Iseteenindus

Tegutse! Andekate Noorte Energiafondi taotlusvooru lõpuni on jäänud nädal

12.05.2017

Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu loodud Andekate Noorte Energiafondi kevadine taotlusvoor on avatud veel täpselt nädal aega, 21. maini. Fondi kaudu saab taotleda toetust 7-19-aastaste Ida-Virumaa noorte huvitegevuseks.

Eelmises Andekate Noorte Energiafondi taotlusvoorus toetust saanud 10-aastase maletaja Vladislav Nazarovi sõnul andis toetuse saamine talle võimaluse osaleda Tallinnas toimunud Euroopa meistrivõistlustel kiir- ja välkmales. „Malega tegelemine on minu suur huvi ja tihti osalen võistlustel. Osalemine erinevatel võistlustel on reeglina kulukas, kuid see on hea võimalus saada uusi teadmisi, kogemusi ja tugevate vastastega jõudu proovida. Taotluse täitsin koos vanematega ja olen tulemusega väga rahul. Tallinnas toimunud võistlused olid põnevad ja rasked, kuid võin uhkusega öelda, et sain oma vanuseklassis parima Eesti mängija tiitli. Kuna turniiril osalesid nii noored kui ka täiskasvanud mängijad, sain lisaks enda osalemisele jälgida teiste malemeistrite mängu,“ lisas Vladislav Nazarov.

Narvast pärit 16-aastane andekas laskesuusataja Ksenija Pribõlovskaja, kes samuti eelmises taotlusvoorus toetuse sai, kasutas seda Soomes toimunud laskesuusatamise meistrivõistlusel osalemiseks. „Tegelen laskesuusatamisega juba ammu ning olen Eesti noortekoondisega osalenud mitmetel rahvusvahelistel võistlustel ning treeninglaagris Austrias. Andekate Noorte Energiafondi toetuse abil sain ma osaleda Imatras toimunud laskesuusatamise meistrivõistlustel, kus sain kasuliku kogemuse ja saavutasin teise koha. Omaltpoolt soovitan noortel kindlasti energiafondi võimalusi kasutada ning end arendada,“ sõnas Ksenija Pribõlovskaja.

Andekate Noorte Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7-19-aastastele Ida-Virumaa noortele nende huvitegevuse arendamiseks, näiteks huvialaga seotud vahendite soetamiseks, olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel osalemiseks ning teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks. Taotlusi on oodatud esitama noored ise, nende vanemad, õpetajad, huviringide juhid jt. Taotlusankeet ja osalemistingimused on kättesaadavad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus ja 4000 euroga toetab fondi Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. 2017. aasta kevadvooru toetused jagatakse välja 16. juunil.