Iseteenindus

Eesti Energia nõukogu sai uued liikmed

11.05.2017

Eesti Energia üldkoosolek kinnitas enda 11. mail tehtud otsusega Eesti Energia nõukogu liikmeteks Väino Kaldoja, Kaie Karnioli, Einari Kiseli, Andres Liinati, Ivo Palu, Ants Paulsi ja Danel Tuusise. Nõukogu liikmete volitused algavad 12. mail 2017 ja kestavad kolm aastat.

Üldkoosolek arvestas uute nõukogu liikmete kinnitamisel täies ulatuses nimetamiskomitee ettepanekuid. Uue nõukogu esimehe valib nõukogu. „Nimetamiskomitee ettepanek Eesti Energia nõukogu liikmete kohta lähtub valdkonnapõhisusest - uues nõukogus on nüüd oluliselt rohkem energeetika alast kogemust,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Tänan nõukogu lahkuvaid liikmeid Veiko Tali ja Rannar Vassiljevi panuse eest ettevõtte tegevusse ja arengusse,“ lisas Sester.

„Ettepanekute tegemisel Eesti Energia nõukogu liikmete valimiseks lähtus komitee vajadusest kaasata nõukogusse rahvusvaheliste ettevõtete juhtimiskogemust, energeetikaalast valdkonnateadmist, keerukate organisatsioonide üle järelevalve teostamise oskusteavet ning põhjalikke finantsalaseid teadmisi,“ ütles Vabariigi Valitsuse poolt kokkukutsutud nimetamiskomitee esimees Erkki Raasuke.

Väino Kaldoja on Eesti Energia nõukogu liige alates 2015. aasta septembrist. Ta on Silberauto juhatuse esimees, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse esimees ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja pikaajaline juhatuse liige.

Kaie Karniol on Eesti Energia nõukogu liige alates käesoleva aasta jaanuarist. Ta on Rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja. Varasemalt on Karniol juhtinud Riigikontrollis finantsauditi osakonda ning töötanud ka PricewaterhouseCoopersis. Kaie Karniol on samuti Eesti Energia auditikomitee liige alates 2013. aastast ning juhib auditikomiteed 2015. aasta septembrist.

Einari Kisel on Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council) Euroopa regiooni juht, endine Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler ja energeetikaosakonna juhataja ning varasemalt töötanud ka Eesti Energia energiakaubanduse äriüksuse direktorina.

Andres Liinat on Cleveroni tegevdirektor ja Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu liige. Liinat on endine Tartu Ülikooli kantsler. Ta on varasemalt töötanud juhtivatel kohtadel hotellis Olümpia, Reval Hotelligrupis, Tallinna Kaubamajas ja Hansapangas.

Ivo Palu on Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor ja professor ning Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige.

Ants Pauls on Eesti Energia nõukogu liige alates 2015. aasta oktoobrist. Pauls on endine Riigikogu liige ja varasemalt töötanud Narva Elektrijaamade ning Kiviõli Keemiatööstuse juhina.

Danel Tuusis on Eesti Energia nõukogu liige alates 2014. aasta juunist. Tuusis on Estonian Business Schooli endine ettevõtte rahanduse dotsent ja varasemalt töötanud Kuusakoski juhatuse liikmena.

Eesti Energia nõukogu liikmetena ei jätka Veiko Tali ja Rannar Vassiljev.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 5285049
kaarel.kuusk@energia.ee