Iseteenindus

Viis tulevast mäemeest said Enefit Kaevandustelt stipendiumi

03.05.2017

Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur andis parimatele Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mäetööde eriala õpilastele üle stipendiumid. Enefit Kaevandused toetab noorte õpinguid eesmärgiga populariseerida mäetööde eriala ning kindlustada antud valdkonnas vajalik järelkasv.

„Enefit Kaevandustes on käsil ja ka plaanis mitmeid suuri projekte ning nende tuleviku kindlustamiseks vajame noori ja võimekaid mäetööde spetsialiste, kes aitaks kaasa põlevkivikaevandamise efektiivistamisele ja panustaks valdkonna arengusse,“ kommenteeris Enefit Kaevandused juhatuse esimees Ahti Puur.

Tema sõnul on Enefit Kaevandused kohaliku suurettevõttena juba aastaid olnud Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele kindlaks praktikabaasiks ja õppeasutus on olnud heaks partneriks järelkasvu tagamisel. „Mäetööde eriala stipendiume jagasime kutsehariduskeskuse õpilastele juba üheksandat korda. Paljud neist, kes said stipendiumid varasematel aastatel, on tööl Enefit Kaevanduste erinevates üksustes. Oleme tänulikud meie partnerile järjepideva järelkasvu kasvatamise eest,“ ütles Ahti Puur.

Valik stipendiumisaajatest tehakse õppe- ja praktikatulemuste alusel. Tänavu said 320 euro suuruse ühekordse stipendiumi viis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mäetööde eriala tublimat: Roman Dermelev, Dmitri Savitski, Erik Reinbok, Dmitri Roponitš ja Vladislav Vlasov.

Kõik käesoleva aasta stipendiaadid läbisid praktika ettevõtte Enefit Kaevandused üksustes ja nende seas on ka neid, kes said stipendiumi juba teist korda. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mäetööde eriala II kursuse õpilase Roman Dermelevi sõnul on taoline stipendium heaks motivatsiooniks õppimisel. „Tunnustuse saab enda pingutuste ja teadmiste eest ehk see on miskit, mis sõltub õpilasest endast. Stipendiumi saajana näen, et minu eriala ja minu teadmisi väärtustatakse ning tulevikus tahaks jätkata oma õpinguid ja panustada valdkonna arengusse,“ lisas Roman Dermelev.

Lisaks kutseõppeasutuses omandatud mäetöölise eriala stipendiumile toetab Enefit Kaevandused ka kõrgharidust omandavaid mäeinsenere. Neile stipendiumitele saab kandideerida sügisel.