Iseteenindus

Mida gaasilepingu puhul arvestada? 6 nõuannet

12.09.2016

Sügise saabumine tähendab seda, et energiamüüjad asuvad innukalt järgmise aasta gaasilepinguid sõlmima. Kuidas rohkete pakkumiste vahel valida ja parim otsus langetada? Eesti Energia gaasi tootejuht Alice Klaos jagab selleks kasulikke nõuandeid.

Nõuanne 1: tutvu erinevate pakkumistega
Lihtne oleks esimesele ettejuhtuvale pakkumisele kohe oma jah-sõna öelda, kuid tegelikult on mõistlik enne otsuse langetamist uurida ja võrrelda omavahel eri müüjate pakkumisi. Nii veendud, et lõplik otsus ja sõlmitud gaasileping on valikutest parim.

Nõuanne 2: lähtu oma tarbimisharjumustest
Erinevalt elektrihinnast saad gaasihinna valikuga oma gaasiarvet oluliselt mõjutada! Kui elektrienergia moodustab elektriarvest keskmiselt vaid kolmandiku, siis gaasi osakaal gaasiarvel on koguni ligi 75%. Seetõttu tasub Sul valida gaasimüüja, kes pakub Sinu tarbimisele sobivat gaasipaketti. Üks universaalne pakett ei saa sobida erineva tarbimismustriga klientidele – eelista valikuvõimalusi.

Nõuanne 3: veendu arvelduse selguses
Lisatasude ja viiviste vältimiseks on oluline, et gaasiarvete sisu oleks Sulle arusaadav ja et gaasimüüja ei küsiks arvete väljastamise eest lisatasu.

Nõuanne 4: tutvu pakkumiste tingimustega
Gaasimüüja pakkumist vastu võttes loe hoolega selle tingimusi. Oma lepingut muuta ja gaasipaketti valida saad Sina ise – müüja ei tohi seda omavoliliselt teha, tal peab muudatuste tegemiseks olema Sinu nõusolek.

Nõuanne 5: usalda professionaalset teenindust
Veendu, et gaasimüüja pakutud teenused oleksid Sulle arusaadavad! Kui need tunduvad keerulised, siis peab müüja olema valmis jagama selgitusi ja nõuandeid, mis aitavad Sul parimaid valikuid teha.

Nõuanne 6: ära alahinda mugavust
Hea pakkumise loomulik osa on klienditeeninduse mugavus ning toodete lihtsus ja selgus. Kindlasti on mugavam valik energiamüüja, kes pakub korraga mitu teenust – näiteks elektrit ja gaasi. Nii on arvete tasumine ja küsimuste lahendamine kordades lihtsam ja säästab aega.

Pane tähele – alates novembrist saad sõlmida Eesti Energiaga lisaks elektrilepingule esmakordselt ka gaasilepingu! Kui soovid Eesti Energialt järgmise aasta gaasipakkumist saada, teata oma kontakttelefon ja gaasi tarbimiskoha aadress: