Iseteenindus

Põlevkivisümpoosion toob Eestisse rahvusvahelised energeetikaeksperdid

30.08.2016

20.-21. septembril külastavad Tallinna põlevkivieksperdid ja -arendajad üle maailma, et tutvuda Eesti põlevkivi väärindamise kogemusega ning diskuteerida põlevkivienergeetika oleviku ja tulevikuvõimaluste üle. Viiendat korda Eestis toimuv põlevkivisümpoosion on sel aastal pühendatud põlevkivitööstuse 100ndale aastapäevale. Üritus toob Eestisse nii Maailma Energeetikanõukogu ja Ameerika Energia Assotsatsioni esindajad kui ka eksperdid maailma juhtivatest põlevkivitööstustest ning valdkonnaga tegelevatest ülikoolidest.

Ürituse eestvedaja Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul saab sümpoosionil kuulda lisaks Eesti teadmistele ka teiste riikide põlevkivi töötlemise ja uurimise kogemusi. “Eesti põlevkivialane oskusteave on ainulaadne, meil on 100 aastane vilumus ja tänaseks kõige kaasaegsem ning puhtam põlevkivitööstus maailmas. Globaalselt on põlevkivivarudes leiduvat õli kordades rohkem kui naftat ja on teisigi riike, kes juba arendavad põlevkivist energia tootmist või soovivad põlevkivi kasutusele võtta. Samuti omab Eesti põlevkivienergeetikas reaalset ekspordipotentsiaali nii teadmiste osas, kuid ka maavara-, keskkonnamõju- ja tehnoloogiauuringute ning projektijuhtimise teenuse näol,“ rääkis Hando Sutter.

2016. aastal möödub 100 aastat põlevkivi kaevandamise ja selle energeetilise potentsiaali uurimise algusest Eestis. 1916. aasta juuni keskel alustati toonaste Kohtla ja Järve valdade alal põlevkivi proovikaevandamisi maavara energeetilise potentsiaali väljaselgitamiseks. Põlevkivi perspektiiv energiaallikana leidis kiirelt kinnitust ning viis tööstusliku kaevandamise alustamiseni. 

Sümpoosion toimub 20.–21. septembrini Tallinnas Kultuurikatlas. Üritus viiakse läbi koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi ja Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomiteega. Üritust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Põlevkivisümpoosioni veebileht »

Kaarel Kuusk
Eesti Energia
meediasuhete juht
52 85 049