Iseteenindus

Septembrist kehtib OÜ Pogi klientide toasoojale uus müügihind

25.07.2016

Alates 1. septembrist hakkab OÜ Pogi kaugkütte piirkonna klientidele kehtima uus müügihind, milleks on 47,16 €/MWh pluss käibemaks. Jätkuvalt on see Eesti üks madalamaid ja samas stabiilsemaid toasooja hindasid. OÜ Pogi uue piirhinna kinnitas Konkurentsiamet 14. juulil.

„OÜ Pogi on Paide linna kaugkütte tarbijaid varustanud Eesti ühe soodsaima toasoojaga juba pikka aega. Investeeringud uude elektri ja soojuse koostootmisjaama on meil võimaldanud pakkuda kaugkütet stabiilselt madala hinnaga ka maailmaturul toimuvatest nafta ja maagaasi hinnamuudatustest ning erinevate kütuste kättesaadavusest otseselt sõltumata. Eesmärk tagada efektiivne soojatootmine ka edaspidi eeldab meilt aga 3,6% võrra hinna tõstmist,“ selgitas Eesti Energia taastuvenergia ja väikekoostootmise juht Innar Kaasik Eesti Energiale enamusosalusega kuuluva OÜ Pogi hinnamuutust.

Kaasiku sõnul jääb Pogi poolt pakutava soojuse hind ka pärast praegust muutust üheks Eesti soodsaimaks. „Meie eesmärk on pakkuda oma klientidele jätkuvalt soodsa hinnaga soojusenergiat. Kõiki oma kliente teavitame hinnamuutusest individuaalselt.“

Keskmiselt on suuremates kaugküttepiirkondades soojuse hind ca 49,4 €/MWh ehk ca 4% kõrgem kui Paides kehtima hakkav hind. Nii näiteks maksab kaugküttetoasoojus Rapla ja Türi tarbijatele vastavalt 51,03 €/MWh ja 50,85 €/MWh ning Tallinnas, kus on tarbijaid palju rohkem 48,48 €/MWh (hinnad esitatud ilma käibemaksuta).

Kaasik lisas, et biomassi kasutava uue koostootmisjaama rajamine Paidesse oli praktiline otsus, sest senine hakkepuidukatlamaja on oma ressursi lõpul. „Samuti, vaadates Põhjamaade ja ka Eesti siseselt trende on kõigisse suurematesse linnadesse soojaettevõtete poolt rajatud elektri ja soojuse koostootmisjaamad, mis kasutavad kütusena Eesti kohalikku hakkepuitu,“ märkis Kaasik.