Iseteenindus

Rohkem kui 30 000 eestimaalast on kasutanud oma elektritarbimise jälgimiseks Eesti Energia mobiiliäppi

16.06.2016

Kui veel möödunud aasta juunis oli Eesti Energia mobiilirakendusel 15 000 kasutajat, siis tänaseks on endale äpi allalaadinud rohkem kui 30 000 klienti, et sealt elektriinfot jälgida. Kõige enam kasutatakse äppi elektritarbimise analüüsimiseks, aga ka elektrinäitude edastamiseks ja arvete tasumiseks.

Äpi populaarseimaks funktsiooniks on elektritarbimise ajalugu päevade ja tundide lõikes, mida analüüsib igakuiselt üle 60% protsendi Eesti Energia mobiiliäpi kasutajatest. Koos oma tarbimisajalooga saab kasutaja näha äpis elektrihinna infot, et juhtida võimalusel oma suuremate elektriseadmete kasutus soodsama elektrihinnaga tundidele.

„Selleks, et oma igapäevast tarbimist odavama elektrihinnaga tundidele planeerida, saab iga kasutaja seadistada endale soodsate ja kallite elektrihindade teavituse,“ selgitas Eesti Energia elektritoodete juht Taavi Pungas. „Samuti saab iga klient äpi abil näha, kui palju muutus tema eelmise päeva või eelmise kuu tarbimine erinevate seadmete töö ajal või kui palju tarbivad tema elektriseadmed sel ajal, kui teda ennast kodus pole. Nii võib selguda ka mõningaid energia kokkuhoiu võimalusi: näiteks ehk on mõistlik vahetada vana ja palju elektrit tarbiv külmkapp energiasäästlikuma seadme vastu või kaaluda elektriradiaatorile alternatiivseid küttelahendusi õhksoojuspumba näol,“ tõi Pungas näite ja lisas, et kui klient otsustab energiakulude vähendamiseks tarbida elektrit pigem soodsamatel tundidel, võidab ta soodsama elektrihinna arvelt, kuid vähendades kogu oma energiatarbimist üldiselt vähenevad kliendi jaoks ka kulutused elektrivõrgu tasudele.

Eesti Energia mobiilirakendus on abiks ka klientidele, kes ei ole veel kaugloetavale elektriarvestile üle läinud ja saavad äpi abil mugavalt elektrinäite teatada. Lisaks kasutab suur hulk klientidest äppi elektriarvete võrdlemiseks ja tasumiseks. Sarnaselt elektrihinna teavitusele on paljud kliendid seadistanud endale ka igakuised teavitused arve saabumise ja maksetähtaja kohta.

2014. aasta lõpus loodud Eesti Energia äppi saavad kasutada nii iPhone kui ka Androidi tarkvaraga nutiseadmete kasutajad. Tarbijad, kelle elektriarvesti pole kauglugemisele üle viidud või kes nutiseadmeid ei kasuta, saavad analüüsida oma elektritarbimise ajalugu Eesti Energia e-teeninduses.

Kaarel Kuusk
Eesti Energia
meediasuhete juht
52 85 049