Iseteenindus

Yudean Group asub Attarat Power Company strateegiliseks investoriks

09.05.2016

Attarat Power Company (APCO) teatas, et tema aktsionärid Eesti Energia, YTL Power International Berhad (YTL) ja Near East Investment (NEI) on allkirjastanud lepingu, mille alusel siseneb projekti uus aktsionär Yudean Group (Yudean), et osaleda Jordaanias 554 MW brutovõimsusega põlevkivielektrijaama ja karjääri rajamises.

Yudean ostab projektis 45% osaluse ning YTL suurendab oma osalust 15% võrra. Eesti Energia müüb oma osaluse 10%-ni ja NEI väljub projektist täielikult. Peale aktsiate müügitehingu jõustumist (mis sõltub erinevate tingimuste täitmisest), saavad APCO lõplikeks omanikeks Eesti Energia (10%), Malaisia ettevõte YTL Power International Bhd (45%) ja Hiina päritolu Yudean (45%). Eesti Energia peab säilitama 10% suuruse osaluse teatud projektilepingutes nimetatud ajaperioodiks.

APCO teatas aasta alguses, et on sõlminud finantseerimislepingud Bank of China ja Industrial and Commercial Bank of China’ga Jordaania esimese põlevkivielektrijaama ja karjääri rajamise rahastamiseks. Laen summas kuni 1,6 miljardit USD peaks antama Hiina eskpordikrediidiagentuuri Sinosure toel.

Aktsiate müügileping ja projekti rahastamise lõpuleviimine sõltub nüüd erinevate edasiste sammude täitmisest, sh on vaja saada lõplikud heakskiidud ekspordikrediidiagentuurilt Sinosure ja Hiina valitsuselt.

Kadri Haldre
Investorsuhete ja Treasury juht
Eesti Energia AS
Tel: +372 715 2887
Mob: + 372 5340 9034
[email protected]