Iseteenindus

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond ootab taas taotlusi

20.10.2015
Tänasest saab esitada taotlusi Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondile. Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu poolt moodustatud fond ootab Ida-Virumaa noorte taotlusi 15. novembrini.

„Paari aasta eest loodud Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond on enda olemasolu ja vajalikkust siiani edukalt tõestanud ning piirkonna suurima ettevõttena on Eesti Energial hea meel ka siinsete noorte tegemisi omalt poolt toetada,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola. „Oleme Ida-Virumaa suurima tööandjana otseselt seotud paljude peredega ning ettevõtte mõju on kogukonna arengul arvestatav. Toetades andekaid ja tegusaid noori, aitame tegelikult kaasa nii kogu regiooni kui ka riigi arengule,“ lisas Vainola.

Stipendiumi saamiseks tuleb täita ankeet, mille leiab Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu koduleheküljelt. Taotlus tuleb saata elektrooniliselt [email protected] või postiga Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidule (Keskväljaku 1-301, Jõhvi 41594). Taotluste esitamise tähtaeg on 15. november. Stipendiumid jagatakse välja detsembri teises pooles.

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossman lausus, et Eesti Energia ja omavalitsusliidu koostöö stipendiumite jagamisel on hea näide sellest, kuidas ettevõtlus ja kohalikud omavalitsused hea eesmärgi nimel seljad kokku panevad. „Leian, et järelkasvu toetamine läbi huvitegevuse või olümpiaadidel käimise rahastamise on hea investeering tulevikuks,“ sõnas Rossman.

Andekate Noorte Energiafondi stipendiume jagatakse kaks korda aastas. Käesoleva aasta kevadel valiti fondi nõukogu poolt 58 taotluse esitanud noore seast välja 13 Ida-Virumaa tubli noort, kelle vahel jagati 5000 eurot. Alanud sügistalvises voorus on fondi suuruseks 4000 eurot. Fondi panustavad Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond loodi 2013. aastal Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ja Eesti Energia poolt. Energiafondi eesmärk on pakkuda toetust andekate 7-19-aastaste õpilaste huvitegevuse arendamiseks, näiteks spordivõistlustel käimiseks, huvialaga seotud vahendite soetamiseks, teadus- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks, konkurssidel, olümpiaadidel või mujal osalemiseks.

Kaarel Kuusk
Eesti Energia
meediasuhete juht
52 85 049