Iseteenindus

Eesti terviserajad – tõeline energialaeng!

07.08.2015
Eestis on kokku üle 900 km hooldatud terviseradasid, mida saavad tasuta kasutada kõik spordi- ja liikumissõbrad. Aasta ringi külastab terviseradasid igal nädalal enam kui 75 000 huvilist – kas ka Sina oled nende liikumissõprade seas?

Eesti Energia, Swedbanki ja Merko Ehitus Eesti poolt algatatud Eesti terviseradade projekti raames on Eestis tänaseks loodud enam kui 100 rada – alates Saaremaa Karujärve terviserajast kuni Narva Pähklimäe terviserajani. Vaatan Eesti terviseradade asukohti »

Terviseradade koduleht annab ülevaate iga raja täpsest asukohast, pikkusest, valgustusest, ilmastikuoludest ja sisaldab rajameistri viimast märget selle kohta, mis seisus rada on.

Kuidas õigesti sportida?

Terviseradade kodulehelt leiad eri spordialade kohta õpetlikku videomaterjali, kuidas õige tehnikaga terviseradadel treeningust rohkem mõnu tunda. Kasulikke videoid jagub nii jooksmise, rattasõidu, rulluisutamise, orienteerumise, üldtreeningu kui ka suusatamise kohta. Uuri ekspertide antud juhiseid lähemalt ja saa teada, miks ei tohi tõusu peal käiku vahetada, kuidas oma jooksutehnikat parandada või rattasadulas liivaseid rajalõike läbida.

Jookse, kõnni, sõida – ja pane kirja! Lisaks kasulikele õppevideotele, energiaradade asukohtade kaardile ja põnevate spordisündmuste ülevaatele asub terviseradade kodulehel mugav spordipäevik, kuhu saad oma treeningud kirja panna, et neist lihtsa vaevaga ülevaade saada.

Kõik koos rada vallutama ehk #rajavallutaja väljakutse

Terviserajad kutsuvad kõiki osalema rajavallutaja väljakutses! Kõik, kes võtavad kuu aja jooksul vastu #rajavallutaja väljakutse, osalevad eriti mõnusate auhindade loosis (loosimine toimub 23.09.2015).
Väljakutseks osalemiseks tee nii:
1. märgi end osalejaks Facebooki üritusel
2. kutsu ka sõpru väljakutses osalema, et saaksite järgmisel korral juba üheskoos terviseradadele minna
3. tee pilti oma rajavallutusest ja jaga seda ürituse Facebooki-lehel või lae foto oma Facebooki, Instagrami või Twitteri kontole koos viitega #rajavallutaja
Pildile võid püüda nii oma lemmikraja, sõpradega metsa all peetud pikniku, vallutatud jooksukilomeetrid või hoopis uhke pildi endast koos viitega #rajavallutajaTutvu kindlasti ka Eesti terviseradade Facebooki-lehega ja saa teada, kes käivad koos Sinuga terviseradadelt energiat ammutamas! Lisaks saad Facebookist esimesena infot terviseradade kampaaniate ja põnevate sündmuste kohta. Meeldib!