Iseteenindus

Lubadus sai teoks: tegime korda Peipsi-äärse Raadna puhkeala Ida-Virumaal!

09.06.2015
Jõulude aegu lubasime, et anname oma meeskonnaga panuse Eestimaa looduse heaks. Hiljuti viisime selle lubaduse täide. Korraldasime talgupäeva, kus osalesime kogu Eesti Energia suurklienditiimi ning mitmete kaastöötajatega. Puhastasime Ida-Virumaal, Peipsi kaldal asuva Raadna RMK puhkeala prügist ning võtsime üles vana laudtee.

Miks just Raadna?
Talgupäeva sihtkohaks saanud Raadna osutuks valituks eeskätt seetõttu, et asub Ida-Virumaal, kus paikneb ka suurem osa Eesti Energia ettevõtetest ja tegevustest. Raadnale suundunud 17 töötajast koosneva meeskonna eesmärgiks sai korrastada Peipsi kaldal asuv Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) puhkeala selliselt, et Eestimaa looduses tekiks veel üks mõnus koht energia ammutamiseks.

Korrastustööde käigus puhastati puhkekoht prügist ning võeti üles ligi 200 meetrit vana ja kohati juba ohtlikuks muutunud laudteed, mis külastajad parklast puhkeala kaudu randa viib. Lisaks vaadati üle ja likvideeriti ka puhkeala mitteametlikud lõkkekohad, et keskkond külastajatele ohutumaks teha.

Vaata talgupäeva videot
Talguliste muljedTarvo Peensalu, suurkliendiosakonna müügihaldur

„Üks suuremaid edutegureid elus on lubadustest kinnipidamine. Traditsiooniliselt klientidele antud jõululubadus sai sedakorda täidetud Peipsi lainete kohina saatel, kus koristasime tiimiga ohtlikult lagunevat laudteed. Päeva märksõnaks oli vana tõde: „Üksi jõuab palju tööd ära teha.... kui teised ka natuke aitavad!“ Sarnaselt tavapärasele müügipäevale olid ka sel päeval meil nii tööpõld kui ka eesmärk. Valisime strateegia ning vahendid eesmärgi täimiseks ja tegime ära! Seda isegi kiiremini, kui esialgselt planeeritud ehk - ületasime eesmärgi! Tundub nagu tavaline halduri tööpäev, kuid viigipükste asemel kandsime tol päeval tööriideid, telefonitorude asemel olid käes lauajupid, arvutihiire asemel liigutasime koristusjääke suhteliselt pika vahemaa kaupa ja konditsioneeri asendas Peipsilt puhuv idatuul. Selline päev looduses on igati tervitatav ja sellest võidavad kõik osapooled. Kliendile antud lubadus täidetud, tükike Eestimaad puhtam ja enda mõttedki männilõhna ekstraktiga puhastatud. Minu arvates on selline "jõululubadus" üks ainulaadsemaid Eesti ärimaastikul ja seda tuleks traditsioonina elus hoida. Jõulukaardid ja piparkoogipakid on tänaseks juba kõigil meelest läinud, kuid meie tuletame end oma klientidele oma teo ja videoga taas meelde. Igati äge!
Helena Aarela, suurkliendiosakonna assistent

“Ühise jõuga sai tehtud päris palju: mitteametlikud lõkkekohad said likvideeritud ja metsaalune ning rand said prügist puhtaks. Tugevamad lammutasid ka vana laudtee. Kokkuvõttes oli igati meeldejääv päev. Taaskord tõdesin, et koos toimetada on ikka lõbusam ja koostöös peitub jõud! Sain talgutelt väga hea emotsiooni, kõik olid töötegemisest rõõmsad. Seltskond oli super ning ümbrus sai jälle pisut kaunimaks.“


Tule puhkama!
Nüüd on Raadna puhkekoht korrastatud ja valmis uusi suvitajaid vastu võtma. Kuid lisaks Raadnale on Ida-Virumaal ja ka mujal Eestis rohkelt kauneid puhkekohti, mille leiate RMK kodulehelt. Peagi on põhjust külastada Ida-Virumaad ka Narvas toimuva Energiajooksu tõttu, mis leiab aset juba 13. juunil. Lisaks Narvale ja Peipsiäärsetele aladele tasub Ida-Virumaal olles külastada kindlasti ka hiljuti uuenenud Kohtla Kaevandusparki, mis pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele.