Iseteenindus

Andres Vainola: juhtide rotatsioon aitab muutuvas majanduskeskkonnas uued sihid seada

22.04.2015
Eesti Energia Kaevanduste ja Tehnoloogiatööstuse juhtide seas toimub rotatsioon, mille eesmärk on leida muutuvas majandusolukorras uusi lahendusi konkurentsivõime säilitamiseks.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimeheks saab tänasest senine Eesti Energia Kaevanduste Logistikaettevõtte juht Toomas Põld. Logistikaettevõtte etteotsa asub 1. maist praegune Estonia kaevanduse juht Rein Kaarlõp. Estonia kaevandust hakkab juhtima senine tootmisdirektor Erik Väli, kes jätkab suurima tootmisüksuse juhina ka kaevanduste juhatuse liikmena. Tehnoloogiatööstuse senine juht Otto Richard Pukk lahkub ettevõttest.

„Kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas, kus nii õli kui elektri turuhinnad on madalseisus ja turunõudlus põlevkivile märkimisväärses ulatuses kõigub, sõltub palju sellest, kuidas suudame reguleerida põlevkivi toodangu mahtude muutust nii alla kui üles,” ütles Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola. „See tähendab, et peame suutma säilitada mõistlike kuludega kaevevõimekuse. Selle eesmärgi saavutamiseks on pika kogemuse ja põhjalike põlevkivitööstusalaste teadmistega juhid uutes rollides vajalike lahenduste otsimisel parimad,“ lisas Vainola.

Vainola sõnul otsustati rotatsiooni kasutada, et suunata pikka aega ettevõttes ühel positsioonil töötanud juhte kontsernile olulistesse valdkondadesse veelgi enam panustama. „Positsioonide muutmine võib anda nii mõnegi uue idee või lähenemise, kuidas asju nutikamalt teha. Oma praegustel ametikohtadel on roteeruvad juhid olnud 6-8 aastat, töökogemus Eesti Energia Kaevandustes ulatub neist nii mõnelgi aga ligi 30 aastani,“ selgitas Andres Vainola juhtide vahetusega seotud ootusi.

Eesti Energia Kaevandustele kuulub kaks tegutsevat kaevandust: Estonia allmaakaevandus ja Narva karjäär. Eesti Energia Kaevanduste Logistikaettevõte tagab kaevanduste toodangu raudteetranspordi. Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on metallkonstruktsioonide ning energeetika- ja tööstusseadmete valmistaja ja tehnoloogiliste projektlahenduste pakkuja.

Kaarel Kuusk
Eesti Energia
meediasuhete juht
52 85 049
[email protected]