Iseteenindus

Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitlile pürgib 112 Virumaa noort

31.03.2015
Tänavu Virumaal tegutsev Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on lõpusirgel. Pärast neljakuulist inkubatsiooniprogrammi on selgunud 30 edukamat start-up´i, kes pääsevad ENTRUM superfinaali oma ideede teostamise tulemusi pitšima. 5. mail 2015 kuulutatakse välja hooaja peavõitja, kes pälvib Eesti Energia stardistipendiumi ning Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli.

ENTRUM Virumaa hooaja alguses startis programmiga pea 400 Ida-ja Lääne-Virumaa noort, kellest praeguseks hetkeks on võistlustules 112 noort 30-st erinevast start-up´ist. Lääne-Virumaalt pääses superfinaali 17 ning Ida-Virumaalt 13 start-up´i. Valdkondlikult kuulub enim ideid info-ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda, kokku 17 ideed, 8 elustiili ning 5 ideed inseneeria, energeetika ja põlevkivi valdkonda.

„ENTRUM superfinaali jõudmine eeldab eelkõige reaalset tulemust. Vaid nelja kuuga peab koolinoorte tiim liikuma abstraktse idee tasemest reaalselt toimiva toote või teenuseni, millel on olemas ka reaalne lõpptarbija. See on päris ambitsioonikas ülesanne 13-19 aastaste noorte jaoks, kellel tavaliselt puudub kogemus asjade korraldamisel ning nullist ülesehitamisel. Seda enam on mul hea meel näha tänavu finalistide seas just inseneeria ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia tooteid arendavate tiimide noori,“ kommenteeris finaalvõistluses osalevate start-up’ide koosseisu eestvedaja Darja Saar.

ENTRUM superfinaali lahing peetakse 11. aprillil 2015 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Üles asutavad kõik 30 start-up´i, et esitada oma ideid ENTRUM peažüriile. Pärast peažürii hinnanguid kuulutatakse 5. mail 2015 Sillamäe Kultuurikeskuses toimuval ENTRUM auhinnagalal välja hooaja peavõitja, kes pälvib 3000.- euro suuruse Eesti Energia stardistipendiumi ning Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli 2015.

Lisaks toimuvale superfinaalile valitakse välja ka rahvalemmik start-up. ENTRUM rahvalemmiku elektrooniline hääletus kestab 31. märtsist kuni 28. aprillini 2015 ENTRUM veebilehel www.entrum.ee. Sedelhääletus toimub 11. aprillist kuni 28. aprillini 2015 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Kõikide hääletajate vahel loositakse välja hulk perepääsmeid äsja avatud Kohtla Kaevandusparki.

Kõigi 30 ENTRUM superfinaalis üles astuva start-up´iga saad tutvuda ENTRUM-i veebilehel www.entrum.ee/finalistid.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima. Tehes aastatel 2010-2015 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust ligi 2700 noores ning toonud ellu üle 650 ettevõtliku idee Eesti hüvanguks!


Lisainformatsioon:

Aneth Rosen
SA Entrum kommunikatsiooni-ja turundusspetsialist
+372 59 191 805
[email protected]
www.entrum.ee