Iseteenindus

Oma elektritarbimist jälgib jooksvalt 21 000 klienti

11.03.2015
Tarbimise jälgimise ja analüüsimise trend on Eesti Energia klientide seas populaarsust kogumas. Igakuiselt jälgib Eesti Energia veebis oma tarbimisandmeid 21 000 ning mobiiliäpi vahendusel enam kui 7000 klienti.

Eesti Energia tootearendusjuhi Teet Keremi sõnul aitab teadliku tarbimise trendi kasvule kaasa nii laiem nutiseadmete kasutus kui ka elektriarvestite üleviimine kauglugemisele, mis võimaldab klientidel oma tunnipõhise tarbimise kohta rohkem infot saada. Teades paremini, kui palju, millal ja kuidas energiat kulub, avanevad ka uued võimalused energia kokkuhoidmiseks. „Tunnipõhiste tarbimisandmete abil on üha lihtsam jälgida tarbimist ja analüüsida selle muutusi, et leida võimalusi efektiivsemaks tarbimiseks. Tarbimise detailsema jälgimise kasuks räägib juba ainuüksi asjaolu, et kui elektripaketi valikuga võib vähendada elektriarvet hinnanguliselt 1-2%, siis targa tarbimise korral 5-10%,” selgitas Kerem.

Oma tarbimise jälgimiseks kasutavad kliendid Eesti Energia e-teeninduses tarbimisajaloo alalehel asuvat tarbimisgraafikut, kuhu saab lisada erinevaid sündmuseid ja märkida ära tegurid, mis võivad tarbimist mõjutada - nt uus energiasäästlik seade või reisil viibitud aeg. Lisaks saab graafikul mitme tarbimiskoha andmeid summeerida ning erinevaid tarbimisperioode võrrelda. Graafikult on näha tarbimise muutused, mida põhjustasid näiteks elektritarbimise oluline langus või kasv nii rikkis elektriseadmete kui ka plaaniliste elektrikatkestuse tõttu. Tarbimist kirjeldab graafikul joon, mida kuvatakse eraldi öö-ja päevatarbimist puhul kahe joonena.

Täiendava nutika lahendusena oma tarbimiskulude kontrolli all hoidmiseks kasutab täna ligi 7000 klienti Eesti Energia mobiiliäppi, mis võimaldab juba kauglugemisel olevatel klientidel igapäevaselt nii oma kuu-, päeva kui ka tunnitarbimist jälgida. Nii saab tunni täpsusega hinnata, kui palju äpi kasutaja tegevused – näiteks pesu pesemine, elektriga sauna kütmine või puhkusel viibimine – elektritarbimist mõjutavad.

Need kliendid, kelle tarbimiskoht pole veel kauglugemisele üle viidud, saavad seni veel mugavalt mobiilirakenduse abil oma elektrinäitu teatada ja partnerpakkumisi kasutada – tarbimisajalugu aga seni e-teenindusest jälgida. Eesti Energia mobiiliäppi saavad alla laadida nii Androidi kui iPhone tarkvaraga nutiseadmete kasutajad.

Võrreldes paari aasta taguse ajaga on oma tarbimisgraafikut kasutavate klientide arv suurenenud 3500 võrra. Lisaks suureneb igapäevaselt ka nende klientide hulk, kes täna oma tarbimise jälgimiseks nutiseadmeid kasutavad. Selline trend näitab selgelt, et kliendid otsivad võimalusi oma tarbimisandmete analüüsiks ja seeläbi ka oma tarbimise juhtimiseks.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756