Iseteenindus

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus laiendab süvamere konstruktsioonide tootmist

03.02.2015
Täna, 3. veebruaril tutvustas Eesti Energia Tehnoloogiatööstus oma tehase uut innovatiivset võimalust – Xylan-tehnoloogiat. Uue tehnoloogiaga laiendab ettevõte oma tegevust süvamere konstruktsioonide tootmisel. Xylan-tehnoloogia juurutati Tehnoloogiatööstuses koostöös võtmepartneri Aker Solutions ASAga.

Xylan annab võimaluse vahetada mitmed traditsioonilised protsessid välja tõhusamate ja seeläbi ka keskkonnahoidlikumate tegevuste vastu. „Xylan on nagu teflon – sellel on vett hülgavad ja hõõrdumist ning kulumist vähendavad, korrosiooni eest kaitsvad ja ka müra vähendavad omadused. See kõik teeb Xylanist lisaks efektiivsusele ka keskkonnahoidliku lahenduse. Kuna hõõrdumine on Xylani puhul väga väike, siis saab selle abil luua ka suuri, isegi kuni 3 m diameetriga, pöörlevaid seadmeid ilma kuullaagriteta,“ selgitas Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimees Otto Richard Pukk.

Tema sõnul kasutatakse Xylanit edukalt erinevates valdkondades autotööstuse pisidetailidest kuni suurte õli- ja gaasitööstuse konstruktsioonide tehnoloogiliste lahendusteni välja. „Uudne Xylan-tehnoloogia viib meie tootmise uuele tasemele. Rakendame Xylanit eelkõige koostöös Aker Solutionsiga, kelle tellimusel toodame näiteks süvameres kasutatavaid konstruktsioone,“ rääkis Pukk.

Eesti Energia juhatuse liikme Andres Vainola sõnul tuleb Tehnoloogiatööstuse tootmisvõimekuse ärakasutamiseks leida ettevõttele ka edaspidi Akeri sarnaseid kõrge väärtusahelaga rahvusvahelisi partnereid. „Tehnoloogiatööstusel on võimekus kohandada end kliendi soovidele vastavalt ja luua tooteid, mis liinitööna ei valmi. Võiks öelda, et meil on oskused rätsepaülikondade õmblemiseks. Oleme ka edaspidi avatud uutele tehnoloogiatele ja koostööle seda rakendavate arendajatega,“ rääkis Vainola. Uued tehnoloogiad keskenduvad lisaks efektiivsusele ka keskkonnahoiule, seetõttu kannab nende rakendamine ka suuremat eesmärki – jätta endast võimalikult väike ökoloogiline jalajälg.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus tegutseb rahvusvaheliselt Enefiti kaubamärgi all ja pakub metallkonstruktsioonide, energeetika- ja tööstusseadmete valmistajana laia valikut nüüdisaegseid tehnoloogilisi projektlahendusi.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756