Iseteenindus

Eesti Energia tähistab täna juubelit

08.05.2014
Täna on Eesti Energia 75. sünnipäev. Juubelit tähistab ettevõte peagi taasavatavas Energia avastuskeskuses Eesti esimese populaarteadusliku põlevkiviraamatu "Kukersiit ja konnatahvel. Meie energia lugu" ilmumisega ning multimeediaekspositsiooni "Meie energia lugu" avamisega.

1939. aastal asutati Eesti Energia kohaliku elektrifirmana, mille ülesandeks oli Eesti elektrifitseerimise kava elluviimine: ehitada elektriliine ja -jaamu. Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul on Eesti Energia kasvanud unikaalse kogemusega rahvusvaheliseks põlevkiviettevõtteks: „Eesti Energia on põlevkivienergia liider maailmas, ettevõte areneb ja vaatab tulevikku kindlalt. Kindluse annavad meile kogemus ja selge strateegia. Liigume õli ja elektri koostootmise suunas - see annab meile võimaluse saada põlevkivist kätte kaks korda rohkem energiat kui praegu ja kasvatab ühtlasi väärtust, mida Eestile loome,” sõnas Liive.

Ettevõtte juubeliks valminud ekspositsioon Energia avastuskeskuses ja Eesti esimese populaarteadusliku põlevkiviraamatu "Kukersiit ja konnatahvel" ilmumine on Liive sõnul parimad kingitused, mida väärikat juubelit tähistav ettevõte soovida võiks. „Kui seni olid kõik põlevkivist kirjutanud raamatud koostatud spetsialistide poolt spetsialistidele, siis see on esimene väljaanne, mis räägib põlevkivist ja energeetikast lihtsalt ja haaravalt,” tutvustas Liive raamatut. Raamatu abil saab rännata läbi energialoo, abiks rohkelt jooniseid, fotosid ja palju muud huvitavat.

Raamatut "Kukersiit ja konnatahvel" saab juba täna osta Apollo ja Rahva Raamatu raamatupoodidest üle Eesti.

Eesti Energia ja EASi toel valmiv Energia avastuskeskus avab külastajatele uksed 13. juunil. Keskuses on 130 interaktiivset "käed külge" eksponaati ning see keskendub eelkõige loodus-, tehnika- ja reaalteadustele.

Sel aastal tähistab Eesti energeetika mitut juubelit. 2014. aastal möödus 65 aastat Eesti Energia elektri tootmise algusest ning juubeleid tähistavad ka Eesti ja maailma suurimad põlevkivielektrijaamad: Balti elektrijaam saab 55. aastaseks ja Eesti elektrijaam tähistab 45 aasta möödumist ettevõtte sünnist. Lisaks on juubelid ka Eesti Energia Tehnoloogiatööstusel (55), Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse testimiskeskusel (50) ja Eesti Energia Kaevanduste logistikaettevõttel (65).

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756