Iseteenindus

Eesti Energia ja Noored Kooli toovad Ida-Virumaale hakkaja noore õpetaja

16.04.2014
Programm Noored Kooli ja Eesti Energia seadsid möödunud aastal eesmärgiks leida Ida-Virumaal asuvasse Sinimäe kooli vähemalt kaheks aastaks reaalainete õpetajaks noor võimekas inimene. Kokku esitas sooviavalduse 15 huvilist.

Noored Kooli tegevjuhi Kristi Klaasmägi sõnul on sellised projektid heaks näiteks, kuidas koostöö tulemusena aidatakse tekitada ühiskonnas positiivseid muutusi: „Enamik meie osalejatest on pärit Tallinnast või Tartust ning paljudel programmi väljavalitutel on kõhklus kaugematesse piirkondadesse õpetama mineku osas. Eesti Energia toel jõuab osaleja piirkonda, kus tema tegevusel on suurem mõju kui kodulinna jäädes.“

Eesti Energia stipendiumile kandideerimise eelduseks on Noored Kooli programmi valituks osutumine. Kandidaatidest tehakse lõplik valik aprilli lõpus ning noor õpetaja alustab täiskohaga tööd Sinimäe kooli matemaatika-, keemia- ja füüsikaõpetajana alates septembrist peale suvise ettevalmistava koolituse läbimist.

„Reaalainete õppe kvaliteet on meie jaoks väga tähtis ja eriti just siin, Ida-Virumaal. Selles piirkonnas kasvab suurem osa energeetikute järeltulevast põlvkonnast ning meil on hea meel, et saame panustada Ida-Virumaa laste hariduse kvaliteeti,“ sõnas Eesti Energia välise järelkasvu projektijuht Mirjam Lindpere. Eesti Energia pakub tulevasele Sinimäe kooli õpetajale kaheks aastaks 6080 eurose stipendiumi ning lisaks toetab ettevõte Noored Kooli kaheaastase programmi elluviimist 10 000 euroga.

Selleks, et noore õpetaja sisseelamine piirkonda oleks võimalikult sujuv, pakub Eesti Energia Sinimäe kooli uuele õpetajale igakülgset tuge. „Lisaks igakuisele stipendiumile pakume õpetajale vajadusel abi eesti või vene keele täiendõppeks ja kutsume teda tutvuma Ida-Virumaal asuva energiatööstusega,“ tutvustas Mirjam Lindpere Eesti Energia stipendiumiga kaasas käivaid võimalusi. Pärast programmi lõppu on Eesti Energia valmis pakkuma õpetajale soovi korral ka tööd mõnes kontserni ettevõttes.

Möödunud aastal ühendasid Noored Kooli ja Eesti Energia jõud, et leida võimekas noor inimene Sinimäe kooli kaheks aastaks õpetajatööd tegema. Sinimäe koolile reaalainete õpetaja valitakse välja Noored Kooli programmi 8. lennu väljavalitute seast ning ta asub tööle täiskohaga matemaatika-, keemia- ja füüsikaõpetajana.

Noored Kooli programmi sooviks on, et igal Eesti lapsel oleks võimalik saada väga hea haridus. Sihtasutus Noored Kooli kutsuti 2006. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki poolt ellu selleks, et luua keskkond uute liidrite kujunemiseks, kes panustavad positiivsetesse muutustesse Eesti hariduses erinevatelt erialadelt. Selleks valitakse programmi võimekaid ja tegusaid kõrgharidusega noori inimesi, kes lähevad kaheks aastaks kooli õpetama ning läbivad samaaegselt uuendusliku õpetaja- ja juhtimisoskuste koolituse nii Eesti kui rahvusvaheliste koolitajate käe all.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756