Iseteenindus

Narva elektrijaamade hooldushanked võitis Alstom

19.03.2014
Eesti Energia Narva Elektrijaamade katelde ja turbiinide hooldustöid ning jooksvat remonti hakkab kuni 2016. aasta lõpuni tegema Alstom Estonia.

Narva elektrijaamade juhi Tõnu Aasa sõnul on uued hoolduslepingud paindlikumad ja arvestavad muutuva elektrituruga.

„Kui seni kehtinud hooldusleping hõlmas elektrijaamade kõiki põhiseadmeid, siis seekord korraldasime kaks erinevat konkurssi,eraldi katelde ja turbiinide hoolduseks ja remondiks. See võimaldas tekitada täiendavaid konkurentsitingimusi ning tänu sellele saada parimad hinnapakkumised,“ kommenteeris Narva elektrijaamade juht Tõnu Aas.

Alstom Estonia on Narva elektrijaamade seadmeid hooldanud alates 2000. aastast. „See leping, millega jätkame Narva elektrijaamade hooldamist, tugevdab meie pikaajalist koostööd Eesti Energiaga ning on tunnistus meie tehnilisest võimekusest pakkuda kliendile lisaväärtusega teenust,” ütles Alstom Eesti tegevdirektor Karl Jaanimägi.

Narva elektrijaamade hangetel katlaseadmete ja turbiiniide remondi- ja hooldustööde teostaja leidmiseks osales kokku 4 ettevõtet, 3 turbiinide konkursil ja 4 katelde konkursil. Kummalegi konkursile laekus kaks pakkumust ning parimateks osutusid Alstom Estonia pakkumused.

Eesti Energiale kuuluvad Balti ja Eesti elektrijaamad on Eesti tähtsaimad elektritootjad, mis annavad ca 90% Eestis toodetavast elektrist. Kahes elektrijaamas on kokku 11 energiaplokki, iga energiaplokk koosneb kahest katlast ja ühest generaatorist. Elektrijaamade tootmisvõimsus on 1800 megavatti ning need toodavad ligi 11 teravatt-tundi elektrienergiat aastas. Kokku tarbiti Eestis möödunud aastal 8,1 teravatt-tundi elektrit, sellest Eesti Energia kodukliendid 1,4 teravatt-tundi.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756