Iseteenindus

Veebruarist muudavad pangad otsekorraldused e-arve püsimakseteks

28.01.2014
1. veebruarist muudavad pangad kõik Eesti Energia otsekorraldused e-arve püsimakseks, mis on uus teenus arve automaatseks tasumiseks. Erinevalt otsekorralduslepingust, ei ole Eesti Energia enam e-arve püsimakse lepingu osapool. Seetõttu palume senistel otsekorralduse klientidel püsimakset puudutavate küsimustega pöörduda oma kodupanka. E-arve püsimakse lepingut ja selle tingimusi näeb ka internetipangas.

Seoses uue makseteenuse kasutuselevõtuga palume senistel otsekorralduse klientidel pöörata tähelepanu sellele, et:
  • e-arve püsimakse puhul toimub arve tasumine arve maksetähtajal, mis on reeglina 14. päeval pärast arve koostamist;
  • Swedbanki klientidel palume arvestada, et arve tasumine võib toimuda kas arve maksetähtajal või senisel otsekorraldusmakse kuupäeval, sõltuvalt sellest, kumb kuupäev on varasem;
  • kuna Eesti Energial puudub nüüdsest info klientide e-arve püsimakselepingu tingimustest ja kehtivusest, ei kuva me enam arvetel infot selle kohta, kas arve kuulub tasumisele e-arve püsimaksena ning kas limiidist piisab makse automaatseks tasumiseks;
  • veebruarist näevad e-arve püsimakse kliendid Eesti Energia arveid ka oma internetipangas. Ühtlasi saadame arveid jätkuvalt e-postile või tavapostiga – täpselt nii nagu klient on seni arveid meilt saanud.

Esimestel kuudel soovitame klientidel internetipangas kontrollida, kas arve summa on maksetähtajaks korrektselt kontolt maha võetud. Samuti palume kõigi e-arve püsimakse klientidel veenduda, et püsimakse limiit on piisav arvete tasumiseks.

Info e-arve püsimaksele ülemineku kohta saadame kõigile senistele otsekorralduse klientidele veebruaris koos jaanuarikuu arvega.