Iseteenindus

Andekate Noorte Energiafondi laekus esimeses voorus 41 taotlust

21.11.2013
Sel nädalal lõppes Ida-Virumaa noortele suunatud Energiafondi esimene taotlusvoor, kuhu laekus 41 taotlust. Esimesed toetused antakse pidulikult üle 14. detsembril Kohtla Kaevanduspargis.

Taotlusi saadeti kokku kümnest linnast ja asulast. Kõige aktiivsemad pöördujad olid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Avinurme, kuid avaldusi saabus ka Narvast, Sillamäelt, Toilast, Aserist, Kohtla-Nõmmelt, Lohusuust ja Narva-Jõesuust.

Taotlustes soovitakse valdavalt abi sportlike saavutuste arendamiseks, aga ka muusika- ja teadusalastel konkurssidel osalemiseks. Mitmed taotlused on seotud rahvusvahelistel võistlustel osalemisega. Toetuste saajad valib välja energiafondi neljaliikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Energia esindajad.

Septembris Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) ja Eesti Energia poolt loodud energiafondi eesmärk on pakkuda toetust andekatele 7-19-aastaste õpilaste huvitegevuse arendamiseks, näiteks spordivõistlustel käimiseks, huvialaga seotud vahendite soetamiseks, kunstinäitustel, konkurssidel, olümpiaadidel või mujal osalemiseks.

Eesti Energia panustab fondi 5000 eurot, IVOLi toetus on 1500 eurot. Toetusi antakse välja kaks korda aastas. Ida-Virumaa kogukonna arendamiseks kaasatakse fondi kohalikke omavalitsusi, ettevõtjaid ja eraisikuid.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756