Iseteenindus

Paide koostootmisjaamas algavad seadmete proovikäivitused

20.11.2013
Paidesse ehitatava koostootmisjaama ehitus on jõudnud lõppjärku ja algavad seadmete proovikäivitused.

Ehitaja alustab ettevalmistusi jaama käivitamiseks ning selleks on plaanis teostada lähiajal peaaurutorustiku läbipuhkeid. Ettevalmistused jaama käivitamiseks võivad kesta umbes kaks nädalat.

Aurutorustike läbipuhke ajal on müratase jaama juures tunduvalt kõrgem tavapärasest. „Palume ümbruskonna inimestelt vabandust võimalike ebamugavuste pärast. Palume ka mõistvat suhtumist ja kinnitame, et teeme omalt poolt kõik, et tekkinud müra kestvus ja tugevus oleksid minimaalsed,“ ütles Pogi tegevjuht Andres Alusalu. Samuti võib tekkida ka suuremas koguses veeauru, mida lastakse välja selleks ettenähtud torudest. Auru läbipuhe on normaalne tehnoloogiline protsess ning see ei ole ohtlik.

Paide koostootmisjaama elektriline võimsus on 2 MW ja soojuslik võimsus 8 MW. Kütusena kasutab uus jaam kohalikku biokütust.

„Paide koostootmisjaam saab olema efektiivne ja keskkonnasõbralik. See hakkab töötama kohalikul kütusel ja kasutama seda efektiivselt, mis kindlustab Paide elanikele ja ettevõtetele konkurentsivõimelise hinnaga soojuse,“ ütles Eesti Energia taastuvenergia ja väikekoostootmise äriüksuse juht Innar Kaasik.

Hetkel toodab Pogi soojust biomassi ja kütteõli kasutavates katlamajades. Koostootmisjaama valmimisel jääb Pogi praegune kütteõli katlamaja tööle tipukatlamajana. Uus soostootmisjaam valmib Keskkonnainvesteeringute Kestuse toel, investeeringu kogumaksumus on 8 miljonit eurot, millest KIK katab 40 protsenti.

Pogi OÜ on soojuse tootja Paide linnas. Lisaks tegeleb ettevõte ka soojustrasside remondi ja ehitusega. Eesti Energiale kuulub Pogi OÜ-s 66,5-protsendiline osalus.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756