Iseteenindus

Narva Energiajooks saab kaaslaseks Energiapäeva

20.11.2013
Eesti Energia, Narva linn ja Spordiürituste Korraldamise Klubi sõlmisid täna ühiste kavatsuste protokolli Narva Energiajooksu edasiseks korraldamiseks. Lisaks hakkab jooksuga samal ajal toimuma Energiapäev, mis taaselustab energeetikute päeva traditsiooni.

Kui esimesel kolmel korral toimus Energiajooks augustis, siis järgmist kolme aastat käsitleva kokkuleppe kohaselt toimub Narva Energiajooks juunis. 2014. aastal on selleks päevaks 15. juuni. Pärast Energiajooksu toimub Narva linnuse hoovis ja selle lähiümbruses Eesti Energia energeetikutele korraldatav Energiapäev, mis on avatud kogu linnarahvale.

„Eraldiseisva energeetikute päeva tähistamine Energiapäevana tõstatus päevakorda pärast seda, kui otsustasime koos VKG-ga hakata korraldama Toilas Kaevurite päeva,“ selgitas Eesti Energia Narva Elektrijaamade juhatuse liige Tõnu Aas. „Kui seni pidas Eesti Energia kinniseid suvepäevi, siis edaspidi on meie töötajatel võimalik kaevurite ja energeetikute pidupäevadele kaasata ka oma perekond ja tutvusringkond laiemalt. Piirkonna suurima tööandjana soovime kohalikku kogukonda oma tegevustesse rohkem kaasata,“ lisas Aas.

Energiapäevast on kavas välja arendada igasuvine kogupereüritus, mis koosneb sisukast kultuuri- ja meelelahutusprogrammist ning millele eelneb linna täiendavaid külalisi toov Narva Energiajooks. Sel suvel võttis Narva Energiajooksust osa ligi 3500 jooksusõpra, mis on 1500 võrra rohkem kui esimesel jooksuaastal.

„Arvestades, et energiajooks on üks piirkonna suurimaid spordiüritusi, loodame jooksuradadele innustada veelgi rohkem kohalikke tervisesportlasi,“ sõnas Spordiürituste Korraldamise Klubi juhatuse liige Mati Lilliallik.

Alates 2011. aastast on Eesti Energia, Spordiürituste Korraldamise Klubi, Kultuuriministeerium ja Narva linn ühiselt korraldanud rahvusvahelist kultuuri- ja rahvaspordiüritust Narva Energiajooks. Jooksuürituse raames toimuvad rahvaspordivõistlused 7 km ja 21,1 km distantsidel, läbi viiakse lastejooksud ning selguvad Eesti meistrid poolmaratonis.

Energiajooksu eesmärk on innustada inimesi regulaarselt tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756