Iseteenindus

Mida teada elektrilepingu pikenemise kohta?

12.11.2013
Aasta lõpus muutub aktuaalseks elektrilepingute pikenemine. See teema puudutab kõiki elektrilepinguid, mille tähtajaks on märgitud 31. detsember 2013. Kuna enamiku klientide elektrileping pikeneb esimest korda, on õige hetk üle vaadata olulisimad faktid. Peamise asjana tasub meelde jätta, et Eesti Energia elektrilepingu pikendamine on ülilihtne. Kui soovite jätkata nii nagu praegu, ei pea Te mitte midagi tegema.

Teil ei ole vaja uut lepingut sõlmida
Kui sõlmisite möödunud aastal elektrilepingu näiteks 12 kuuks, ei tähenda see, et peate nüüd uue lepingu sõlmima. Asi on palju lihtsam. Eesti Energia elektrilepingud pikenevad automaatselt – kui meie pikenemispakkumine Teile sobib, ei pea Te ise rohkem mitte midagi tegema. Leping pikeneb pakkumises toodud tingimustel iseenesest.

Pikenemispakkumise saadame Teile samale paketile ja perioodile
Pikenemispakkumise koostame samale paketile ja perioodile, mis on Teie tänases lepingus. Pikenemispakkumise saadame Teile novembri viimasel nädalal, kui Teie elektrilepingu tähtajaks on märgitud 31. detsember 2013. Sama pakkumise leiate loomulikult ka meie e-teenindusest.

Pikenemispakkumise hind sõltub praegusest turuhinnast
Kindlasti teate, et turu avanemine tõi kaasa äärmiselt muutliku elektrihinna. Just seetõttu võib meie hinnapakkumine erineda möödunud aastast. Teisisõnu, kui praegu on elektri hind hulgiturul kallim kui siis, kui Te oma praeguse lepingu sõlmisite, on ka uus hinnapakkumine kallim. Kui aga hulgiturul on hind vahepeal langenud, on loomulikult uus pakkumine odavam.

Lepingut saab muuta igal ajal
Kui Te pole kindlad, kas perioodi või paketti sel aastal muuta või mitte, võite esialgu lasta lepingul automaatselt pikeneda ning otsustada hiljem. Lepinguid saab muuta igal ajal – nii täna kui ka järgmisel aastal. Kui aga soovite kindlasti 1. jaanuariks oma lepingut muuta, soovitame Teil meie e-teeninduses oma otsuse ära teha juba novembrikuu lõpuks või hiljemalt detsembrikuu alguses, sest 10. detsembri ja sellele eelnevatel päevadel võivad meie teeninduskanalid olla koormatud.

Pakettide hinnaerinevused on minimaalsed
Hinnaerinevused fikseeritud ja börsihinnaga pakettide vahel on sel aastal jäänud keskmise elektritarbimismahu puhul 7–75 sendi juurde kuus. Suurema tarbimise puhul on erinevus arvetel olnud alla 3 euro kuus. Seejuures ei saa kõigi klientide puhul väita ka seda, et börsihind oli nende jaoks fikseeritud hinnast soodsam. Seega kui Te ei soovi end vaevata hulgituru hinnarekorditega, võite elektrihinna rahumeeli fikseerida – lõppev aasta näitas, et kokkuvõttes ei erinenud fikseeritud ja börsipaketi elektriarved väga palju.

Usaldage vaid Teie tarbimise põhjal tehtud pakkumisi
Võrreldes möödunud aastaga on hinna puhul olulisemaks muutunud Teie elektritarbimine. Kui varem erinesid meie pakkumised klientidele keskmiselt 0,1 s/kWh kohta, siis nüüd võib see olla kuni 0,5 s/kWh. Just seepärast soovitame Teil võrrelda oma tarbimismahust sõltuvaid pakkumisi, mitte aga tugineda avalikele hinnakirjadele või avalikke hinnakirju kõrvutavatele portaalidele.