Iseteenindus

Eesti Energia alustas gaasimüüki ettevõtetele

08.11.2013
Tänasest müüb Eesti Energia suurema gaasitarbimisega äriklientidele elektri kõrval ka gaasi. Eesti Energia pakub ettevõtetele võimalust osta elektrit ja gaasi ühelt müüjalt, fikseerida gaasihinda täielikult või osaliselt ja kuni aastast lepinguperioodi.

Eesti Energia sisenemisega gaasiturule tekib Eesti ettevõtetel esmakordselt võimalus võtta konkureerivaid gaasiostu pakkumisi. Eesti Energia tootedivisjoni juht Karla Agan nimetab Eesti Energia pakkumise eelistena uudset võimalust osta gaasi täielikult või osaliselt fikseeritud hinnaga. Samuti saavad kliendid valida muutuva hinnaga toodet.

„Seni on kõik gaasikliendid pidanud gaasi ostma nafta maailmaturuhindadest sõltuva hinnaga, mis muutub igal kuul ning ei võimalda kliendil oma gaasikulusid täpselt ette prognoosida ja kontrollida. Meie pakkumine on hea näide sellest, kuidas konkurentsiga tekib kliendile rohkem valikuvõimalusi“, sõnas Agan ja ei välistanud, et sarnaselt elektrituruga võib ka gaasiturul kujuneda eelistatuimaks just fikseeritud hinnaga gaasi ostmine.

„Kliendi jaoks on meie pakkumise puhul oluliseks eeliseks ka mugavus. Äriklient saab oma gaasi ja elektri osta ühest kohast ning saab suhelda ühe kliendihalduriga, kes nõustab teda nii elektri kui gaasiostu küsimustes. Oleme kliendile üks partner kõigis energiaküsimustes,“ rääkis Agan.

Sisenemist uude ärivaldkonda valmistati ette põhjalikult. Selle aasta alguses viis Eesti Energia läbi pilootmüügi, kus testiti gaasimüügi andmevahetust ja kaardistati tarbijate ootusi. Suvel võitis Eesti Energia ka Eleringi riigihanke maagaasi ostmiseks Kiisa avariireservelektrijaamale, pakkudes Eleringile ainsana fikseeritud gaasihinda.

Võrreldes elektrituruga on avatud gaasiturg alles regulatsiooni ootel ning selles on võtmeroll riigil. Tarbimisandmete hankimine eeldab näiteks päris palju käsitööd, mistõttu pakub Eesti Energia hetkel gaasi vaid suurema tarbimisega ettevõtetele. “Tulevikus, kui gaasituru jaoks on loodud elektrituruga sarnane andmevahetusplatvorm, on võimalik, et pakume gaasitoodet ka keskmise ja väikese gaasitarbimisega ettevõtetele ning kodumajapidamistele,“ ei välistanud Agan tulevikus gaasimüügi alustamist ka teistele klientidele.

Katriin Loorents
Eesti Energia energiamüügi kommunikatsioonijuht
katriin.loorents@energia.ee
5157641