Iseteenindus

Eesti Energia otsib koostöös Noored Kooli programmiga Ida-Virumaale õpetajat

01.11.2013
Eesti Energia otsib koostöös Noored Kooli programmiga Vaivara vallas asuvasse Sinimäe kooli kaheks aastaks reaalainete taustaga noort inimest, kes oleks võimeline andma nii matemaatika, keemia- kui füüsikatunde. Kandideerimisavaldusi saab täita veebilehe www.energia.ee/nooredkooli kaudu kahes voorus, millest esimese tähtaeg on 23. novembril.

„Oleme juba seitse aastat toonud Eesti eri piirkondade koolidesse iga-aastaselt kuni 25 uut Noored Kooli programmi osalejat, et nende inimeste kaudu aidata kaasa Eesti haridusvaldkonna parendamisele. Mul on väga hea meel, et meie ja Eesti Energia huvid siin kattuvad – programmi raames ja Eesti Energia lisastipendiumi toel saab üks osaleja järgmisest õppeaastast tegeleda füüsika, matemaatika ja keemia lastele südamelähedaseks ja selgeks tegemisega Sinimäe koolis,“ ütles Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi.

Eesti Energia pakub tulevasele Vaivara valla Sinimäe kooli õpetajale programmi läbimise ajaks 6080 eurost lisastipendiumi, mis aitab kompenseerida osaleja kolimise, Vaivara vallas elamise ja sealt koolitustel või perekonna juures külas käimisega seotud kulusid. Samuti toetab energiakontsern Noored Kooli osalejat piirkonda sisseelamisel, pakkudes vajadusel abi eesti või vene keele täiendõppeks ja võimaldades noorel tutvuda Ida-Virumaal asuva energiatööstusega.

„Eesti Energia kui suurima Ida-Virumaa tööandja jaoks on oluline toetada piirkonna arengut. Kui meie saame aidata kaasa sellele, et siinsed lapsed saaksid juurde ühe särasilmse ja innuka õpetaja, siis oleme panustanud ka oma tulevikku. Loodame, et just Vaivara vallast kui mitmete põlevkivienergeetika ettevõtete kodupaigast, sirguvad tulevased selle valdkonna eestvedajad,“ rääkis Eesti Energia õlitööstuse juhatuse esimees Igor Kond. Ta lisas, et õpetajaametis end proovile pannes saab noor inimene kahtlemata ainulaadse ja elu muutva kogemuse, mis on hinnatud ka tööandjate, sealhulgas Eesti Energia poolt. „Üks Noored Kooli vilistlane juba töötab meie ridades,“ rääkis Kond.

Sinimäe kooli direktori Evald Teetloki sõnul on kool valmis uut noort kolleegi vastu võtma. „Nii nagu maapiirkondades ikka, kipub ka siin olema aeg-ajalt õpetajatest puudus ja reaalainete õpetajat on meie koolil tõesti vaja. Seetõttu on Eesti Energia ja Noored Kooli koostöö meie jaoks eriti teretulnud. Tervitaksin uut noort ja tegusat kolleegi kahel käel. Meil on äsja valminud uus koolimaja ning klassid on väikesed – usun, et noorele siin meeldib!“

Sihtasutus Noored Kooli kutsuti 2006. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki poolt ellu selleks, et luua keskkond uute liidrite kujunemiseks, kes panustavad positiivsetesse muutustesse Eesti hariduses. Selleks valitakse Noored Kooli programmi võimekaid ja tegusaid kõrgharidusega noori inimesi, kes lähevad kaheks aastaks kooli õpetama ning läbivad samaaegselt uuendusliku õpetaja- ja juhtimisoskuste koolituse nii Eesti kui rahvusvaheliste koolitajate käe all.

Noored Kooli tegevuse elluviimist toetavad ettevõtted ja organisatsioonid nii era-, avalikust kui kolmandast sektorist: Heateo Sihtasutus, Swedbank, Eesti Energia, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool ja Teach For All Network, OÜ Utilitas, Pärnu Konverentsid, Ragn-Sells, Eversheds Ots & Co, Sorainen, Fontes, Tallink, Merko Ehitus, MM Grupp, Restor, CV Keskus, CV-Online, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Hasartmängumaksu nõukogu.

Sinimäe põhikooli eskiis »

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756