Iseteenindus

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond ootab taotlusi

15.10.2013
Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond avas esimese taotlusvooru, kuhu oodatakse kuni 18.novembrini taotlusi kohalike noorte huvitegevuse toetuseks.

Septembris Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) ja Eesti Energia poolt loodud fondi eesmärk on pakkuda toetust andekatele 7-19-aastastele õpilaste huvitegevuse arendamiseks, näiteks spordivõistlustel käimiseks, huvialaga seotud vahendite soetamiseks, kunstinäitustel, konkurssidel, olümpiaadidel või mujal osalemiseks.

Toetuse saamiseks tuleb täita taotlusankeet, mis on kättesaadav IVOLi kodulehelt. Laekunud taotluste seast valib neljaliikmeline nõukogu toetuse saajad, kes kuulutakse välja detsembris.

Toetusi antakse välja kaks korda aastas. Järgmise vooru toetuse saajad selguvad 2014. aasta juunis.

Andekate Noorte Energiafond kogub ja vahendab kapitali Ida-Virumaa andekate noorte huvitegevuse toetamiseks. Jätkusuutliku kogukonna arendamiseks kaasatakse fondi kohalikke omavalitsusi, ettevõtjaid ja eraisikuid. Fondile annetades aitab toetaja kaasa Ida-Virumaa noorte mitmekülgsele arengule ja metseenluse arendamisele Eestis. Eesti Energia panustab fondi 5000 eurot, IVOLi toetus on 1500 eurot.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756