Iseteenindus

Eesti Energia ja Nelja Energia avasid Paldiskis uue tuulepargi

13.08.2013
Kaks energiaettevõtet – Eesti Energia ja Nelja Energia – avasid täna ühiselt Pakri poolsaare põhjatipus uue tuulepargi. Kokku püstitati Pakri poolsaarele 18 uut 2,5 MW nimivõimsusega elektrituulikut, millest üheksa kuulub Eesti Energiale ja üheksa Nelja Energiale.

Koos vanemate Pakri tuulikutega katavad poolsaarele rajatud tuuleelektrijaamad kokku ligi 50 000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajaduse.

„Mul on hea meel, et Paldiski tuulepark sai valmis. Eesti Energia tootmisportfelli lisandus tõhus elektrijaam, sest tuuleolud on Pakri poolsaarel väga head,” sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. Täna opereerib Eesti Energia nelja tuuleparki: Paldiskis, Aulepas, Narvas ja Virtsus koguvõimsusega 111 MW.

„Paldiski tuulepark on hea näide kahe energiatootja edukast koostööst, mille sünergiast on valminud Eesti üks suuremaid tuuleparke,“ märkis AS Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus. Nelja Energia on Põhjamaade ja Eesti kapitalil baseeruv Baltikumi suurim tuuleenergia tootja, kel tuuleparke kokku 223 MW ulatuses, neist 144 MW Eestis Viru- ja Läänemaal ning Paldiskis.

Pakri poolsaar on tuuleelektrijaama rajamiseks hea koht, kuna poolsaare paeplatoo asub 21–24 meetrit merepinnast kõrgemal ja seal on head tuuleolud. Tuulikute kõrgus kõige ülemise tipuni on maapinnast 135 meetrit.

Paldiski tuulepargi tuulikud on toodetud Saksamaal rahvusvahelise tuulikutetootja GE Wind Energy GmbH poolt. Iga tuuliku nimivõimsus on 2,5 MW ning Paldiski tuulepargi võimsus kokku 45 MW. Paldiski tuulepargi rajamise kogumaksumus on kokku 62 miljonit eurot.

Pakri poolsaarel toodetakse keskkonnasõbralikku elektrienergiat alates 2004. aastast, mil elektrivõrguga ühendati esimene Nelja Energiale kuuluv tuulik. Tänaseks on Pakri poolsaarel kokku 26 elektrituulikut, millest 17 kuuluvad Nelja Energiale ja üheksa Eesti Energiale. Tuulikute võimsus kokku on 63,4 MW. Paldiski on ka esimene linn Eestis, kus toodetakse 100% taastuvat elektrienergiat, millest jagub rohkemaks kui linn tarbib.

Täna töötab Eestis kokku 126 elektrituulikut koguvõimsusega 269,4 MW, mis toodavad ligikaudu 6% kogu Eesti elektritarbimisest.


Nelja Energia on Baltimaade suurim tuuleenergia tootja. Lisaks Paldiski tuulepargile on Nelja Energial tuulepargid Eestis Viru- ja Läänemaal, aga ka Leedus. Nelja Energial on Baltikumis kokku 15 tuuleparki koguvõimsusega 223 MW, sellest 144 MW Eestis. 2012. aastal tootsid Nelja Energiale kuuluvad tuulepargid 409 GWh elektrit. Peale tuuleparkide käitab energiatootja ka biogaasijaamu Vinnis ja Oisus.

Eesti Energia on tuulest elektrit tootnud alates 2002. aastast. Täna opereerib Eesti Energia nelja tuuleparki: Paldiskis, Aulepas, Narvas ja Virtsus koguvõimsusega 111 MW.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756