Iseteenindus

Eesti Energia avas fotonäituse "Viru kaevanduse viimane toodang"

13.08.2013
13. augustil avati Eesti Energia kaevanduste 3. korruse galeriis (Jaama 10, Jõhvi) Viru kaevanduse teemaline fotonäitus. Juuni alguses suletud Viru kaevanduse jäädvustas fotodele Ida-Virumaalt pärit hobifotograaf Karel Kravik, kes on ühtlasi ka Ida-Virumaa fotoprojekti eestvedajaks.

Algselt 7. kaevanduse nime kandnud Viru kaevandus avati 1965. aasta jaanuaris ning oma 48 tööaasta jooksul tootis kaevandus üle 80,5 miljoni tonni põlevkivi. Enne sulgemistöid oli kaevandus Eestis veel ainus, kus kasutati maa alla sõitmiseks ainulaadset köisraudteed ning sealt edasi ekspressi, mis kaevurid oma tööpostile viis. Sarnaselt allmaaraudtee transpordiga ei kohta Eesti kaevandustes enam ka näiteks kihindi algmurde soonimist, nagu seda tehti Viru kaevanduses.

Need ja paljud muud Viru kaevandusele iseloomulikud protsessid jäädvustas käesoleval kevadel oma fotodele Ida-Virumaalt pärit Karel Kravik, kes on Ida-Virumaa Fotoprojekti eestvedajaks. Näituse pidulikul avamisel oli võimalik kohtuda fotode autoriga, kuulda fotode valmimise loost ning näha ainulaadseid protsesse ja masinaid, mida edaspidi Eestis veel vaid muuseumides kohata võib.

Karel Kraviku 20 Viru kaevanduse teemalist fotot jäävad kaunistama Eesti Energia kaevanduste 3. korruse galeriid sügise lõpuni. Näitust saab külastada tasuta, tööpäeviti 8.00 - 16.30.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756