Iseteenindus

Tänavuse Narva Energiajooksu võitis Roman Fosti

12.08.2013
Tänavu kolmandat korda peetud Narva Energiajooksul finišeerus 21, 1 km distantsil meeste arvestuses esimesena Roman Fosti ajaga 1:06:58. Naistearvestuses oli ajaga 1:19:02 kiireim Lily Luik. Ühtlasi kuulutati Fosti ja Luik Eesti meistriteks poolmaratonis.

Tänavuse Eesti poolmaratoni meistri sõnul selgus võitja alles jooksu lõpusirgel. „Starti minnes ei olnud ma oma võidus sugugi kindel. Viimased 200 meetrit olid otsustavad,“ lausus Fosti.

End naiste seas Eesti meistriks jooksnud Lily Luik püstitas oma isikliku rekordi. „Jäin ajaga väga rahule, sest parandasin oma tulemust. Jooksutingimused olid küll palavuse tõttu rasked, ent mulle meeldib väga asfaldil joosta,” sõnas Luik.

Meistrivõistluste hõbedaks jooksis end meeste arvestuses Sergei Tšerepannikov, kes finišeerus ajaga 1:07:06. Pronks läks eelmise aasta meistrivõistluste võitjale, Viljar Vallimäele (1:07:25). Naiste arvestuse hõbeda sai Natalja Sokolavale, kes finišeerus ajaga 1:20:38. Pronksi pälvis Annika Rihma, kes jooksis ajaga 1:23:46.

Eesti Energia poolt ellukutsutud Narva Energiajooksul osales tänavu üle 3500 liikumisharrastajat. Kolme toimumisaastaga on jooksu osavõtjate arv kahekordistanud. Lisaks Eesti meistrivõistlustele poolmaratonis toimusid ka 7 km jooksu- ja kõnnivõistlused ning lastejooks.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi ja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärgiks on tervisespordi edendamise kõrval tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks kuulub Eesti linnajooksude sarja.

Jooksude tulemused leiab veebilehelt »

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
eliis.vennik@energia.ee