Iseteenindus

Narva Energiajooks näitab tervisespordi kasvutrendi

10.07.2013
Täpselt kuu aja pärast, 10. augustil toimub Narva Pähklimäe terviseradadel Eesti Energia toel kolmas Narva Energiajooks. Tänaseks on suurele spordisündmusele registreerunud üle 1700 liikumisharrastaja, mis on enam kui 400 osaleja võrra rohkem kui eelmisel aastal kuu enne ürituse algust.

“See number näitab, et energiajooks on tervisespordi kaardil järjest tugevamat jälge jätmas. Registreerunute seas on nii eelmistel aastatel Narvas osalenud jooksusõpru kui ka päris uusi huvilisi,” räägib Narva Energiajooksu peakorraldaja Mati Lilliallik.

Peakorraldaja sõnul oodatakse rahvast sellele tervisespordi sündmusele kogu perega, sest distantse ja tegevusi jätkub nii pere pesamunadele kui täiskasvanutele. „Interneti vahendusel www.jooks.ee/narva saab registreeruda veel 29 päeva jooksul – kuni 8. augustini. Viimase võimaluse kasutajad saavad end pärast seda veel võistluskeskuses kirja panna. Registreerimine suletakse 15 minutit enne starti,“ selgitab Lilliallik.

10. augusti sportlik perepäev algab Pähklimäe terviseradade keskuses kell 11.00 poolmaratoni 21,1 km distantsi stardiga. Kell 12 algavad lastejooksud, kuhu on oodata ligi 1000 väikest spordisõpra. Tund hiljem antakse start 7 km rajale. Siin osalevad nii ajavõtuga jooksjaid-kõndijaid kui ka need, kes stopperil saadava tulemuse asemel marsruuti pigem ümbrusega tutvumise nimel läbima tulevad.

Lisaks tervisespordi nautimisele pakub Narva Energiajooks ka annuse kultuurielamust. Pärast võistluste lõppu, kell 14.45 loob terviseradadel meeleolu Uku Suviste ning kell 17.00 saab Narva linnuses alguse ajaloofestival Narva lahing.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi ja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi regulaarselt tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks kuulub Eesti linnajooksude sarja.

Monika Kopti
Eesti Energia
Kommunikatsiooniosakond
GSM 521 2602
monika.kopti@energia.ee