Iseteenindus

Kolmas Narva Energiajooks toimub 10. augustil

20.06.2013
Tänavu juba kolmandat aastat toimuv Eesti Energia Narva Energiajooks toimub 10. augustil. Sel aastal saab spordisündmus ulatuslike teetööde tõttu alguse ja lõpu mitte Narva Peetri platsilt vaid hoopis Narva Pähklimäe terviseradadelt.

Jooksu peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul pakub uus jooksurada iga-aastastele osalejatele kindlasti vaheldust. ”Terviseradadelt algav jooks läbib senisest enam Ida-Virumaa kaunist loodust ning jääb sel korral teetööde tõttu valdavalt Narva linnast välja. Jooksjatele pakub uus rada kindlasti uut avastamist. Loodame, et kui mitte järgmisel, siis juba ülejärgmisel aastal saab linnajooks toimuda taas Eesti ühel ilusamaks peetud jooksurajal,” sõnas Lilliallik.

Sarnaselt kahele eelnevale aastale toimuvad ka tänavu Narva Energiajooksu raames Eesti meistrivõistlused poolmaratonis. Samas on ürituse erinevatele distantsidele oodatud kõndima või jooksma igas vanuses tervisesportlased. Jooksu lõppedes saab Narva linnas tutvuda vaatamisväärsustega ning võtta osa meeleolukast Narva linna kultuurifestivalist.

Narva Energiajooksul on kokku 4 erinevat distantsi: 21,1 km poolmaraton, 7 km ajavõtuga jooks, 7 km ajavõtuta jooks ja kepikõnd/käimine ning lisaks lastejooks. Juuni lõpuni saab jooksule registreeruda soodushindadega. Internetis (www.jooks.ee/narva/) on jooksule võimalik registreeruda 8. augustini. Registreeruda on võimalik ka võistluskeskuses võistluspäeva hommikul alates kell 9.00. Registreerimine lõpeb 15 minutit enne starti.

Eesti Energia Narva Energiajooksust on saanud kiiresti iga-aastane oodatud spordisündmus. Eelmisel aastal võttis jooksust osa ligi 3000 liikumisharrastajat, mis on tuhande võrra enam kui esimesel aastal. Jooksu korraldamisega soovib Eesti Energia õhutada inimesi seisma hea oma tervise eest tutvustada samas Ida-Virumaad kui põnevat ja paljude jaoks seni avastamata piirkonda.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi ja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärgiks on innustada inimesi regulaarselt tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks kuulub Eesti linnajooksude sarja.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756