Iseteenindus

Maailma Energianõukogu (WEC) aseesimees Euroopas Dr Leonhard Birnbaum arutab Tallinnas Eestis ülemaailmseid ja Euroopa tulevikuperspektiive

10.06.2013
LONDON/TALLINN, 10. juuni 2013 – Maailma Energianõukogu aseesimees Euroopas Dr Leonhard Birnbaum arutas Eestis Tallinnas täna toimuval konverentsil ülemaailmseid ja Euroopa energeetikatrende.

Rahvusvahelise põlevkivisümpoosioni avakõnes sõnas Dr Birnbaum: „Põlevkivi aitab mitmekesistada kütuseallikaid, parandada tarnekindlust ja vähendada naftahindade kõikumise mõju. Suurema sotsiaalse heakskiidu saamiseks tuleb välja töötada ja juurutada avalikkuse teadlikkuse parandamise strateegiaid põlevkivivaldkonnas. Tõhus vahend sotsiaalse heakskiidu saamiseks on usaldusväärne elutsükli analüüs, kuna see aitab paremini mõista põlevkivi majanduslikke ja keskkonnamõjusid.”

Samuti jagas Dr Birnbaum konverentsil mõtteid mittetraditsioonilise nafta ja gaasi olulisusest. Need on ühed väga paljudest energiaallikatest, mis peatselt avaldatavas WECi juhtivas maailma energiaallikate uuringus „World Energy Resources” kajastamist leiavad. Esimest korda sisaldab aruanne süvahinnangut mittetavapäraste allikate kasvule.

WECi maailma energiaallikate uuringut on üle 80 aasta vältel kasutatud maailma energiavarudele usaldusväärse hinnangu andmiseks. Seda kasutavad laialdaselt valitsused, tööstused, investorid, valitsusvälised organisatsioonid ja teadusringkonnad. Selle aasta oktoobris toimuval maailma energeetikakonkursil „World Energy Congress” avaldatakse täisraport, sh kõiki energiavorme puudutav ressursiteave. Räägitakse mõnedes riikides rikkalikult saadaoleva maavara ehk põlevkivi arengust. Esile tõstetakse ka Eesti panust, kus põlevkivi rahuldab umbes 90% kogu riigi energiavajadustest.

Dr Birnbaum sõnas: „Eestil on märkimisväärne oskusteave põlevkivitööstusest ja on valmis jagama oma kogemusi teiste riikidega.”

Dr Leonhard Birnbaum on olnud WECi aseesimees Euroopas alates novembrist 2012. 1. juulist 2013 saab temast ettevõtte E.ON SE juhatuse liige. Enne seda on ta olnud ettevõtte RWE AG juhatuse liige ja tegutsenud Euroopa energiasektorile keskenduva McKinsey vanempartnerina. Dr Birnbaum on keemiainsener.

Reilika Ilp
Pressiesindaja
Rahvusvaheline põlevkivisümpoosion
[email protected]
+372 52 11145