Iseteenindus

Seitse kaunist paika teekonnal Narva Energiajooksule

29.05.2013
Suve haripunktis ootab Eesti piiripealseim linn külla tuhandeid külalisi üle kogu Eesti. 10. augustil saavad Narva linna tänavatel kokku väikesed ja suured tervisespordisõbrad, tõsisemad jooksjad ja ka kultuurirahvas. Toimub kolmas Narva Energiajooks.

Narva linn üllatab paljude barokiajastu vaatamisväärsustega, ent ka teekond Narva on sama põnev. Kui külastate mõnda neist seitsmest erilisest paigast, kujuneb kohalejõudmine Narva Energiajooksule eriti meeldejäävaks.


Kohtla kaevanduspark
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Kohtla kaevanduspargis juhatavad giidid külastajaid ligi 1,6-kilomeetristesse endistesse kaevanduskäikudesse. Põnevat avastamist pakuvad kaevurite tööpaigad, omaaegne maa-alune kaevandustehnika, kaevurite rong ja lõhkeaineladu.


Valaste juga
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Merele avaneb vaade Eesti kõrgeimalt, Ontika pankrannikult. Sealt laskub 32 meetri kõrguselt alla ka Valaste juga, mis on Eesti kõrgeim ja pakub looduse imelist vaatemängu igal aastaajal.


Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnaklooster
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnaklooster kõrgub uhkelt keset rohelust Illuka valla kõrgemail künkal. Kuremäel tegutseb Eestis ainus vene-õigeusu nunnaklooster, mille aias kasvab püha tammepuu ning nõlva all vuliseb püha allikas, mis ei jäätu isegi mitte kõige karmimatel talvedel. Püha allikas vuliseb aastaringselt, isegi karmimatel talvedel. Kuid allikas pole ainult vaatamiseks. Külaliste jaoks on allikale rajatud suplusmaja, kus saab end allikaveega ka turgutada.


Toila Oru park
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Üks Eesti suuremaid ja kaunimaid maastikuparke on Toila Oru park. Juba esimene Eesti president teadis, et see on parim paik looduse nautimiseks ja puhkuseks!


Sillamäe kultuurikeskus
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Pea pool sajandit oli Sillamäe suletud välismaailmale. Linnas tegutsev uraanirikastustehas oli nõnda salajane, et Sillamäed ei märgitud isegi NSV Liidu kaartidele. Eriti kauneid vaateid pakub merele avatud stalinistlik neoklassitsistliku hoonestusega linnaväljak. Uudistada tasub ka Sillamäe kõrval asuvat Eesti suurimat suvilate linnakest Sputnikut.


Vaivara Sinimägede Muuseum
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Vaivara vallas kutsub uudistama Sinimägede lahingupaik, kus on peetud Eesti ajaloo kõige tulisem lahing. Ajaloohuvilised ei tohiks vahele jätta Vaivara sõjaajaloolise teemapargi külastust.


Narva-Jõesuu rand
Allikas: www.discovering-estonia.eu
Narva-Jõesuul laiub Eesti pikim, 7-kilomeetrine supelrand. Kuurortlinnas pakuvad imetlust ainulaadsed puitarhitektuuri näited – puitpitskaunistusega hooned. Suvel võib Narva-Jõesuus juhtuda sedagi, et koos teiega seisab jäätise järjekorras mõni tuntud Venemaa artist. Paljud vene kuulsused on ostnud Narva-Jõesuusse suvilaid ning on ka neid, kes elavad seal aastaringselt. Veel on Narva-Jõesuu suurepärane paik spa hoolduste nautimiseks.

Narva Energiajooksule saab end koos pere ja sõpradega kirja panna veebilehel: www.jooks.ee/narva Soovime avastamisväärt teekonda suvisesse Narva!