Iseteenindus

6000 männitaime said Looduse Omnibussi eestvedamisel kodu Narva karjääris

25.05.2013
Erinevatest Eesti nurkadest Ida-Virumaale, Vaivara valda sõitnud Eesti Energia rahvas andis legendaarse loodusemehe ja Looduse Omnibussi juhi Jaan Riisi eestvedamisel Narva karjääris uue kodu 6000 männitaimele. Kokku on Narva karjääri sel aastal puid istutatud juba ligi 80 hektarile.

Eesti Energia töötajatest talgulised saabusid istutama nii Tartust, Pärnust, Tallinnast, Tapalt, Rakverest, Viljandist, Türilt kui Jõgevalt ning muidugi ka Ida-Virumaa kohalikest valdadest ja linnadest. Jaan Riis oli rahul, et tulijad said osa nii metsatööst kui ammutasid tarkust tema ja ta meeskonna õpetussõnadest.

„Need 150 inimest, kes meiega koos täna männitaimi istutasid, said töötegemisele lisaks ka loodusseminari osaliseks. Mul oli võimalus panna kokku asjatundlik meeskond, kelle iga liige osalejatele nii looduskaitsest kui metsandusest rääkis. Arvan, et Eesti Energial toimus siin looduskaitse kuule igati vääriline sündmus,“ rääkis Jaan Riis, kelle koostatud metsaistutusseminari meeskonda kuulusid looduskaitsja Enn Vilbaste ja Eesti Metsaseltsist Ants Varblane, Gunnar Reinapuu ning Aadu Raudla.

Reeglina hoolitseb uue metsa noorte taimede karjääripinnasesse jõudmise eest energiaettevõtte koostööpartner Riigimetsa Majandamise Keskus. Ka talgute korraldamisel ja istutajate juhendamisel olid RMK töötajad suureks abiks, mille eest on Eesti Energia neile väga tänulik.

Eesti Energia karjäärialasid metsastatakse pidevalt, igal aastal korrastatakse üle-eelmisel ja osaliselt ka eelmisel aastal kaevandatud piirkonda. Nii liigub koos kaevandusega edasi ka noore metsaga kaetud roheline viirg.

„Sel korral valmistas loodus meile istutamiseks pinnase hästi ette – mõni päev enne talgupäeva sadas karjääris vihma ja ilmateade lubab, et äsja istutatud taimed saavad lähipäevil ka kastetud. Seega peaksid värsked uue kodu omanikud oma juured jõudsalt karjääripinnasesse ajada saama,“ tundis Eesti Energia maavarade valdkonna keskkonnajuht Kalmer Sokman soodsa ilmastiku üle heameelt.

Eesti Energiast on saanud aastate jooksul üks suuremaid metsamaa rajajaid Eestis – alates 1960ndatest on istutatud enam kui 13 000 ha metsa. Lisaks Narva karjäärile on sel aastal metsastatud ka ligi 130 ha Aidu karjäärist. Peamiselt on korrastatud endistele kaevandusaladele aastate jooksul tõusnud männi- ja kasesalud, vähesel määral kasvab siin ka leppa.

Looduse Omnibuss on Eesti Energiale heaks koostööpartneriks juba kolm aastat. Eesti Energia toetab omnibussi regulaarseid loodusõhtuid ning koos korraldati ka hiljutine loodusaasta fotokonkurss.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756