Iseteenindus

Ida-Virumaa põlevkivivaldade raamatukogud täienesid uue lugemisvaraga

24.05.2013
Eesti Energia kinkis Ida-Virumaa valdade raamatukogudele üle 160 raamatu. Riiulid täienesid uue kirjandusega Kurtnal, Kuremäel, Illukal, Iisakul, Pagaris, Mäetagusel, Maidlas ja Soonurmes. Juuni alguses jõuab uus lektüür ka Vaivara valla raamatukogudesse ja huvikeskustesse. Kokku annetas Ida-Virumaa suurim tööandja ligi 2300 euro väärtuses raamatuid.

Raamatukogud on valdades ühed külastavamad keskused, kus käivad koos nii lapsed, noored kui ka täiskasvanud. „Eesti Energia jaoks on oluline edendada põlevkivivaldade eluolu. Raamat on püsiv väärtus ja raamatukogude vahendusel saab sellest väärtusest osa võimalikult palju inimesi," selgitab Eesti Energia Kaevanduste juhatuse liige Veljo Aleksandrov, miks soovis ettevõte Ida-Virumaa kogukonda raamatute kinkimisega toetada. „Loodame, et kingitus valmistab rõõmu nii väikestele kui ka suurtele raamatukogude külalistele,“ lisas Aleksandrov.

Raamatukogud oskavad kingitust vääriliselt hinnata. „Meil on raamatute üle väga hea meel. Saime lugemisvara, mis on ammu olnud meie soovide nimekirjas, aga seni pole olnud võimalik neid lugejatele pakkuda,“ tundis Kuremäe raamatukogu juhataja Ingrid Järv heameelt. Tänu huviringide ja raamatukogu vahelisele sünergiale käib Soonurme raamatukogus kirjandust uudistamas palju lapsi ja noori. Seetõttu rõõmustas siinse raamatukogu juhataja Koidu Leppik just nooremat põlvkonda ootava üllatuse üle. „Kingitud kirjandus on väärtuslik ja väga vajalik. Meie noorele lugejasperele jätkub tänu sellisele rikkalikule täiendusele elevust pikaks ajaks.“

Annetatud raamatute seas on suures osas laste ja noortekirjandus. Meisterdamishuviliste rõõmuks on kingitud raamatute seas ka näiteks käsitööraamatuid. Kingitud teoste valikul lähtus Eesti Energia raamatukogude endi soovidest ja vajadustest.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756