Iseteenindus

Viis mäenduse õpilast pälvisid Eesti Energia kaevanduste stipendiumi

11.05.2013
Eesti Energia kaevandused andis viiele Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuse mäetööde eriala parimale õpilasele 320-eurosed stipendiumid. Stipendiumide väljaandmisega väärtustab ja toetab Eesti Energia mäemeeste järelkasvu ning motiveerib õpinguid mäenduse erialal.

Mäetööde eriala stipendiumide jagamise traditsioon sai alguse viis aastat tagasi pärast mäetööde eriala õpetamise taastamist Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses. Tänaseks on 320 euro väärtusega ühekordse stipendiumi saanud kokku juba 12 õpilast, kellest enamik on nüüdseks Eesti Energia kaevandustes tööl.

Stipendiumisaajad valitakse välja heade õpi- ja praktikatulemuste põhjal. Seekordsete stipendiumisaajate hulka kuulus viis õpilast: Mark Kirillov, Sergei Kuts ja Jevgeni Andrejev ning ka juba varasemalt stipendiumi saanud Sergey Fomin ja Nikita Gorbunov.

Eesti Energia kaevanduste juhatuse esimehe Veljo Aleksandrovi sõnul on stipendiumide jagamine ettevõtte jaoks oluline mitmel põhjusel: „Meil on ettevõtte jätkusuutlikuks tööks ja arenguks tarvis pidevalt kompetentset ning erialaselt haritud järelkasvu – seetõttu olemegi võtnud endale sihiks anda oma panus mäenduse eriala õpilaste motiveerimiseks. Arvestades, et kaevanduste töötajaskonna keskmine vanus on üsna kõrge, on iga uus mäetöötaja meile suure väärtusega“. Tema sõnul on kaevandustes praegu käsil mitu suurt projekti, sealhulgas ka tootmisvõimekuse kasvatamine Estonia kaevanduses ja Narva karjääris. Seetõttu on ettevõttel püsiv vajadus võimekate noorte töötajate järele.

Huvi koostöö vastu rõhutas stipendiumide üleandmisel ka Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Margus Ojaots. „Tahame omalt poolt igal võimalusel tootmisprotsessidega soetud ettevõtteid oma õppesse kaasata – ainult nii saavad õpilased tõelisi kogemusi ning on kooli lõpetades valmis tööle asuma,“ sõnas Ojaots.

Kolmandat aastat stipendiumi saanud Sergey Fomini sõnul on stipendium motiveeriv. „Arvan, et kui oled end juba kord mäenduse alale pühendanud, ei ole stipendiumile kandideerimine ja selleks heade hinnete ning praktikatulemuste kogumine eriti keeruline.“ Mäetööde erialaharidust omandav Sergey tunneb, et tahab kindlasti mäenduse alal TTÜ Mäeinstituudis ka kõrghariduse omandada.

Sarnaselt Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele teeb Eesti Energia Kaevandused koostööd ka TTÜ Mäeinstituudiga, toetades sealseid geotehnoloogia eriala üliõpilasi samuti sügiseste stipendiumidega. Geotehnoloogia eriala üliõpilaste stipendium antakse neljale õpilasele välja kolmeks aastaks - kokku toetatakse neist iga üliõpilast kolme aasta jooksul 3840 euroga.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee