Iseteenindus

Narva elektrijaamade töötajate palgad kasvavad 9%

27.03.2013
Eesti Energia Narva Elektrijaamad, Narva Energia Ametiühing ning Kaevurite ja Energeetikute Sõltumatu Ametiühing sõlmisid täna, 27. märtsil uue kollektiivlepingu. Lepingu kohaselt tõuseb töötajate töötasu keskmiselt 9 protsenti.

Kollektiivlepingu läbirääkimiste tähtsaim teema oli töötajate töötasu tõstmine. Pooled leppisid kokku, et Narva elektrijaamade töötajate töötasu kergitatakse selle aasta 1. märtsist keskmiselt 9%. Peale selle maksab tööandja töötajatele ületunnitöö eest lisatasu ning heade tulemuste korral aasta tulemustasu. Uus leping jõustub tänavu 1. märtsist ja kehtib 31. detsembrini 2014.

Narva elektrijaamade juhi Tõnu Aasa sõnul on uus kollektiivleping aktiivsete ja pingeliste läbirääkimiste tulemus ning hea kompromiss ettevõtte võimaluste ja ametiühingu ootuste vahel. „Läbirääkimisi kollektiivlepingu sõlmimise üle on peetud 2012. aasta oktoobrist alates. Kuigi pooltel tuli teha oma esialgsete nõudmistega võrreldes järeleandmisi, võime kokkuvõttes tulemusega rahule jääda. Rahulik töine õhkkond säilib ettevõttes ka edaspidi," sõnas Tõnu Aas.

Marina Bachmann
Eesti Energia
Tootmise kommunikatsioonijuht
71 52 210
56 456 600
marina.bachmann@energia.ee