Avaleht  »  Eesti Energiast »  Organisatsioon »  Narva elektrijaamad » 

Narva elektrijaamad

Enefit Energiatootmine on Eesti suurim ning Balti regiooni üks tähtsamaid elektrienergia tootjaid. Ettevõte varustab elektrienergiaga Eesti tarbijaid ja soojusenergiaga Narva linna, ekspordib elektrienergiat Baltimaadesse ning varustab Estlinki merekaabli kaudu elektriga ka Põhjamaade elektriturgu.

Ettevõte müüb ka tootmises ülejäävat põlevkivituhka, mis on väärtuslik mineraalne tooraine nii ehitusvaldkonna kui ka põllumajanduse jaoks. Tuha müük »

Narva elektrijaamade keskkonnajuhtimissüsteem vastab rahvusvahelise ISO 14001:2004 standardi nõuetele. Elektrijaamade elektri-, keemia- ja automaatikalaborid on akrediteeritud rahvusvahelise laborite kvaliteedisüsteemi ISO 17025 nõuete kohaselt.

2014 jaanuaris omistati Narva jaamadele kolm sertifikaati − rahvusvahelisele standardile ISO 9001:2008 vastav kvaliteedijuhtimissertifikaat, töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi OHSAS 18001:2007 standardi sertifikaat ja sertifikaat, mis tõendab, et Narva Elektrijaamade keskkonnajuhtimissüsteem vastab ISO 14001:2004 standardi nõuetele.

Oluline keskkonnaprojekt oli Balti elektrijaama teise tuhavälja sulgemine 2008. aastal. Osa endisest tuhaväljast on ümber kujundatud tööstuslike jäätmete prügilaks, ülejäänud 318,4 hektarit on haljastatud ning sellele rajatakse tuulepark. Projekti toetas Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Loen projekti kohta lähemalt »
Tuhk ja keskkond »

Ettevõtte kahes tootmisüksuses, Eesti ja Balti elektrijaamas toimuvast energiatootmisest saad lähemalt lugeda põlevkivienergeetika lehelt »


Enefit Energiatootmine
Auvere küla, Vaivara vald,
40101 Ida-Virumaa
Registrikood 10579981
Tel: +372 71 66100
E-post: tootmine@energia.ee

Tegevjuhtkond
Tõnu Aas, juhatuse esimees
Artjom Molodtsov, juhatuse liige, tootmisdirektor
Vladimir Olissov, tehnikajuht
Rain Veinjärv, arendusjuht
Valeri Trubin, hoolduse ja remondi juht

Olulised kontaktid
Valeri Trubin
Hoolduse ja remondi juht
Tel: +372 7166 105
E-post: valeri.trubin@energia.ee

Kontakt ajakirjanikele
Jelena Derbneva
Energia tootmise kommunikatsioonispetsialist
jelena.derbneva@energia.ee

Hanked »
Keskkonnainfo »
Kvaliteedi-, keskkonna- ja tööohutuse poliitika »
Ohutusinfo Balti elektrijaama kohta »
Ohutusinfo Eesti elektrijaama kohta »
Tootja soojusenergia piirhind »
Energiatootmise ajalugu »