Avaleht  »  Energiasääst » 

Energiasääst

3D kodu mudel

3D kodu on virtuaalne elamine, kus saate ringi vaadata ja uurida, kui palju eri seadmed energiat tarbivad ning millised on säästmisvõimalused.

Vaatan 3D kodus ringi »

Energiaprofiil

Eramu
Korter
Suvila

Täitke oma kodu energiaprofiil ja meie ütleme, kuidas ja kui palju saaksite energiat ja raha kokku hoida.

Täitke energiaprofiil »

Energiasäästu nõuanded

 • Energiasäästu seadmed
  Kodus kulub sageli liigselt energiat küttele, mida tegelikult väga vaja ei ole – köetakse ruume, kus keegi ei viibi, või hoitakse tavapärast toatemperatuuri ajal, kui kedagi kodus ei ole. Sellist energiaraiskamist on võimalik tuvastada ja vähendada mitmesuguste energiasäästu seadmete abil.
  Loen lähemalt energiasäästu seadmetest »
 • Valgustus
  Vanade-heade hõõglampide kasutamisel võib valgustuse peale kuluda kuni veerand meie elektriarvest. Pelgalt lampide vahetusega saab seda osa kuni 80% võrra vähendada! Loen lähemalt valgustusest »
 • Soojustus
  Valdav osa Eesti hooneid ei ole energeetiliselt tõhusad. Keskmise hoone küttevajadus on 150–200 kWh/m² aastas, millele liitub vee soojendamise ja tarbeelektri kulu. Loen lähemalt soojustusest »
 • Küte
  Mugav sisekliima eluruumides tähendab 18 – 22 °C õhutemperatuuri kütteperioodil. See võib olla veidi kõrgem vannitoas ja suveperioodil. Sellise õhutemperatuuri tagamiseks on vaja Eesti kliimas kütta ruume keskmiselt kaheksal kuul aastas. Loen lähemalt küttest »

Energiasäästu blogi

Nutika elektritarbija valem: tark planeerimine

Taavi Pungas, Eesti Energia elektritoodete ja portfelli üksuse juht
Nii nagu tunneme üha rohkem huvi oma tervisenäitajate, päevas käidud sammude ja tarbitud kalorite vastu, nii on tõusnud tarbijate seas huvi ka oma elektritarbimise näitajate ja võimaluste vastu oma energiakulusid vähendada. Edasi »

Kuidas luua energiatõhus kodu? Kogemusi ja nõuandeid Kuldar Leisilt

Energiasäästlik kodu ja nutikam energiatarbimine on teemad, mis saavad üha enam tähelepanu. Ühelt poolt muutuvad tarbijad aina teadlikumaks, teiselt poolt aga peavad alates 2019. aastast olema kõik uued avalikud hooned ja alates 2021. aastast ka kõik uued erahooned nn liginullenergiahooned ehk oluliselt väiksema küttevajaduse ja energiakuluga kui praegu. Vestlesime Põlvamaal 300-ruutmeetrises passiivmajas elava Kuldar Leisiga, et uurida tema pere kogemusi ja soovitusi energiatõhusa kodu loomiseks. Edasi »

Energiasäästu tooted

Energiaaudit

Kas teadsite, et mõnikord saab energiat kokku hoida isegi üle 50%. Selleks tuleb välja selgitada, millele ja kui palju teie kodu energiat kulutab ning kust ja kui palju seda hoonest asjatult kaob. Teid aitab Eesti Energia energiaaudit.

Lähemalt energiaauditist »

Energiamärgis

Energiamärgis on dokument, mis annab teada, kui palju hoone kokku energiat tarbib ehk kui palju kulub energiat küttele, elektrile, vee soojendamisele jms.

Lähemalt energiamärgisest »

Termoülevaatus

Termoülevaatus on meetod võimalike soojuskadude leidmiseks ja määramiseks. Termoülevaatuse käigus pildistatakse uuritavat hoonet termokaameraga, mis näitab pindade temperatuure.

Lähemalt termoülevaatusest »

Küsimuste ja ettepanekute korral kirjuta kokkuhoid@energia.ee.