Miks valida gaasimüüjaks Eesti Energia?

Valikuvabadus

Pakume Sulle võimalust valida kahe erineva gaasipaketi vahel

Hinnakindlus

Meie leping võimaldab fikseerida gaasikulud aasta lõpuni

Kokkuhoid

Gaasimüüja valikuga saad oma gaasiarvet olulisel määral mõjutada

Mugavus

Gaasi- ja elektrienergia mugavalt ühest kohast

Asjatundlik partner

Anname Sinu tarbimist arvestavat nõu kõikides energiaküsimustes

Sõlmin lepingu

Viis küsimust gaasimüüja vahetamise kohta

 • Mis vahe on gaasivõrguettevõttel ja gaasimüüjal?

  Gaasivõrguettevõte tagab kliendile maagaasi ohutu ja kindla transpordi. Üldjuhul tegutseb igas piirkonnas üks võrguettevõtja, mistõttu ei saa klient endale võrguteenuse pakkujat valida. Praegu on Eestis 26 gaasi jaotusvõrguettevõtjat.

  Erinevalt võrguteenusest saab iga klient omale sobiva gaasimüügi partneri ise valida. Erinevad gaasimüüjad pakuvad erinevaid tingimusi, pakette ja hindu ning iga klient saab valida endale sobivaima. Eesti gaasiturg on täielikult avatud ning kui varasemalt oldi seotud ühe piirkonda teenindava gaasimüüjaga, siis enam seda piirangut pole. Gaasimüüja vahetamisega ei kaasne võrguettevõtja vahetust.

 • Mis saab minu võrguteenuse tasudest gaasipakkuja vahetamisel? Kas võrguettevõtja võib hindu tõsta?

  Gaasipakkuja vahetamine ei mõjuta võrguteenuse tasu. Gaasi võrgutasude hinnatase on reguleeritud riigi poolt ning võrguteenuse tariifid kooskõlastatakse Konkurentsiametiga. Seega ei tohi võrguettevõtja muuta hinda pelgalt gaasipakkuja vahetuse tõttu.

 • Kas maagaasiaktsiis võib tõusta seoses müügipakkuja vahetusega?

  Gaasiaktsiis ei sõltu gaasimüüjate vahetamisest. Maagaasiaktsiisi määr on sätestatud seadusega ja pole oluline, kes on gaasimüüja või võrguettevõtja.

 • Kui vahetan gaasimüüjat, siis mille alusel koostab uus gaasimüüja mulle arve ning kellele edaspidi näitusid edastan?

  Gaasimüüja vahetamisega ei muutu tarbimisandmete edastamise kord, andmete edastamine toimub täpselt samamoodi nagu siiani. Uus gaasimüüja koostab arve võrguettevõtja poolt edastatud tarbimisandmete põhjal mille aluseks on tarbija teatatud gaasiarvesti igakuised näidud.

 • Kas gaasimüüja vahetamisel võib minu majapidamine jääda teatud ajaks ilma gaasivarustuseta?

  Gaasimüüja vahetus ei too kaasa gaasivarustuse katkemist, kuna võrguteenuseid osutab edasi sama võrguettevõtja, kes tegi seda siiani. Gaas on alati olemas, ka siis kui pakkujaid vahetad.