Iseteenindus

Päikesepaneelid

Tooda ise elektrit ja säästa juba täna!

KredExi rekonstrueerimistoetuse taotlemine on nüüd avatud

Päikesepaneelide ja salvesti paigaldamiseks on hea võimalus kasutada KredExi väikeelamute rekonstrueerimistoetust, mille eesmärk on suurendada väikeelamute energiatõhusust ja paremat sisekliimat, vähendada energiakulusid ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Enefitist saad Kredexi toetuse jaoks kõik vajaminevad dokumendid. Võttes meie käest taotlemiseks vajaliku projekti, teeme sulle energiamärgise tasuta kauba peale!

Toetuse taotlemine avanes 23. aprillil ning on suunatud eraisikutele ja peredele.

Loen lähemalt blogist Soovin konsultatsiooni
Video vaatamiseks on vajalikud turunduslikud küpsised. Küpsiste õiguseid saad muuta küpsiste seadete all. Videot saad vaadata ka Youtube'i keskkonnas.

Päikesepaneelidega aastane kulu elektrile kuni 70% väiksemaks

Päikesepaneelid on hea ja lihtne viis vähendada oma keskkonnajalajälge tootes ise 100% puhast energiat ning hoida kokku elektrikuludelt. Säästad nii elektri-, võrgutasu kui ka riiklike maksude arvelt ja saad ülejäänud elektri võrku tagasi müüa.
Investeering kodusesse päikeseelektrijaama on püsiva ja kindla tootlusega ning suurendab hoone turuväärtust.

Pakume mugavaid ja lihtsaid kuumaksepõhiseid lahendusi, millega saad hakata elektriarvelt kokku hoidma kohe, ilma et peaksid suurt summat koguma ja investeeringu alla kinni panema. Ettekujutuse endale sobiva lahenduse hinnast saad kohe - ei mingit pikaajalist ootamist hinnapakkumise järel.

Vaatan lahendusi

Päikesepaneelid sobivad sinu kodule, kui

Elad eramajas, paarismajas või ridaelamus, millel on kasutusluba.

Katusel on piisavalt vaba pinda ja seda ei varja kõrged puud. Alternatiivina võid paneelid paigaldada ka hoone lähedusse maapinnale.

Hoone elektrisüsteem on ohutu, katus on tugev ja ei vaja lähiajal renoveerimist.

Ehitis ei kuulu ehitis- või kultuurimälestisena muinsuskaitse alla.

Päikesepaneelide kalkulaator

Sisesta oma aadress ja vaata, millise hinna ja tingimustega päikesepaneelide lahendust me sinu kodule soovitame.

Oled äriklient või korteriühistu esindaja? Tutvu ärikliendilahendustega »

Ei oska valida või soovid suuremat lahendust?

Võta ühendust ja meie müügispetsialist aitab valida sinu kodule kõige parema päikesepaneelide lahenduse

Soovin konsultatsiooni

Viis sammu oma päikesepargini

Sobiva lahenduse valimine

Vali endale sobiv lahendus ja esita tellimus. Ei mingit nädalate pikkust ootamist hinnapakkumise järel.

Vaatame üle detailid ja sõlmime lepingu

Enne lepingu sõlmimist kontrollime üle, kas valitud lahendus on sinu kodule just kõige sobivam.

Hangime vajalikud load ja valmistume paigalduseks

Koostame projekti ning vormistame vajalikud load ja dokumendid. Aitame esitada taotlust võrguettevõtjale. See etapp on kõige pikem, sest eri ametiasutustega suhtlemine võib aega võtta ligi 3 kuud.

Paigaldus

Lepime kokku paigalduseks sobiva aja ja paigaldame sinu päikeseelektrijaama paari päeva jooksul.

Hakka tootma

Naudi väiksemaid elektriarveid ja hoia oma päikesepaneelide keskkonnasõbraliku elektri toodangul silm peal nutitelefoni abil. Küsimuste, rikete või hoolduse korral oleme ainult ühe telefonikõne kaugusel.

Energiasalvestid

Energiasalvesti võimaldab päikesepaneelide toodetud elektrit salvestada ning hiljem kasutada. Näiteks siis, kui võrgust ostetava elektri hind on kallis või kui toimub elektrikatkestus.

Meilt leiad ohutud ja kauakestvad Huawei Luna2000 akud mahuga 5, 10 ja 15 kWh.

Vaatan lähemalt

Miks valida Enefit

Lihtne ja muretu

Meie päikeseenergia eksperdid annavad endast parima, et ideest teostuseni kõik sujuks. Meilt saad kindla ja läbi proovitud standardlahenduse vastavalt hoone elektritarbimisele. Taotleme sinu eest vajalikud load, aitame võrgulepingu sõlmimisel ning nõustame riiklikke toetusskeemide osas, mis aitavad taastuvenergialahenduste rahastamisel.

Oleme sinuga ka hiljem

Kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, saame garanteerida, et oleme küsimuste tekkimisel olemas nii täna kui ka aastate pärast.

Kindel kvaliteet

Lisaks hinnatud teadmistele pakume maailma juhtivate tootjate seadmeid ning paigalduse eest hoolitsevad Enefit kogenud partnerid. Meie seadmetele kehtib kuni 15-aastane garantii ja töödele 2-aastane garantii.

Terviklahendus

Meilt leiab igaüks endale sobiva lahenduse, mis aitab panna aluse energia- ja keskkonna-säästlikumale elustiilile. Lisaks ostame tarbimata jäänud päikeseelektri tagasi. Selleks, et sinu tarbimine oleks roheline ka ajal, mil päike ei paista, pakume headel tingimustel elektrilepingut: 100% taastuvenergial põhinevat börsihinnaga Muutuvat paketti 50% soodsama marginaaliga ja kuutasuta.

Korduma kippuvad küsimused

Päikesepaneelide finantseerimiseks on kaks võimalust: kohene väljaost või finantseerimine järelmaksuga.

Koheselt välja ostes toimub tasumine kahes osas. 70% ettemaksuna ja 30% pärast paigaldust.

Järelmaksu periood on kuni 120 kuud, vastavalt kliendi soovile. Sissemakse alates 0 eur. Enne lepingu sõlmimist tutvu finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteeri asjatundjaga.

Tüüpnäide: Järelmaksu krediidikulukuse määr on 8,3% aastas järgmistel näidistingimustel: lepingueseme hind kohe tasudes (netohind) 15 000 eurot, krediidisumma 12 000 eurot, sissemakse 3000 eurot, lepinguperiood 36 kuud, fikseeritud intressimäär aastas 12,5% arvestatuna laenujäägilt, lepingutasu 0 eurot, igakuine osamakse 376,32 eurot, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 16 547 eurot. Krediidiandjaks on Inbank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt soovitava lepingu tingimustega ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Kalkuleerin lahenduse »

Enefit pakub ainult täisvalmislahendust, seadmeid või paigaldust eraldi tellida ei saa.

Lahendus sisaldab paneele, inverterit, dokumentatsiooni ettevalmistamist, ehitusprojekti ja -luba, ehitust, kasutuselevõtmise paberimajandust.

Päikesepaneelide täisvalmislahendus on kliendi jaoks väga mugav, kuna meie spetsialistid vastutavad nii asjaajamise kui ka paigaldamise eest. Pakume vaid kvaliteetseid terviklahendusi ja seadmeid, millega tagame päikeseelektrijaama töökindluse kümnete aastate vältel. Kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, siis lubame, et oleme küsimuste tekkimisel abiks nii praegu kui ka aastate pärast.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele ei võta hoovist täiendavat ruumi, kuid tuleb arvestada piiratud pinnaga. Samuti ei saa muuta katuse suunda või kaldenurka. Pakkumise tegemisel arvestame sellega, kas tegemist on lamekatuse või kaldega katusega ning selgitame välja kõige kasulikuma(d) katuse suuna(d). Lõplik hind sõltub katuse pinnast: erinevatel katusetüüpidel on erineva hinnaklassiga kinnitid.

Enne katusepargi paigaldamist tuleb kliendil kindlasti üle kontrollida, kas ehitisregistris olev info – kasutusluba, katusekatte materjal, suitsukorsten, ventilatsiooniluuk jms – vastab tegelikule olukorrale. Kuna päikesepaneelide eluiga on 30 aastat, peab katus olema korralik ning sama kaua vastu pidama.

Maapark võtab küll rohkem ruumi, ent seevastu saab päikesepaneelid suunata kõige optimaalsemas suunas – enamasti lõunasse. Päikesepaneelide raamid on 35kraadise nurga all.

Maapargi rajamisel tuleb arvestada pinnasega: näiteks paekivine maapind tõstab hinda; pehmele, märjale ega soisele pinnasele ei ole võimalik päikesepaneele panna. Enne maapargi ehitustööde algust tehakse ka geodeetiline alusplaan, et veenduda pinnase sobivuses.

Jah. Päikesepaneelide paigaldamine ühel kinnistul asuvatele hoonetele läheb ühe projekti alla.

Päikesepargi ehitus algusest lõpuni ning sellega seotud dokumentide ettevalmistamine võtab üldjuhul aega kuni kuus kuud.

Taristu paigaldamine koos seadistamisega võtab keskmise eramaja puhul aega kõigest paar päeva. Loomulikult oleneb aeg ka süsteemi suurusest ning paigaldise keerukusest.

Korrektne on kõik muudatused valla ja esialgse lahenduse koostajaga kooskõlastada.

Hästi projekteeritud päikesejaam tasub end ära kümne aastaga. Päikesepark on pikaajaline investeering, mille tasuvust tuleb täpselt hinnata. Seda meie eksperdid ka teevad.

Praeguste pikaajaliste prognooside kohaselt tõuseb elektrihind edaspidigi. Mida kallim on võrguelektri hind, seda kiiremini kodune päikeseelektrijaam end ära tasub. Piisava omatarbe korral on kindlasti võimalik, et päikeseelektrijaam tasub end ära ka juhul, kui elektrihind peaks langema.

Rahaline võit tuleb võrgust ostmata jäänud elektrienergiast ning ülejääva elektrienergia tagasimüügist. Võrku tagasi müüdud elektri eest saadud tasu kajastub tavapärastel elektriarvetel. Kui võrku müüdud elektri eest saadav tulu on suurem võrgust ostetud elektri kulust, siis hakkavad igakuised elektriarved olema miinusega. Talvisel perioodil on seda võimalik näiteks tasaarveldusena kasutada. Säästu peab võrdlema ka päikesejaama tehtud investeeringu ning jooksvate kuludega.

Kuna võrgust ostetud elektrile rakenduvad ka võrgutasud ja riiklikud maksud, on alati mõistlikum omatoodetud elektrienergiat võimalikult palju ise ära tarbida.

Esimesena tuleb võrguettevõtjale esitada elektritootja liitumistaotlus. Seejärel sõlmitakse võrguettevõtjaga liitumisleping ning vahetatakse välja elektriarvesti: kuna sa pole enam ainult elektritarbija, vaid ka -tootja, on arvestust vaja pidada mõlemas suunas. Aitame liitumislepingut vajalike tehniliste andmetega täita.

Kui need toimingud tehtud, sõlmitakse võrguettevõtjaga tähtajatu elektritootja võrguleping. Viimasena tuleb allkirjastada väiketootmise leping energiamüüjaga, kellelt elektrit ostetakse.

Enefit ostab elektritootjatelt elektrit tagasi tunnipõhise börsihinnaga, millest on lahutatud konkreetse tootja parameetritest sõltuv marginaal.

Praegu ei ole tagasimüügi juhtimine võimalik, aga tulevikus ei saa sellist võimalust välistada. Igal juhul on kogu ülejääv elekter kasulik võrku tagasi müüa.

Talvel on päike madalamal, mistõttu on energiatootmine väiksem. Tavaliselt on detsember kõige madalama tootlikkusega: võrreldes suvekuudega langeb see kuni kümme korda. Märtsi toodang on juba märkimisväärselt kõrgem ning soodsate ilmaolude korral võivad aprill ja mai olla parima tootlikkusega kuud.

Suvel toodavad päikesepaneelid tihti rohkem elektrit, kui majapidamises vaja läheb. Siis saab elektrit võrku müüa. Talvist elektrienergia puudujääki aga ostetakse võrgust.

Jah. Kui inverter on ühendatud internetiga, siis on võimalik päikesejaama tootlikkust ja muud infot reaalajas jälgida. Selleks saab kasutada näiteks Sunny Portal või FusionSolar rakendusi.

Omatoodetud päikeseelektrit saab kasutada ainult sellel kinnisvaral, kuhu need on paigaldatud. Kui olete väiketootja lepingusse lisanud mitme kinnisvara mõõtepunktid, siis tasaarveldatakse võrku müüdud elektri eest arvestatud summa igakuise ühise elektriarvega.

Kindlat kaugust ei ole, kõik oleneb elektrijaama suurusest ja muudest parameetritest. Üldiselt tuleks päikesepaneelid liitumispunktile võimalikult lähedale paigaldada. Mida kaugemal nad on, seda suuremat kaablit läheb tarvis ja seda suuremad on kaod.

Päikesepaneelid on üldiselt hooldusvabad: tuul ja vihm hoiavad neid piisavalt puhtana. Talvekuudel on paneelide tootlikkus väga madal, mistõttu ei ole neid alati otstarbekas paksust lumest puhastada. Alates märtsist tuleks aga paneelid lumest puhtaks teha. Õhuke lumekiht päikesepargi tööd ei sega: läbikumavast valgusest toodetud elekter soojendab paneelid üles ning lumi sulab ära või libiseb maha.

Teatud aja tagant võib päikesepaneelide olukorda visuaalselt hinnata ning kogunenud mustus eemaldada. Kasutada tuleks vett ja õrna švammi või harja. Puhastusvahendid, kare käsn ning liigne hõõrumine või kraapimine võivad paneeli kahjustada.

Meile teadaolevalt päikesepaneelide hooldust ei pakuta. Küll aga saab käiduteenuse osutajal päikeseelektrijaama aeg-ajalt kontrollida lasta.

Enamik päikesepaneele vajab võrgutoidet. Kui see katkeb, lülitub päikeseenergia tootmine välja. Soetades aga salvestuslahenduse ning tagavaratoite ümberlülitiga päikesejaama, on katkematu elektrivarustus tagatud ka võrgurikete puhul.

Inverter hakkab automaatselt ja ohutult ise tööle. Päikesepaneelid töötavad suletud vooluringis.

Ei tohi. See muudab parandustööde tegemise eluohtlikuks.

Päikesepaneelid on katusel 455W võimsusega, paneeli mõõtmed on 1903 ˣ 1134 ˣ 30 mm ja maapinnal 655W võimsusega, paneeli mõõtmed 2384 ˣ 1303 ˣ 35 mm. Oluline on teada, et paneelide kõrvuti paigaldamisel peab kahe paneeli vahele jääma 20 mm vaba ruumi klambrite jaoks. Näiteks 60kW päikeseelektrijaam võtab viilkatusel 335m2 ruumi ja maapinnal 233m2.

Inverter on elektriseade, mis muundab alalisvoolu vahelduvvooluks. Inverteri mõõdud on 525 x 470 x 146,5 mm ning teda võib paigaldada igale poole, kus õhk liigub ja ei ole palav (sh välistingimustes). Inverteri igas suunas peaks jääma vähemalt 30–40 cm vaba ala.

Näidud on erinevad, sest toodetud elekter, mis kohe tarbesse läheb, ei käi arvestist läbi. Seetõttu näitab kaugloetav arvesti väiksemaid numbreid.

Peakaitse valitakse vastavalt inverteri võimsusele. Lõpliku pakkumise teeb Elektrilevi. Lihtsustatud korral valitakse peakaitsme suurus, korrutades inverteri võimsuse 1,4-ga. Näiteks 10 kW inverteri korral peaks peakaitsme suurus olema 16A (10 kW x 1,4 = 14).

Paigaldame monokristall-päikesepaneele, mis on suurema tootlikkusega. Päikesepaneelidele kehtib tootegarantii 12 aastat ja võimsusgarantii 25 aastat. Inverterile kehtib garantii viis aastat ja paigaldustöödele kaks aastat.

Seotud teemad

Väiketootja leping

Müü toodetud elekter elektrivõrku!

Toodan ise

Päikeseenergia müüdid vs tegelikkus

Kummutame enimlevinud eksiarvamusi

Päikeseenergia müütidest

Energiasääst

Nutikad nõuanded energia kokkuhoiuks

Energiasäästust

Soovin pakkumist


TELLIJA ANDMED

Oled meie klient? Login sisse

Nimi on kohustuslik
Perekonnanimi on kohustuslik
E-post on kohustuslik
Telefon on kohustuslik
Aadress on kohustuslik


Kohustuslik väli


Päikesepaneelide konsultatsioon


TELLIJA ANDMED

Oled meie klient? Login sisse

Nimi on kohustuslik
Perekonnanimi on kohustuslik
E-post on kohustuslik
Telefon on kohustuslik
Aadress on kohustuslik


Kohustuslik väli