Iseteenindus

Päikesepaneelid

Tooda ise elektrit ja säästa juba täna!

Päikesepaneelidega elektriarve kuni poole väiksemaks

Päikesepaneelid on parim ja lihtsaim viis hakata tootma ise 100% puhast energiat ja hoida kokku elektrikuludelt. Säästad nii elektri-, võrgutasu kui ka riiklike maksude arvelt ja saad ülejäänud elektri võrku tagasi müüa. Investeering paneelidesse on püsiva ja kindla tootlusega ning suurendab hoone turuväärtust.

Eesti Energia eksperdid on sulle toeks igal sammul – ideest teostuseni. Pakume ka kuumaksepõhist lahendust, millega saad hakata elektriarvelt kokku hoidma kohe, ilma et peaksid suurt summat koguma ja investeeringu alla kinni panema.

Arvutan sobiva lahenduse
Tark investeering rohelisemasse tulevikku

Viis sammu oma päikesepargini

Arvuta, palju säästaksid

Saa kalkulaatorist hinnang investeeringu suurusest ja võimalikust rahalisest võidust.

Hinnapakkumine

Vaatame sinu andmed üle ja vajadusel koostame täpse hinnapakkumise. Soovi korral pakume ka järelmaksulahendust ning anname nõu toetuste osas.

Lööme käed!

Sõlmime lepingu, koostame projekti ning vormistame vajalikud load ja dokumendid.

Paigaldus

Lepime kokku sobiliku aja ning paigaldame süsteemi paari päeva jooksul.

Hakka tootma!

Naudi odavamat elektrit ning hoia jaama tootlikkusel silm peal oma nutitelefoni abil. Küsimuste, rikete või hoolduse korral oleme ainult ühe telefonikõne kaugusel.

Päikesepaneelide kalkulaator

Arvuta, milline päikeseenergia lahendus sobib sinu koju või suvilasse kõige paremini.
Kui soovid ehitada päikeseparki, et toota elektrit võrku müümiseks, saada oma kontaktandmed meile paikeseenergia@energia.ee ja võtame sinuga ühendust!

Millist kasu saan salvestuslahendusest?

 • Suurendab enda toodetud elektri tarbimise osakaalu
  Aku lisamine päikeseenergialahendusse suurendab enda toodetud energia tarbimist kuni 20%. Nii tekib ka suurem rahaline sääst võrgust ostetava elektri ja võrgutasude arvelt.
 • Katkematu elektrivarustus ka võrgurikete korral
  Võrgutoite katkemisel lülitub tavapärane päikesejaam välja. Soetades salvestuslahendusega päikesejaama, millele on lisatud ka tagavaratoite ümberlüliti, on katkematu elektrivarustus tagatud ka võrgurikete puhul.
 • Meie pakutavad Huawei Luna2000 liitiumioonakud on turvalised ja usaldusväärsed ning 95% ulatuses ümbertöödeldavad.

  Kodune salvesti on küllalt väikeste mõõtmetega ja paigaldatakse sinu hoone sobiva ruumi seinale.

  Miks valida Eesti Energia?

 • Muretu ja ladus protsess
  Meie päikeseenergia eksperdid annavad endast parima, et ideest teostuseni kõik sujuks. Mõtleme sinuga koos ja loome parimad lahendused, taotleme vajalikud load ning aitame võrgulepingu sõlmimisel.
 • Oleme sinuga ka hiljem
  Kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, saame garanteerida, et oleme küsimuste tekkimisel olemas nii täna kui ka aastate pärast.
 • Kindel kvaliteet
  Lisaks hinnatud teadmistele pakume maailma juhtivate tootjate seadmeid ning paigalduse eest hoolitsevad Eesti Energia kogenud partnerid. Meie seadmetele kehtib kuni 15-aastane garantii ja töödele 2-aastane garantii.
 • Personaalne lähenemine
  Leiame iga kliendi võimalustele ja vajadustele sobiva lahenduse, mis aitaks panna aluse energia- ja keskkonnasäästlikumale elustiilile.
 • Terviklahendus
  Pakume päikesepargi soetamiseks kuumaksepõhist lahendust, mis aitab alustada keskkonnasõbralikku elektritootmist ilma omapoolse suure investeeringuta. Lisaks ostame tarbimata jäänud päikeseelektri tagasi. Pakume ka headel tingimustel elektrilepingut: 100% taastuvenergial põhinevat börsihinnaga Muutuvat paketti 50% soodsama marginaaliga ja kuutasuta.
 • Korduma kippuvad küsimused

  Valdav osa päikeseelektrijaamu, mida me hoonete katustel, fassaadidel või maapinnal näeme, vajab toimimiseks võrgutoidet. Kui võrgust tulev elektritoide katkeb, lülitub ka päikeseenergia tootmine välja. Lisades oma päikesejaamale ka salvestuslahenduse akude näol koos tagavaratoite ümberlülitiga, on võimalik oma majapidamises jätkata elektritarbimist ka elektrikatkestuse korral.
  Kodumajapidamistes oleks hea, kui iga 2-3 aasta järel spetsialist päikeseelektri süsteemi üle vaataks (visuaalne kontroll, ahelate mõõtmised, inverteri tarkvara uuendus jms). Ka talvisel ajal ei pea muretsema rohke lume pärast, sest lumi paneele ei riku ning südatalvisel ajal pole piisavalt päikesevalgust niigi väga palju. Sügisel-kevadel, siis kui valgust enam, suudab paneel end ise puhastada. Nimelt hakkab paneel läbi õhema lumekihi kumavast valgusest elektrit tootma, töötades paneel soojeneb veidi ning see aitab kaasa lumekihi mahalibisemisele või sulamisele.
  Eesti on päikesest elektrienergia tootmiseks sobilik koht. Suvel algab Eestis valge päevaaeg varem ja lõpeb hiljem kui näiteks Kesk-Euroopas. Päikesepaneelid toodavad energiat 12 kuud aastas. Eestis on päikesepaneelide töö kõrgaeg aprillis-mais, kui on pilvitud ilmad ja väljas piisavalt jahe. Paneelid toodavad energiat ka pilves ilmaga ning sügisel ja talvel tagavad paneelid kogu aastasest toodetud elektrikogusest 10–20%.
  Päikesepaneelide toodetud elektrit saab kasutada omatarbeks ainult kinnisvaral, kuhu need on paigaldatud. Kui olete näiteks väiketootja lepingusse lisanud nii maja kui korteri tarbimise mõõtepunktid, siis ka sellisel juhul kohaldatakse ühisel elektriarvel netosaldeerimise põhimõtet, toodetud ja omatarbest ülejäävat ning üldisesse elektrivõrku edastatud elektri eest arvestatud summa tasaarveldatakse igakuise ühise elektriarvega.
  Oleks hea, kui paneelid oleksid suunatud lõunasse, kuid alati pole selline lahendus võimalik. Vastupidiselt levinud arvamusele võivad paneelid olla suunatud igasse ilmakaarde, sealhulgas põhja. Küll aga peab siis arvestama väiksema tootlikkusega: 35-kraadise kaldenurga puhul annavad ida- ja läänesuund toodangut 20% vähem, põhjasuund 50% vähem.

  Seotud teemad

  Väiketootja leping

  Müü toodetud elekter elektrivõrku!

  Toodan ise

  Päikeseenergia müüdid vs tegelikkus

  Kummutame enimlevinud eksiarvamusi

  Päikeseenergia müütidest

  Energiasääst

  Nutikad nõuanded energia kokkuhoiuks

  Elektritöödest

  Toetused


  Päikeseenergia lahenduse paigaldamiseks on võimalik taotleda riiklikke investeeringutoetusi.

  Rohkem infot leiab SIIT.

  Seadmed ja garantii


  Kasutame päikeseenergia lahenduste ehitamisel järgmisi seadmeid maailma juhtivatelt suurtoojatelt:

  PANEELID: Recom. Saadaval nii mono- kui polükristalsed paneelid.
  INVERTERID: Huawei.
  AKULAHENDUSED: Huawei.

  Seadmete tööiga ning garantiiaeg

  Päikesepaneelide eluiga on vähemalt 25 aastat. Nende võimsus väheneb ca 0,6% aastas ning peale 25 aastat garanteerivad tootjad väljundvõimsuse ca 85%. Vahetada tuleks ainult inverterit ning seda ca 15 aasta möödumisel paigaldusest.

  Seadmete kehtivad järgnevad tootegarantiid – paneelidele 15 aastat, inverterile sõltuvalt võimsusest 5-10 aastat ja akulahendustele 10 aastat.

  Seadmete paigaldusele anname 2-aastase garantii.

  Päikesepaneelide päring


  Kalkulaatoris tehtud arvutused on salvestatud ning lisatakse päringule automaatselt.
  Nimi on kohustuslik
  Perekonnanimi on kohustuslik
  Isikukood on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik


  Kohustuslik väli