Iseteenindus

Võrguvaba elektrijaam Off-Grid

Sinu isiklik kodune elektrijaam, mis on sõltumatu elektrivõrgust ning toodab ja laeb energiat otse loodusest.

Võrguvaba elektrijaam Off-Grid

Saad kasutada rohelist elektrit igas asukohas ja toota elektrit just nii palju, kui seda isiklikuks tarbimiseks vajad. See on hea alternatiiv tavapärasele võrguliitumisele.

Koduelektrijaama pakettlahendused sobivad hästi eelkõige hooajaliseks kasutamiseks, aprillist kuni septembrini. Näiteks saab Off-Grid võrguvaba lahenduse abil varustada elektriga moodulmaju, suvilaid ja suvemajasid.

Kuidas koduelektrijaam töötab?

Mõtle roheliselt ja tooda elektrit päikesepaneelidega

Põhjalikult läbimõeldud ja keskkonda säästev Off-Grid elektrijaam võib toota kogu sinu tarbimiseks vajamineva elektrienergia päikesepaneelide ja tuulegeneraatoriga. Kasutades roheenergiat, mille jalajälg on väike, ning võttes kasutusele energiasäästlikud tarbimisharjumused, saab igaüks meist olla kangelane.

Loe lisaks, kuidas Off-Grid kliendiks olemine aitab säästa loodust »

Paketilahendused

Elektrijaam Suvila

Pakett S


Loen rohkem »

Kasutatavad seadmed

LED valgustid; Arvuti/mobiili laadimine; Gaasipliit; TV; Külmkapp; Pellet/puit/gaasiküte; Veepump väike

Võimsus

 • Max väljund 1500W
 • Laadimiseta akupanga väljund 10h/300W
 • Külmkapp töötab akutoitel 3 päeva
 • Kaughaldusliidese võimalus
 • Võtmed kätte

  6999 €

  Kuumakse alates 129 €

  Küsin lisa

  Elektrijaam Suvemaja

  Pakett M


  Loen rohkem »

  Kasutatavad seadmed

  LED valgustid; Arvuti; Gaasipliit; TV; Külmkapp; Pellet/puit/gaasiküte; Veepump väike; Veekeedukann; Pesumasin; Mikrolaineahi

  Võimsus

 • Max väljund 3000W
 • Laadimiseta akupanga väljund 10h/750W
 • Soojuspump suudab kütta 30 m² tuba poolteist päeva
 • Kaughaldusliides
 • Võtmed kätte

  10 999 €

  Kuumakse alates 203 €

  Küsin lisa

  Elektrijaam Maja

  Pakett L


  Loen rohkem »

  Kasutatavad seadmed

  LED valgustid; Arvuti; Gaasipliit; TV; Külmkapp; Pellet/puit/gaasiküte; Veepump väike; Veekeedukann; Pesumasin või nõudepesumasin; Mikrolaineahi; Triikraud; Tolmuimeja (EU uuem)

  Võimsus

 • Max väljund 5000W
 • Laadimiseta akupanga väljund 10h/1000W
 • Soojuspump suudab kütta 50 m² tuba üle ööpäeva
 • Kaughaldusliides
 • Võtmed kätte

  15 772 €

  Kuumakse alates 291 €

  Küsin lisa

  Elektrijaam Kodu

  Pakett XL


  Loen rohkem »

  Kasutatavad seadmed

  LED valgustid; Arvuti; Gaasipliit või elektripliit; TV; Külmkapp; Pellet/puit/gaasiküte; Veepump suur; Veekeedukann; Pesumasin või nõudepesumasin; Mikrolaineahi; Triikraud; Tolmuimeja (EU uuem); Õhksoojus-/maasoojuspump

  Võimsus

 • Max väljund 2x7200W
 • Laadimiseta akupanga väljund 10h/2250W
 • Soojuspump suudab kütta 50 m² tuba üle kahe ööpäeva.
 • Kaughaldusliides
 • Võtmed kätte

  34 999 €

  Kuumakse alates 461 €

  Küsin lisa

  Miks valida võrguvaba elektrijaam

  Lihtsalt paigaldatav

  Eelhäälestatud lahendused, kasutusvalmis tootekomponendid ja paigaldusjuhend on peamised põhjused, miks koduelektrijaama pakettlahenduse paigaldus on niivõrd lihtne.

  Sõltumatu ja tasude vaba

  Võrguvaba koduelektrijaam on 100% kasutaja oma. Tegemist on iseseisva ja tormikindla elektritoite lahendusega, millele ei lisandu võrgu- ja liitumistasu, samuti ei tule sul juurde tasuda elektritarbimise eest.

  Ainult head komponendid

  Põhjalikult valitud seadmed usaldusväärsetelt tootjatelt ja tarnijatelt kindlustavad sinu koduse elektrijaama pikaaegse ja ladusa töö.

  Soodsaim hind

  Meie spetsialistid teevad iga päev selle nimel tööd, et saaksime sulle oma lahendusi pakkuda soodsaima hinnaga.

  Tormikindel

  Võrguvaba elektrijaama töökindlus ei sõltu ilmast. Elektriga varustatus on tagatud ka tormide ajal, mil suured tuulepuhangud tekitavad tavapärases elektrivõrgus avariisid ja probleeme.

  Talveperioodiks vali ka generaator

  Aastaringseks kasutamiseks tuleb Off-Grid koduelektrijaama süsteemidele lisada ka generaator, mis tagaks elektriga varustatuse ajal, kui päikesest elektritootmiseks ei piisa ja akude tase on madal.

  Nutikalt generaatorit ja koduelektrijaama kombineerides töötab generaator kogu elektrivajaduse katmiseks hinnanguliselt vaid 5-10% aasta tundidest.

  Generaator ei kuulu Off-Grid koduelektrijaama standardkomplekti ning selle saab vajadusel hiljem päikesejaamale ka juurde soetada.

  Juhi elektritootmist nutiseadmest

  Enamikke pakettlahendusi saab lokaalselt hallata üle kasutajaliidese või nutiseadme. Lokaalse internetiühenduse ja kaughaldusliidese abil võid koduelektrijaama tootmist jälgida ja juhtida ka mobiilist. See annab sulle võimaluse oma elektritootmist sisse ja välja lülitada kasvõi linnakorterist või teel koju. Lokaalse internetiühenduse võimaluste kohta uuri oma kohalikult teenusepakkujalt.

  Suured erilahendused

  Omame põhjalikku kogemust autonoomsete võrguvabade lahenduste alal. Meie võrguvabad elektrijaamad varustavad täna elektriga nii väiksemaid majapidamisi kui ka mitmeid Eesti väikesaari. Oleme paindlikud erilahenduste kokkupanemise osas, pakkudes lisaks standardpakettidele ka päikesepaneele, akumahtusid ja muid seadmeid vastavalt sinu vajadustele.

  Küsi tasuta pakkumist soovitavale võimsusele, seadmete hulgale või suurobjektide varustusele.

  Küsin pakkumist

  Miks valida lahendus meilt?

  Tippkvaliteet

  Meie põhjalikud teadmised ja pikk kogemus annavad sulle garantii, et meie lahendused on kvaliteetsed ja pikaealised.

  Innovatiivsed seadmed

  Arvestades tehnoloogia kiiret arengut, hoolitseme järjepidevalt selle eest, et meie seadmed oleksid kõige uuemad ja võimekamad.

  Riiklik garantii

  Anname pikaajalise garantii oma töödele ja seadmetele. Me oleme alati sinuga, oleme usaldusväärsed.

  Korduma kippuvad küsimused

  Koduelektrijaama suuremate seadmete hulka kuuluvad päikesepaneelid, akud, akulaadija, inverter ning nutikas juhtimissüsteem.

  Päikesepaneele võib paigaldada nii katusele kui ka maaraamile. See valik sõltub maja ja hoovi võimalustest, päikesepargi suurusest ning sellest, kui palju päikesevalgust peale paistab.

  Inverter tuleb paigaldada niiskuskindlasse siseruumi, kus asub olemasolev või planeeritav üldelektrikilp. Kui välisõhu temperatuur langeb alla 0° C, peab ka laetud akusid soojas ja kuivas siseruumis hoidma.

  Jah, on. Ehitusteatis, -load ja kohaliku omavalitsusega kooskõlastamine kuuluvad paigalduse hulka ning meie spetsialistid aitavad sellega.

  Seadmete tarne võtab aega 8–12 nädalat. Paigaldus ise on kiire ja tehtav enamasti ühe päevaga.

  Koduelektrijaam on ohutu, kui üldlevinud elektriseadmete ja -paigaldiste reegleid järgida. Näiteks:
 • Seadmeid ei tohi kasutada, kui on näha mehaanilisi vigastusi või katkiseid juhtmeid.
 • Seadme kasutamisel või seadete muutmisel lähtuda ainult juhendist.
 • Seadmete peale ei tohi teisi seadmeid asetada.
 • See sõltub tarbimisprofiilist, kuid süsteem toetab siiski energiasäästlikku eluviisi. Tavaliselt võimaldab koduelektrijaam seadmetel 36 tundi töötada.

  Koduelektrijaamas toodetud elekter on 100% roheline, kuid ka võrguelekter võib olenevalt paketist roheline olla.

  Novembrist kuni jaanuari lõpuni on päikest vähe ning seetõttu on elektrijaama tootlikkus minimaalne. Kui ka talvel on elektri järele vajadus, siis soovitame lisada süsteemi diiselgeneraatori.

  Tuleb arvesse võtta, et koduelektrijaam pole võrdne võrguühendusega. Koduelektrijaam varustab elektriga siis, kui akud on täis või päike paistab. Katkematu elektriühenduse tagamiseks võib süsteemile diiselgeneraatori juurde lisada.

  Koduelektrijaam on müravaba. Kui süsteemi on lisatud generaator, siis selle tööajal tuleb lisamüraga arvestada.

  Saab, kuid tegevuse mõistlikus oleneb suuresti, kui vana on süsteem juba, sest lisades akusid vanasse süsteemi juurde on võimalik tõsta küll energia hulka, kuid akusüsteemi eluiga sellest ei suurene.

  Päikesepaneelid on üldiselt hooldusvabad: tuul ja vihm hoiavad neid piisavalt puhtana. Talvekuudel on paneelide tootlikkus väga madal, mistõttu ei ole neid alati otstarbekas paksust lumest puhastada. Alates märtsist tuleks aga paneelid lumest puhtaks teha. Õhuke lumekiht päikesepargi tööd ei sega: läbikumavast valgusest toodetud elekter soojendab paneelid üles ning lumi sulab ära või libiseb maha.

  Teatud aja tagant võib päikesepaneelide olukorda visuaalselt hinnata ning kogunenud mustus eemaldada. Kasutada tuleks vett ja õrna švammi või harja. Puhastusvahendid, kare käsn ning liigne hõõrumine või kraapimine võivad paneeli kahjustada.

  Pärast koduelektrijaama valmimist anname kaasa kasutus- ning ohutusjuhendi, mille 7. peatükis on hooldusnõuded välja toodud.

  Korralist hooldust tuleks teha kord aastas, soovitavalt kevadel enne intensiivse päikeseperioodi algust. See hõlmab päikesepaneelide, inverteri ja akude puhastamist kogunenud mustusest, seadmete tööparameetrite ning ühenduste kontrolli.

  Kõigepealt veendu, ega päikesepaneelid lume või lehtedega kaetud ei ole. Kontrolli, kas inverter töötab ja kas inverter kuvab mingeid veakoode. Vaata üle, kas inverteri järgi on akud süsteemiga ühendatud. Proovi ka inverteri taaskäivitamist.

  Kui viga ei lahene, võta ühendust meie nõustamiskeskusega telefonil 777 4040 (E–R 8–18, L–P suletud) või saada meil aadressil teenindus@energia.ee.

  Probleem LCD/LED/helisignaal Selgitus/võimalik viga Mida teha?
  Käivitamisel lülitub inverter automaatselt välja. LCD/LEDid ja helisignaal on aktiivsed kolm sekundit ja siis lülituvad välja. Aku pinge on liiga madal. Akud on tühjad ja süsteemi on vaja laadida kas päikese või lisageneraatori abil.
  Inverter ei käivitu üldse. Ei ole indikatsioone.
 • Aku pinge on liiga madal.
 • Rakendus sisemine sular.
 • Lõpeta tarbimine ja lae akut.
 • Kontakteeru Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
 • Generaatori toide olemas, kuid inverter töötab akude pealt. Sisendpinget ei ole ja roheline LED vilgub. Sisendi kaitse on rakendunud. Kontrolli AC-lülitit ja kaableid.
  Roheline LED vilgub. Generaatori võimsus on ebapiisav.
 • Kontrolli kaableid.
 • Kontrolli, kas generaator töötab korralikult ja nõutud pinge piirides.
 • Roheline LED vilgub. Väljundi prioriteet on „SUB". Muuda väljundi prioriteediks "USB".
  Inverter on sisse lülitatud, aga sisemine relee lülitab inverteri pidevalt sisse-välja. LCD-ekraan ja LEDid vilguvad. Aku ei ole ühendatud. Kontrolli aku kaableid ja sularit.
  Pidev helisignaal ja punane LED-tuluke põleb. Veakood 07 Ülekoormus.
 • Vähenda elektrit tarbivaid seadmeid.
 • Võta ühendust Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
 • Veakood 05 Väljund on lühises. Kontrolli, kas kaablid ja elektrit tarbivad seadmed on töökorras.
  Inverteri sisemise komponendi temperatuur on kõrgem kui 120 kraadi. Vaata üle, kas inverteri õhuavad on vabad ja väline temperatuur ei ole liiga kõrge.
  Veakood 02 Inverteri sisemise komponendi temperatuur on kõrgem kui 100 kraadi.
  Veakood 03 Aku on laetud üle lubatud piiri. Kontakteeru Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
  Aku pinge on liiga kõrge. Võta ühendust Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
  Veakood 01 Jahuti viga. Jahuti tuleb välja vahetada.
  Veakood 06/58 Väljundi anormaalsused.
 • Vähenda koormust.
 • Võta ühendust Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
 • Veakood 08/09/53/57 Sisemiste komponentide tõrge. Kontakteeru Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
  Veakood 51 Liigvool. Tee inverterile restart, vea kordumisel võta ühendust Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).
  Veakood 52 Pinge on liiga madal.
  Veakood 55 Väljundi pinge probleem.
  Veakood 59 Päikesepargi sisendpinge on üle lubatud piiri. Võta ühendust Eesti Energia nõustamiskeskusega (777 4040, teenindus@energia.ee).

  Seotud teemad

  Päikesepaneelid

  Tooda ise taastuvenergiat!

  Päikesepaneelid

  Soojuspump

  Võta kasutusele ökonoomne ja mugav küttelahendus

  Vaatan lahendusi

  Elektritööd

  Oleme abiks suuremate ja väiksemate elektritöödega

  Elektritöödest

  Kuidas koduelektrijaam töötab?

  Nutikas lahendus elektritootmiseks

  Off-Grid elektrijaam on nutikas lahendus elektritootmiseks ja -tarbimiseks. Tegemist on Eesti inseneride poolt väljatöötatud lahendusega, mis on loodud erinevaid tarbimisvajadusi arvesse võttes. Pakettide kokkupanekul oleme lähtunud kliendi vaatenurgast ning arvestanud erinevate kodumasinate nimivõimsuste ja kasutussagedusega. Kui otsustad isikliku koduelektrijaama kasuks, siis peaksid kindlasti tähelepanu pöörama ka oma tarbimisharjumustele ning nende energiasäästlikumaks muutmisele.


  Toodab ja salvestab energiat

  Koduelektrijaama pakettlahendused sobivad hästi hooajaliseks kasutamiseks, näiteks suvilate ja suvemajade elektriga varustamiseks. Päikesepaistelisel perioodil aprillist kuni septembri lõpuni, mil paneelide tootlikkus on kõrge, katab päikeseenergiast saadav energiahulk suure tõenäosusega ära kogu tarbimiskoha elektrienergia vajaduse.


  Võimalik kasutada aastaringselt

  Talveperioodiks tuleks süsteemile juurde lisada generaator, mis tagab elektritootmise ka pimedamal ajal. See ei tähenda, et oktoobrist aprillini päikeseenergiat üldse tarbida ei saaks – nutikas päikeseelektrijaam suudab toota teatud hulgal elektrit ka vähese päevavalgusega ning pilves ilmaga. Generaator hakkab tööle vaid siis, kui päikesevalgusest ei piisa ja akude tase on kriitiliselt madal. Meie kogemuse põhjal moodustab generaatori tööaeg aastaringsel kasutamisel 5-10% kõigist aasta tundidest. Generaator ei kuulu standardkomplekti ja selle saab ka hiljem päikesejaamale juurde soetada.


  Läbimõeldud komponendid

  Koduelektrijaama varustuse hulka kuuluvad päikesepaneelid, akud, akulaadija, inverter, kaitseseadmed, ühenduskaablid ja nutikas juhtimissüsteem. Iseseisev elektrijaam töötab automaatselt ümberlülituvates töörežiimides ja kasutajana on sul nutiseadme abil pidev ülevaade süsteemi toimuvast.

  Toodetud elektrienergia suunatakse kas otse tarbijatele või salvestatakse akupanka.

  Akupanga laadimine toimub

 • enamasti päikesepaneelide abil toodetud elektrienergiast
 • varuvariandina generaatorist, kui päike ei paista (nt öötundidel, pilvise ilmaga, talveperioodil) ning akude laetus on langenud alla lubatud taseme. Sellisel juhul käivitub generaator automaatselt ja töötab nii kaua, kuni akud on täis laaditud.
 • Märkus: Generaator ei kuulu standardkomplekti.


  Milline näeb välja tulevik?

  Juba täna saab Off-Grid elektrijaama kasutada nii pisikese suvila elektriga varustamiseks kui ka terve saare elektrivajaduse katmiseks. Kas teadsid, et Eesti üks suurimaid Off-Grid elektrijaamasid on püstitatud Ruhnu saarele, mis varustab elektriga saare kohalikke tarbijaid? Ruhnu Off-Grid süsteemis on kombineeritud nii päikese ja generaatori lahendused kui tuuleenergia.

  Täna soetatav lahendus ei piira Sind tulevikus! Elektrivajaduse kasvades saad süsteemi täiendavalt lisada päikesepaneele, akusid ja muid komponente.

  Kuidas Off-Grid kliendiks olemine aitab säästa loodust?

  Roheline missioon

  Kui jagad meie missiooni rohelisest mõtteviisist ja tahad kaasa aidata keskkonna säästmisele, siis üks hea valik on võtta kasutusele koduelektrijaam. Off-Grid elektrijaamaga saad toota majapidamise jaoks vajalikku elektrit looduslikest allikatest just seal, kus vaja. Looduslikud energiaallikad ei anna energiat alati ühtlaselt ja ühtemoodi, nagu oleme harjunud tavapärase võrguühenduse korral. Seetõttu on tähtis lisaks rohelisele energiatootmisele kasutusele võtta ka energiasäästlikud tarbimisharjumused.


  Tarbi targalt

  Energiakadude vähendamiseks on kõige mõistlikum toodetud elektrienergiat tarbida koheselt. See tähendab, et päikesepaisteline aeg on kõige õigem hetk kodutehnika kasutamiseks ja muude vajalike toimetuste tegemiseks. Teisest küljest ei tasu kogu energiat päeva jooksul ära kulutada, vaid salvestada elektrit ka öiseks tarbimiseks. Ajal, mil päike ei paista, võiks tarbimist minimeerida, et akudesse salvestunud energiat jätkuks kuni päikesetõusuni. Päevatoimetusi tehes on oluline jälgida, et tegevused oleksid hajutatud. Ühendades korraga liiga palju tarbijaid, võib see süsteemi üle koormata või koguni välja lülitada. Sellist olukorda aitab vältida õige võimsusastmega pakettlahendus. Valiku lihtsustamiseks oleme pakettides välja toonud võimalikud tarbijad, mis sobivad kasutamiseks ühe või teise süsteemiga.


  Tagavaratoide

  Generaatori kasutuselevõtmist võiks kaaluda siis, kui plaanid tarbimiskohas energiat kasutada ka talveperioodil (oktoobrist aprillini). Diiselkütuse kasutamine ei ole just kõige keskkonnasõbralikum lahendus, kuid tarbides seda targalt, toimib süsteem efektiivsemalt, tänu millele on võimalik keskkonna heitgaasidega saastamist vähendada. Nutikalt generaatorit ja koduelektrijaama kombineerides töötab generaator kogu elektrivajaduse katmiseks hinnanguliselt vaid 5-10% aasta tundidest. See tähendab, et generaator lülitub tööle ainult siis, kui seda on vaja ja enamasti täisvõimsusel, et vältida püsivat töötamist madalal efektiivsusel. Toodetud energia suunatakse otse tarbimisse ja akude laadimiseks. Kui akud on täis, jääb generaator seisma ning energiat saadakse akudelt. Generaatori olemasolu on abiks ka süsteemi rikke korral.


  Alusta säästmist täna

  Roheline mõtlemine seisneb palju enamas kui lihtsalt oma energiavajaduse katteks päikesepaneeli paigaldamises. See seisneb ka mõtte- ja tarbimisharjumuste muutmises energiasäästlikumaks. Saad alustada juba täna! Võta oma energiatarbimine luubi alla ja võimalusel tooda vajalik elekter ise oma isiklikus koduelektrijaamas.

  Küsin lisainfot

  Oled meie klient? Login sisse

  Vali pakett:*
  Palun vali vähemalt üks teenus

  Eesnimi on kohustuslik
  Perekonnanimi on kohustuslik
  Isikukood on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik  Kohustuslik väli
  Saadan