Iseteenindus

Abi

Vali, millise valdkonna küsimusele vastust otsid

Sagedamini esitatud küsimused

Universaalteenuse hind kujuneb kahes järgus.​

 • Kõigepealt kinnitab Konkurentsiamet universaalteenuse tootjahinna, mis põhineb Enefit Poweri elektrijaamade kuludel.​ Tootjahinnas sisalduvad näiteks põlevkivi hind, CO2 hind, keskkonnatasud, tööjõukulud, remondikulud jm.​
 • Tootjahinnale lisanduvad elektrimüüja teenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud, mõistlik ärikasum ja käibemaks.​ Seeläbi selgubki universaalteenuse lõpphind kliendile. ​Lõpphind võib elektrimüüjatel olla erinev. Hind võib hakata muutuma iga kuu.
 • Hoolitseme selle eest, et kliendile oleks universaalteenusele üleminek võimalikult muretu.

 • Kui sinu tänane elektripakett on kallim kui universaalteenuse hind, siis toome sind automaatselt universaalteenusele üle. Anname sulle sellest kindlasti kirjaga teada. Kui sa ei soovi, et teda automaatselt üle tooksime, on sul võimalik sellest meile kirja saabumisel märku anda.
 • Kui sinu tänane elektripakett on soodsama hinnaga kui pakutav universaalteenuse hind, siis Eesti Energia jätkab lepingu täitmist kokkulepitud hinnaga ja kliendi jaoks midagi ei muutu. Soovi korral saad ise universaalteenuse valida.
 • Soovitame kõigil klientidel, kelle jaoks moodustab elektrikulu suure osa igakuisest eelarvest, kaaluda fikseeritud hinnaga paketi valimist.

  Elektrihinna fikseerimine on eesseisva keerulise talve eel kõige kiirema mõjuga asi, mida iga inimene oma elektrikulude paremaks planeerimiseks teha saab. Kaks kolmandikku Eesti Energia klientidest on juba oma elektrihinna fikseerinud. Hinda on võimalik fikseerida kuuest kuust kuni seitsme aastani. Mida pikem lepinguperiood valida, seda soodsam on pakutav hind.

  Tutvun elektripakettidega »

  Üldteenus tähendab, et Te ei ole sõlminud elektrilepingut ühegi kindla elektrimüüjaga. Elektri tarnimine on sel juhul võrguettevõtja ülesanne. Kui võrguettevõtjal on üle 100 000 kliendi, nagu seda on Elektrilevil, ei tohi võrguettevõtja ise elektrimüügiga tegeleda, vaid peab selleks nimetama müüja. Elektrilevi nimetatud müüja on Eesti Energia.

  Varasemalt on üldteenuse baashinna aluseks olnud kõikide üldteenusel olevate kodutarbijate keskmine börsihind. Alates 1.10.2022 muutusid üldteenuse hinnastamise põhimõtted kodutarbijatele, see tähendab, et kui seni on üldteenuse baashinna aluseks olnud keskmine börsihind, siis nüüd on baashinna aluseks tootjahind.

  Universaalteenuse hinnale üle minemiseks ei pea mitte midagi tegema. Muudatus toimub automaatselt.

  Hinnad ja paketid

  Elektri- ja võrguteenuse hinna kujunemine, paketivalik, tariifid

  Arve ja tarbimine

  Arve laekumine ja tasumine, tarbimisajalugu

  Rikked ja katkestused

  Kuidas käituda, kui elekter läks ära?

  Lepingud ja volitused

  Elektrilepingu sõlmimine, kolimine, üldteenus, volitused ja tingimused

  Järelmaks ja kindlustus

  Järelmaksu tingimused, elektriseadmete ja elektririkke kindlustus

  Kontaktid

  Võta meiega ühendust