Iseteenindus

Abi

Vali, millise valdkonna küsimusele vastust otsid

Sagedamini esitatud küsimused

Enda elektripaketti saad vaadata ja soovi korral muuta Eesti Energia e-teeninduses »

Muutuvas paketis sõltub elektri hind täielikult börsihinnast. Elektri hind muutub börsil iga tund paljude erinevate tegurite koosmõjul. Elektri börsihinnal saad kõige mugavamalt silma peal hoida Eesti Energia mobiiliäpiga. Pakett sobib sulle, kui tahad ja saad ajastada enda tarbimist soodsama hinnaga tundidele.

Kindla paketiga saad elektri hinna fikseerida kuni kolmeks aastaks — nõnda tead, et sel perioodil on igal kuul elektri kilovatt-tunni hind sinu arvel sama ja elektribörsi hinnakõikumised elektriarvet ei mõjuta.

Kindel Pluss pakett võimaldab hinda fikseerida kuni seitsmeks aastaks ning on kõige soodsam lahendus. Elekter on toodetud Enefit Greeni tuuleparkides ning 100% roheline.

Elektri börsihind saavutas augustis rekordtaseme: 361,35 eur/MWh eest. See on üle 50% kallim hind kui juulis ja üle 300% kallim hind kui aasta tagasi augustis. Börsihinnaga paketi valinud klientidel kajastus see ka otseselt arvetel.

Börsihinna tõusu põhjus on energiakriis, mida süvendab Ukrainas toimuv sõda. Euroopas on maagaasi defitsiit ja see toob kaasa väga kõrge hinnataseme. Gaasijaamad katavad ära tipukoormuse, kui nõudlus elektri järele on väga suur.

Õnneks on enamik Eesti Energia kliente on hinnariski enda jaoks maandanud: 2/3 Eesti Energia koduklientidest eelistab fikseeritud hinnaga paketti. Hinda on erakliendil võimalik fikseerida kuni seitsmeks aastaks.

Tutvun elektripakettidega »

Universaalteenuse hind kujuneb kahes järgus.​

 • Kõigepealt kinnitab Konkurentsiamet universaalteenuse tootjahinna, mis põhineb Enefit Poweri elektrijaamade kuludel.​ Tootjahinnas sisalduvad näiteks põlevkivi hind, CO2 hind, keskkonnatasud, tööjõukulud, remondikulud jm.​
 • Tootjahinnale lisanduvad elektrimüüja teenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud, mõistlik ärikasum ja käibemaks.​ Seeläbi selgubki universaalteenuse lõpphind kliendile. ​Lõpphind võib elektrimüüjatel olla erinev. Hind võib hakata muutuma iga kuu.
 • Hoolitseme selle eest, et kliendile oleks universaalteenusele üleminek võimalikult muretu.

 • Kui sinu tänane elektripakett on kallim kui universaalteenuse hind, siis toome sind automaatselt universaalteenusele üle. Anname sulle sellest kindlasti kirjaga teada. Kui sa ei soovi, et teda automaatselt üle tooksime, on sul võimalik sellest meile kirja saabumisel märku anda.
 • Kui sinu tänane elektripakett on soodsama hinnaga kui pakutav universaalteenuse hind, siis Eesti Energia jätkab lepingu täitmist kokkulepitud hinnaga ja kliendi jaoks midagi ei muutu. Soovi korral saad ise universaalteenuse valida.
 • Soovitame kõigil klientidel, kelle jaoks moodustab elektrikulu suure osa igakuisest eelarvest, kaaluda fikseeritud hinnaga paketi valimist.

  Elektrihinna fikseerimine on eesseisva keerulise talve eel kõige kiirema mõjuga asi, mida iga inimene oma elektrikulude paremaks planeerimiseks teha saab. Kaks kolmandikku Eesti Energia klientidest on juba oma elektrihinna fikseerinud. Hinda on võimalik fikseerida kuuest kuust kuni seitsme aastani. Mida pikem lepinguperiood valida, seda soodsam on pakutav hind.

  Tutvun elektripakettidega »

  Üldteenus tähendab, et Te ei ole sõlminud elektrilepingut ühegi kindla elektrimüüjaga. Elektri tarnimine on sel juhul võrguettevõtja ülesanne. Kui võrguettevõtjal on üle 100 000 kliendi, nagu seda on Elektrilevil, ei tohi võrguettevõtja ise elektrimüügiga tegeleda, vaid peab selleks nimetama müüja. Elektrilevi nimetatud müüja on Eesti Energia.

  Seni on üldteenuse hinnastamisel aluseks võetud kõikide üldteenusel olevate tarbijate keskmine börsihind. Alates 1.10.2022 muutuvad üldteenuse hinnastamise põhimõtted ning hind ühtlustatakse samal ajal kehtima hakkava universaalteenusega. See tähendab, et automaatselt hakkab kehtima universaalteenuse hind.

  Universaalteenuse hinnale üle minemiseks ei pea mitte midagi tegema. Muudatus toimub automaatselt.

  Hinnad ja paketid

  Elektri- ja võrguteenuse hinna kujunemine, paketivalik, tariifid

  Arve ja tarbimine

  Arve laekumine ja tasumine, tarbimisajalugu

  Rikked ja katkestused

  Kuidas käituda, kui elekter läks ära?

  Lepingud ja volitused

  Elektrilepingu sõlmimine, kolimine, üldteenus, volitused ja tingimused

  Järelmaks ja kindlustus

  Järelmaksu tingimused, elektriseadmete ja elektririkke kindlustus

  Kontaktid

  Võta meiega ühendust