Leidke oma energiaprofiil

  • Vastus
  • Võrdlus
Eramu on kas eramaja, alla kolme korteriga elamu või ridamaja üks boks. Korterelamu on vähemalt kolme korteriga eluhoone. Suvila on hoone, mida ei kasutata kogu aasta.

1. Mis tüüpi kodu Teil on?

Eesti Energia andmetel on Teie kodu tüüp . Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida selle kodu tüübi, vajutades siia tekstile.
Palun sisestage oma kodu ehitusaasta. Kui Teie kodu on pärast ehitamist olulisel määral renoveeritud, sisestage palun renoveerimisaasta.

2. Mis aastal on Teie kodu ehitatud?

1900
1910
1920
1930
1940
1950
1960
1970
1980
1990
2000
2013
Asukoha järgi hindame piirkonna keskmist õhutemperatuuri ja küttevajadust.

3. Kus Teie kodu asub?

Eesti Energia andmetel on Teie tarbimiskoha maakonnaks . Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida selle maakonna, vajutades siia tekstile. Eesti Energia andmetel on Teie tarbimiskoha linnaks või vallaks . Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida selle linna või valla, vajutades siia tekstile.
Sisestage Teie kodus elavate inimeste arv, arvestades ka väikelapsi.

4. Mitu inimest Teie kodus elab?

0 inimest
Köetav pind on see osa hoonest, mida köetakse või mis on soe tänu teiste ruumide kütmisele. Korteris on köetav pind võrdne korteri pindalaga. Köetava pinna hulka ei kuulu näiteks mitteköetav garaaž ja kelder. Köetava pinna suuruse järgi saame hinnata energiakasutust ruutmeetri kohta ja määrata sobiva energiaklassi.

5. Kui suur on Teie kodu köetav pind?

40m2
80m2
120m2
160m2
200m2
240m2
280m2
320m2
360m2
400m2
Võrk 1 on põhitariifiga (üks kindel võrguedastamistasu) ja ilma lisatasudeta võrgupakett.
Võrk 2 on ajatariifiga (eraldi öö ja päeva võrguedastamistasu) ja ilma lisatasudeta võrgupakett.
Võrk 3 on põhitariifiga (üks kindel võrguedastamistasu) ja püsitasudega (võrguühenduse kuutasu ja ampripõhine tasu).
Võrk 4 on ajatariifiga (eraldi öö ja päeva võrguedastamistasu) ja püsitasudega (võrguühenduse kasutamise kuutasu ja ampripõhine tasu).

Elektrienergia paketina arvestame viimase 12 kuu keskmist börsihinda koos 17%-lise marginaaliga. Eesti Energia klientidel on meie e-teeninduses energiaarvutuste jaoks vajalik pakett ja hind automaatselt sisestatud.

6. Milline võrgupakett Teil on?

Eesti Energia andmetel on Teie tarbimiskoha võrgupakett . Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida need andmed, vajutades siia tekstile.
Öiseks tarbimiseks loetakse aega esmaspäevast reedeni: kell 24–8 (suveajal) ja 23–7 (talveajal) ning laupäeval ja pühapäeval ööpäev läbi. Öise tariifiga elektri tarbimiseks on vaja kahetariifset arvestit ja vastavat paketti. Öise ja päevase tarbimise suhte saate teada oma arvelt. Keskmiselt on öisel ajal elektritarbimise osatähtsus 47%.

7. Kui suure osa elektrist tarbite öisel ajal?

10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Meie teada on teie öine tarbimine % kogutarbimisest.
Elektrilevi võrgukliendina saate peakaitsme suursust kontrollida Elektrilevi e-teeninduses, Eesti Energia kliendina ka Eesti Energia e-teeninduses. Tavaliselt on eramajades peakaitsme suurus 20–32 amprit.

8. Kui suur on Teie kodu peakaitse?

6A
10A
16A
20A
25A
32A
40A
50A
63A
Eesti Energia andmetel on Teie tarbimiskoha peakaitsme suurus A. Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida need andmed, vajutades siia tekstile.
Korterite arvu järgi oskame hinnata jagatud amprite arvu, et arvutada täpsemalt kogu elektrikulu maksumust.

8. Mitu korterit on Teie korterelamus?

40
80
120
160
200
240
280
320
360
400
Eramus elav pere tarbib aastas keskmiselt 5644 kWh ja küttepaketti kasutav pere 18625 kWh. Korteris elav pere tarbib aastas keskmiselt 2227 kWh. Oma tarbimise saate teada oma arvetelt.

9. Kui palju kulutate aastas elektrile?

kWh / aastas
Meie teada on teie energia tarbimine kWh. Täpsema energiaprofiili saamiseks soovitame valida need andmed, vajutades siia tekstile.
Elektrikütte all on mõeldud igasugust elektrikütmisviisi, v.a maa- ja õhksoojuspump. Õhksoojuspumba all on mõeldud nii õhk-õhk kui ka õhk-vesi soojuspumpa. Kaugküte on kütteviis, kui köetakse eemal asuvast katlamajast, mitte hoones asuvast katlast.

Lisakütet kasutatakse lisaks põhiküttele, näiteks vannitoa või koridori elektriline põrandaküte või aeg-ajalt köetav kamin. Kui kasutate mitut lisakütte viisi, sisestage see, mida kõige rohkem kasutate. Kui valisite põhikütte korral meie pakutava väärtuse, uuendage seda, et saaksime arvesse võtta ka lisakütet.

Kord nädalas saunas käies kulub elektriga küttes keskmiselt 500 kWh/aastas, küttepuudega kütmisel 3-5 ruumimeetrit küttepuid/aastas.

10. Kui palju kulutate aastas küttele, sh vee soojendamisele?


Arvutasime Teie kodu esmase kütteallika ligikaudseks kuluks / aastas ehk EUR aastas. Pakutav kulu on arvutatud tuginedes kolmele näitajale: piirkond, eluaseme suurus ja küttesüsteemi valik. Saamaks täpsem tulemus on soovituslik sisestada isiklikud tarbimisandmed. Kui Teil ei ole täpsemaid andmeid, vajutage arvutatud väärtusele, et seda kasutada.
Lisan lisakütteallika »
Tallinna Vee andmetel on kodutarbija keskmine veekulu 98 liitrit ööpäevas ehk 2,94 m³ kuus ühe inimese kohta.

Kui soojendate vett gaasiboileri või gaasikatlaga, tuleb valida "gaas", kui kaugküttega, siis "kaugküte", kui elektriboileriga, siis "elektriboiler". Valige "muu", kui kasutate vee soojendamiseks põhiküttega sama kütmisviisi, näiteks soojendate vett maasoojuspumbaga või kasutate selleks õliga töötavat katelt.

11. Kui palju kulutate vett ühes kuus?

m3
Vee hinnaks on arvestatud 30 € / m3. Kui soovite vee hinda täpsustada, vajutage siia »
Arvutasime Teie kodu ligikaudseks veekuluks m3 kuus. Kui Teil ei ole täpsemaid andmeid, vajutage arvutatud väärtusele, et seda kasutada.


Pakettaken on aken, kus on vähemalt kaks klaasi, mis on omavahel õhukindlalt suletud. Uus pakettaken on aken, mis ei ole vanem kui 10 aastat.

12. Millised aknad on Teie kodul?

Seinte soojapidavus sõltub seina- ja soojustusmaterjalist. Tavaliselt on korralikult soojustatud seinas vähemalt 15 cm paksune soojustus.

13. Kas Teie kodu seinad on hästi soojustatud?

Hästi soojustatud katusel või pööningupõrandal on vähemalt 30 cm paksune soojustus. Vanemates majades on katusealuse soojustusena sageli kasutatud kuni 20 cm saepurukihti, mille soojustusvõime on sama paksust villast või puistevillast mitu korda kehvem.

14. Kas Teie kodu katus või pööning on korralikult soojustatud?

Köetava keldri korral peaks olema soojustatud sokkel (keldri maapealne osa), mitteköetava keldri korral sokkel või keldri lagi. Keldri puudumisel peaks olema soojustatud esimese korruse põrand.

15. Kas kelder või esimese korruse põrand on soojustatud?

Sobivaks temperatuuriks peetakse siseruumides vahemikku 18–22 kraadi.

16. Mitu kraadi on Teie kodu keskmine temperatuur kütteperioodil?

17°C
18°C
19°C
20°C
21°C
22°C
23°C
24°C
25°C
Pesumasina energiatarbimisest moodustab väga suure osa vee soojendamine, seetõttu on oluline teada, millise veetemperatuuriga pesu pesete.

17. Millise veetemperatuuriga pesete pesu?

Pesukuivatina läheb arvesse ka pesumasin, millel on kuivatamise funktsioon.

18. Kas kasutate pesukuivatit?

Kui 10 sekundi jooksul ei tule kraanist üle ühe liitri vett, on kasutusel veesäästlikud segistiotsikud või segistid või on vee surve lihtsalt liiga madal. Osa veesäästlikke segisteid on varustatud spetsiaalse nupuga, mis lubab veel joosta kas normaalses või veesäästu režiimis.

19. Kas kasutate veesäästlikke segisteid või segistiotsikuid?
Energiasäästlikud lambid on säästulambid või LED-lambid. Eramu korral tuleb arvesse võtta ka kõiki koduõues asuvaid lampe (sh maja välisvalgustus).

20. Millised lambid on valgustites?

Külmiku vanuse teadmine annab infot selle ligikaudse energiatarbe kohta, mis viimase 10 aasta jooksul on vähenenud 40%, parimatel mudelitel rohkemgi.

21. Kui vana on Teie kodu külmik?

Nõude pesemine nõudepesumasinaga aitab kokku hoida vett ja energiat vee soojendamiseks. Vastusevarianti "Mul ei teki musti nõusid" kasutage siis, kui sööte enamasti väljas.

22. Kas kasutate nõude pesemiseks nõudepesumasinat?

Ooterežiimil (ingl k standby) olemine tähendab, et seadmeid ei lülitata täielikult vooluvõrgust välja. Ooterežiimil seadme tunneb sageli ära mõne põleva tulukese või näidiku järgi. Ooterežiimi või töösse jäetavad seadmed on tihti järgmised: teler, digiboks, DVD-, Blu-ray või mõni muu audio-video mängija, kodukinosüsteem, muusikakeskus, antennivõimendi, kellraadio, ruuter, lauaarvutid ja nende ekraanid, sülearvutid, printer, skänner, koopiamasin, arvutikõlarid, mängukonsool, erinevad akulaadijad, pesu- ja nõudepesumasin, mikrolaineahi, elektriahi.

23. Kas jätate koduelektroonika pärast kasutamist ooterežiimile?
Elektritarbimise mõõteseade mõõdab elektritarbimist ja näitab elektrikulu reaalajas. Tavaliselt võimaldab seade ka andmeid pikema aja jooksul salvestada.

24. Kas kasutate elektritarbimise mõõteseadet, millega reaalajas tarbimist jälgida?

Palun vastake kõigile küsimustele.

Palun kontrollige, et olete vastanud kõikidele küsimustele ning vajutage siis uuesti "Arvuta profiili".

Olen kõik küsitud andmed sisestanud ning soovin teada, milline on minu kodu energiatarbimise profiil ning kuidas saaksin energiatarbimiselt säästa.

Kui olete muutnud energiaprofiili küsimuste vastuseid, vajutage uuesti nuppu "Arvutan profiili".

  Arvutan profiili  

Siin on Teie kodu energiaprofiil

Kodu energiakasutuse jaotus

Selliselt jaguneb teie energiakasutus:

Küte:
Vee soojendamine:
Tarbeelekter:
Võrdle oma kodu teistega, kes on energiaprofiili täitnud »

Teie kodu energiaklass on C

Teie kodu energiatõhusus on heaks eeskujuks teistele, sest kulutab oluliselt vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu on energiatõhus ja seal kulub vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu energiatõhusus on sarnane teiste samalaadsete kodudega.

Teie kodu energiakasutus on suurem kui teistel samalaadsetel kodudel.

Loen lähemalt energiamärgisest »
C
A B C D E F G

Mida teha, et energiat kuluks vähem

Oleme reastanud suurima energiasäästuga soovitused. Paremas veerus on energiasäästu soovitused nende rakendamise lihtsuse järgi – kõige esimene on kõige lihtsamini rakendatav. Energiasäästu soovitused aitavad hinnata, kas soovitav tegevus tasub ära või mitte. Tasuvusaja hindamiseks tuleb Teil aga välja selgitada valitud lahenduse maksumus.

Kuigi olete juba väga energiasäästlik, saime Teile anda siiski üks-kaks soovitust: vasakus veerus energiasäästu suuruse järgi ja paremas veerus rakendamise lihtsuse järgi. Energiasäästu soovitused on aitavad hinnata, kas soovitav tegevus tasub ära või mitte. Tasuvusaja hindamiseks tuleb Teil aga välja selgitada valitud lahenduse maksumus.

Kuna olete juba üsna energiasäästlik, saime Teile anda vaid üks-kaks soovitust: vasakus veerus energiasäästu suuruse järgi ja paremas veerus rakendamise lihtsuse järgi. Energiasäästu soovitused aitavad hinnata, kas soovitav tegevus tasub ära või mitte. Tasuvusaja hindamiseks tuleb Teil aga välja selgitada valitud lahenduse maksumus.

Kuigi teie energiatarve annab eelduse oluliseks energiasäästuks, saime Teie valitud vastuste põhjal anda vaid üks-kaks soovitust. Energiasäästu soovitused aitavad hinnata, kas soovitav tegevus tasub ära või mitte. Tasuvusaja hindamiseks tuleb Teil aga välja selgitada valitud lahenduse maksumus.

Kuna olete energiasäästlik, pole meil Teile enam ühtegi soovitust anda. Ehk soovite ise meile koduse energiasäästu kohta lisainfot jagada? Kui jah, ootame Teie soovitusi aadressile kokkuhoid@energia.ee.

Kuigi teie energiatarve annab eelduse võimalikuks energiasäästuks, ei ole meil kahjuks Teie valitud vastuste põhjal võimalik Teile energiasäästu soovitusi anda.

Suurima energiasäästuga soovitused

 € aastas
Tasuvus »
 € aastas
Tasuvus »
 € aastas
Tasuvus »
 € aastas
Tasuvus »
 € aastas
Tasuvus »
* Leitud energiasäästu soovitused ei ole summeeritavad

Lihtsaimad energiasäästu soovitused

Kui Teie energiaprofiilis toodu tundub ebaloogiline, siis palun kontrollige oma sisestatud andmeid. Lähemalt arvutuspõhimõtetest »
Küsimuste ja ettepanekute korral kirjutage kokkuhoid@energia.ee

Palun vastake kõigile küsimustele.

Palun kontrollige, et olete vastanud kõikidele küsimustele ning vajutage siis uuesti "Arvuta profiili".

Olen kõik küsitud andmed sisestanud ning soovin teada, milline on minu kodu energiatarbimise profiil ning kuidas saaksin energiatarbimiselt säästa.

Kui olete muutnud energiaprofiili küsimuste vastuseid, vajutage uuesti nuppu "Arvutan profiili".

  Arvutan profiili  

Võrdlus [] koduga

Energiakulu jaotuse võrdlus

Tabelis on võrreldud Teie kodu ja võrdlusgrupi keskmist aastast energiakulu kululiikide järgi.

Minu kodu Võrdlusgrupp

Teie kodu energiaklass on C

Teie kodu energiatõhusus on heaks eeskujuks teistele, sest kulutab oluliselt vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu on energiatõhus ja seal kulub vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu energiatõhusus on sarnane teiste samalaadsete kodudega.

Teie kodu energiakasutus on suurem kui teistel samalaadsetel kodudel.

Võrdluskriteeriumid

Vaikimisi on näha Teie kodu profiil võrdluses kõikide teiste meie andmebaasis olevate kodudega, mille kohta on energiaprofiil koostatud. Soovi korral saate võrdlust kitsendada, kui teete allpool sobivad valikud.

Minu kodu

Teiste kodud
Võrdlus [] koduga
 

Köetav pind: m2
0 - 400 m2
0 100 200 300 400
Elanike arv:
1 - 12 inimest
1 3 6 9 12
Ehitusaasta:
Varem - 2011
1900
1920
1940
1960
1980
2000

Energiaprofiil

  • Küte:

  • Vee soojendamine:

  • Tarbeelekter:

Küte

Vee soojendamine

Tarbeelekter

  • Põhiküte:
  • Lisaküte 1:
  • Lisaküte 2:
  • Vannituba:
  • Pesumasin:
  • Köök:
  • Valgustus:
  • Külmik:
  • Kuivati:
  • Koduelektroonika:
  • Muud seadmed:

Kodu energiaklass on C

Teie kodu energiatõhusus on heaks eeskujuks teistele, sest kulutab oluliselt vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu on energiatõhus ja seal kulub vähem energiat võrreldes teiste sarnaste kodudega.

Teie kodu energiatõhusus on sarnane teiste samalaadsete kodudega.

Teie kodu energiakasutus on suurem kui teistel samalaadsetel kodudel.

Mida teha, et energiat kuluks vähem

Suurima energiasäästuga soovitused

* Leitud energiasäästu soovitused ei ole summeeritavad

Lihtsaimad energiasäästu soovitused

Küsimused ja teie vastused