Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Kui oled hädas talviste kõrgete elektriarvetega, vali see elektripakett
Kodu, Sääst

05.02.2021

Külmad ilmad toovad sageli kaasa suure muutuse elektriarvetes ning tihti tulevad kõrgemad arved igal aastal halva üllatusena. Nüüd saad endale valida elektripaketi, mis teeb talvised ja suvised elektriarved mõnusalt ühtlaseks.


Klientide soovidest ja tagasisidest lähtuvalt on Eesti Energia valikus Võrdne elektripakett, mis pakub leevendust just talviste kõrgete elektrikulude osas. Nagu nimest aimata võib, on nii võimalik talvised kõrgemad energiakulud ühtlaselt aasta peale ära jaotada.

Eestis unikaalse lahendusena on võimalik jagada kogu elektriarve, sh elektrienergia maksumus, võrguteenuse tasu, taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis võrdseteks makseteks. Nõnda tead iga kuu täpselt ette, kui palju elektri eest maksad ning oskad pere-eelarvet targemini planeerida.

Suurematel tarbijatel ja talvisel ajal elektrienergiat kütteks kasutavatel majapidamistel võib võrdsetest maksetest palju kasu olla.

Võrdne makse on personaalne

Iga kliendi kodule leitakse kuise makse suurus just tema tarbimisharjumustest ja tarbimisprognoosist lähtuvalt. Lihtsalt öeldes tähendab see, et aastane elektritarbimine jagatakse 12 kuu peale võrdselt ära.

Eesti Energia jälgib pidevalt kliendi eest, et võrdsete maksete ja tegelikult kulutatud elektri vahe ei läheks liiga suureks. Kui see juhtub, muudetakse võrdset makset jooksvalt. Kokkuvõttes maksad elektri eest alati sama palju, kui oled tegelikult tarbinud.


Kauba peale tasuta kindlustus

Võrdse elektripaketiga kaasneb tasuta kaks kindlustust: elektriseadmete kindlustus ja elektririkke kindlustus. Ühel juhul on kindlustatud sinu kodused elektriseadmed ja teisel juhul kogu sinu kodune elektrisüsteem. Elektriseadmed on kindlustatud 1000€ ulatuses omavastutusega 50€ ja elektrisüsteemi kindlustuse puhul on elektriku väljakutse ja töö eest esitatavast arvest kindlustatud 100€ ilma omavastutuseta.

Kindlustusega ei kaasne mingisuguseid kohustusi. Samuti võib olla nii, et Võrdse elektripaketi kindlustuste omavastutused on madalamad kui näiteks olemasoleval kodukindlustusel. Elektririkke kindlustuse puhul jääb ära ka see vaev, mis kuluks pädeva elektriku otsimiseks, sest elektririkke kindlustuse puhul tulevad appi Eesti Energia spetsialistidest elektrikud.

Loen paketist lähemalt