Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Proovi ise: äpp, mis aitab säästa raha ja hoiab kokku elektrit
Kodu, Sääst

28.10.2021

Enamikul inimestel Eestis on taskus nutitelefon ja peamiselt kasutatakse seda sõprade-tuttavatega suhtlemiseks, meelelahutuseks ja tööasjade ajamiseks. Tänapäeva äpimaailm on tohutult lai, muuhulgas võib sealt leida sääraseid rakendusi, mis aitavad kodusel majapidamisel silma peal hoida.


Üks selliseid rakendusi on energiatarbimise jälgimist võimaldav Eesti Energia mobiiliäpp.

Pärast rakenduse paigaldamist telefoni ja kasutaja tuvastamist on Eesti Energia klientidel ligipääs arvetele, lepingule, tarbimisinfole ja paljule muule.

Seejuures ei ole vaja elektrikappi ega pistikupesadesse paigutada mitte ühtegi seadet ega vidinat — tunnipõhise info näitamine on võimalik tänu kauglugemisele üle viidud arvestitele, mida kasutatakse täna enamikus Eesti majapidamistes tarbitud energiakoguse mõõtmiseks.

Rakenduses on võimalik tunnise täpsusega vaadata tarbitud energia hulka.

Näiteks, olles mõnel õhtul sauna teinud, on võimalik tagantjärele hinnata, kui palju kasvas majapidamise energiatarve elektrikerise töötamise ajal. Äpis kuvatavad elektrienergia börsihinnad aitavad aga kasutajal nõude- ja tavalise pesumasina tööle panna just siis, kui energia hind on kõige soodsam.

Need on kõige ilmsemad võimalused vähendada aasta lõikes energiale tehtavaid kulutusi.

Mitte ainult nutifriikidele

Eesti Energia äpi kasutajate hulgas läbi viidud uuringust selgus, et nad lähevad kokkuhoiukohtade otsingul palju kaugemale, kui esialgu arvatud.

Nii ütlevad kasutajad, et äpp on aidanud neil aru saada tegelikust hinnavõidust, mille põhjal on näiteks mõned majapidamised otsustanud kasutusele võtta energiasäästlikud LED-pirnid või vahetanud välja kodu- ja köögitehnika uuemate, energiasäästlikumate seadmete vastu.

Teatava üllatusena leidsime, et Eesti Energia äpi kasutajateks ei ole sugugi ainult noored, vaid samaväärselt palju on nende hulgas ka vanemaid inimesi.

Jälgides nii elektrienergia kulu kui ka hindu, hakkab rakenduse kasutaja justkui automaatselt otsima võimalusi tarbimise planeerimiseks — tekib omamoodi hasart. Mida suurem perekond ja elamine, seda käegakatsutavam on ka säästliku tarbimise mõttelaadi tulemus.

Eesti Energia arendatud rakendust saavad tasuta kasutada kõik Eesti Energia kliendid. iPhone’i kasutajad saavad rakenduse alla laadida Appstore’ist, Androidi platvormil töötavate telefonide omanikud aga Google Playst.

Millist kasu saad Eesti Energia äpist?

  • Annab ülevaate sinu elektritarbimise tarbimisajaloost ehk näed oma elektritarbimist tunni, päeva ja kuu kaupa
  • Saadab teavituse, kui elektritarbimine erineb oluliselt tavapärasest või kui elektri börsihind on märgatavalt kõrgem
  • Annab tõuke, ehk on mõttekas osta kaasaegsem kodu- või küttetehnika või vahetada halogeenpirnid LED-pirnide vastu
  • Paneb mõtlema teiste võimalike küteallikate kasutamise või erinevate kütteallikate kombineerimise peale
  • Laadi siit alla Eesti Energia mobiiliäpp