Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Milline elektripakett sulle kõige paremini sobib? Jõuame koos selgusele
Kodu

23.03.2022

Kui elektrilepingu sõlmimine käib vaid paari hiireklikiga, siis vajadustele vastava paketi valimine võib juba rohkem aega võtta. Eesti Energia pakub kolme erinevat elektripaketti, mille seast leiab sobiva nii pikema kindlustunde otsija, aga ka riskialtim energiatarbija.

Eesti Energia klientide seast on ligi kolmandik valinud börsihinnaga elektripaketi, ülejäänud kaks kolmandikku on hinna fikseerinud. Börsipaketi valinud kliente on enim 40–49-aastaste vanuserühmas. Kõige rohkem kindlustavad elektrihinna eakamad kliendid.

Kindel

Kindla paketiga on sinu elektrihind 6–36 kuuks fikseeritud ja elektrituru kõikumine sellele mingit mõju ei avalda. Fikseeritud hinnaga elektrit ostes tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning oskad oma igakuist väljaminekut plaanida.

Kindel Pluss

Kindel Pluss fikseerib elektrihinna tervelt 84 kuuks ning selle aja jooksul kokku lepitud hind kordagi ei muutu. Elekter tuleb Enefit Greeni taastuvenergia üksustest, mistõttu võid kindel olla, et tarbid 100% rohelist energiat ning oled puhtamale tulevikule sammukese lähemal. Arvestades igakuist elektritarbimist, tead oma kodukulusid pikka aega ette.

Muutuv

Muutuv pakett sobib riskialtimale tarbijale, kes saab kasu elektribörsi soodsama hinnaga perioodidest, kuid on valmis ka hinnahüpeteks. Börsihinnaga elektrit ostes juhid ise kulusid, kui sobitad tarbimise soodsama hinnaga ajale. Muutuva paketi kasutajale on heaks abimeheks Eesti Energia mobiiliäpp, mille abil saab elektri börsihinda jälgida ning vastavalt sellele tarbimisotsuseid teha.

Roheline Energia
Kui oled otsustanud Kindla või Muutuva kasuks, võid mõelda ka sellele, milline on sinu elektritarbimise jalajälg. Lisades neile pakettidele juurde Rohelise Energia, tarbid ainult taastuvatest allikatest pärit elektrit, mida toodame kas ise või ostame teistelt Euroopa elektritootjatelt. Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub õhku süsihappegaasi. Rohelise Energia on praeguseks valinud ligi 35 000 klienti.

Elektripakettide võrdlustabel

Elektripakett Fikseeritud hind Lepinguperiood Roheline energia Eelis Kellele?
Kindel 6, 12, 24 või 36 kuud Maandad hinnatõusu riske Väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele
Kindel Pluss 84 kuud Maandad hinnatõusu riske ja tarbid ainult rohelist energiat Tarbimisteadlikule ning keskkonnast hoolivale inimesele
Muutuv tähtajatu Ajastad elektritarbimise soodsama hinnaga tundidele Keskmiselt suurema tarbimisega inimesele, kes jälgib elektri börsihindasid

Uuendatud: 13.09.2022