Iseteenindus

Soojuspump

Säästlik ja mugav küttelahendus

Kampaaniatingimused

iPhone SE 2020 64 GB saavad isikud, kes ostavad ükskõik millise õhk-vesi või maasoojuspumba (sh tasuvad ettemaksuarve) hiljemalt 31.12.2020 (k.a.).

Euronicsi 50€ kinkekaardi saavad isikud, kes ostavad ükskõik millise Panasonic õhk-õhk soojuspumba (sh tasuvad ettemaksuarve) hiljemalt 31.12.2020 (k.a.).

Kodusoojus kaasaegselt ja keskkonnasõbralikult

Soojuspump on kasutajasõbralik ökonoomne kütteviis, mis sobib nii kodu peamiseks soojusallikaks kui ka toetavaks kütteks. Pakume nii õhk-õhk, õhk-vesi kui maasoojuspumpasid, mis on sobilikud just põhjamaisesse kliimasse. Meie valikus on üle 100 erineva mudeli – nii võid olla kindel, et leiame just sinule sobivaima!

Vaatan sobivaimat lahendust

Miks valida soojuspump?

Kohene sääst - võrreldes elektriküttega võimalik kokku hoida kuni 80%
Ohutu ja mugav - unusta küttepuud, suits, korstnad ja tuhk, soojus tuleb ühe nupuvajutusega
Soodne ja kiire kasutuselevõtt - paigaldus võtab keskmiselt aega vaid 1-2 päeva
Keskkonnasäästlik kütteviis – soojuspump on väga energiasäästlik ja seega keskkonnasõbralik valik

Soojuspumba valiku abimees

Märgi, milliseks tarbeks soojuspumpa soovid:

Põhikütteks

Vajad uuele eramule kogu küttelahendust, soovid olemasolema eramu senise küttelahenduse välja vahetada või olemasoleva lahenduse (õli, puidu- või gaasikatla) alles jätta ning lisada uue eraldiseisva lahenduse.

Lisakütteks

Soovid mõnda ruumi või korterit soojemaks saada, kütta ajutiselt kasutatavaid hooneid (nt suvilat) või toetada külmadel perioodidel olemasolevat küttesüsteemi. Tahad vähendada näiteks puudega kütmisest tulenevat ebamugavust või elektriküttega kaasnevat kulu.

Jahutuseks

Soovid ruume jahutada.

Kliendid kiidavad

Kõige enam meeldis mulle, et alati anti kiiret tagasisidet ja arvestati erisoovidega soojuspumba paigaldamisel. Valiku tegi lihtsaks saabunud näidispakkumine, kus oli tehtud analüüs elektritarbimise kohta ja selgitatud, miks pakkumine võiks meile sobida. Kindlasti sai otsustavaks ka asjaolu, et pakkumine sisaldas terviklahendust, alustades tootest kuni paigalduse ja finantseerimiseni välja. Soovitaksin Eesti Energiat, sest kogu asjaajamine oli meeldiv ja mugav. Kõigile tekkinud küsimustele saime selged ja kiired vastused.

Margit

Valis õhk-vesi soojuspumba

Eesti Energiaga olin väga rahul kohe algusest peale. Tegemist oli väga sõbralike ja rõõmsameelsete töötajatega. Ka tööde teostajad, paigaldajad, olid väga lahked ja sõbralikud - seletasid mulle kogu aeg kõike ja tegutsesid kiirelt ja asjalikult. Olin eelnevalt pöördunud kahe erineva firma poole sooviga paigaldada soojuspump, kellest ühe firma esindajad käisid ka kohapeal ja vaatasid kõik üle, kuid nendega edasi minna ei saanud, sest nad ei teinud elektritöid. Eesti Energiast sain kohe kõik tööd ühe korraga ja soodsama hinnaga. Soovitan Eesti Energiat kõigile ja olengi seda juba teinud. Annan kindlasti 10 punkti!

Ellen

Valis kaks õhk-õhk soojuspumpa

Eesti Energialt soojuspumba tellimisel jättis hea mulje kogu protsessi lihtsus pakkumisest kuni paigalduseni. Olid viisakad ja asjatundlikud. Väga hea mulje jätsid ka seadmete paigaldajad - korrektsed ja täpsed. Kohapealne esimene koolitus samuti meeldiv ja piisavalt informatiivne. Soovitan meeleldi asjast huvitatutel kaaluda soojuspumba müüja ja paigaldajana Eesti Energiat.

Toomas

Valis õhk-vesi soojuspumba

Viis sammu murevaba sooja koduni

Tutvu meie näidislahendustega

Küsi personaalset pakkumist

Leiame koostöös sulle parima lahenduse

Kiire ja korrektne paigaldus

Väiksemad küttekulud ning vähem muret kodu kütmisel


Vaatan sobivaimat lahendust

Miks valida Eesti Energia?

Väga lai tootevalik

Pakume üle 100 erineva mudeli soojuspumpasid, mille hulgast leiame just sulle sobivaima.

Usaldusväärne partner

Oleme energiaturul tegutsenud 80 aastat ning oleme sinuga ka aastate möödudes. Meie pikaajalise kogemusega müügiinsenerid on soojuspumpade osas nõustanud ligi 10 000 inimest.

Kindel kvaliteet

Meie valikus on teadlikult valitud põhjamaisesse kliimasse sobivad tuntud ja kvaliteetsed kaubamärgid ning paigalduse eest hoolitsevad aastate pikkuse kogemusega spetsialistid.

Muretu

Tagame ladusa valiku ja paigaldusprotsessi ning pakume ka korralisi hooldusi. Lisaks teeme sulle hea pakkumise 100% taastuvenergial põhinevale elektripaketile, et saaksid oma keskkonnajalajälge veelgi vähendada ning anname nõu riiklike toetuste osas.

Milliste kaubamärkide soojuspumpasid pakume?

Elektrolux
Alpha
CTC
Samsung
Panasonic
Samsung
Elektrolux
Alpha

Korduma kippuvad küsimused soojuspumpade kohta

Soojuspumbal on teiste küttesüsteemide ees mitmeid eeliseid:

 • madalad küttekulud, lühike tasuvusaeg ja pikk eluiga;
 • lihtne paaripäevane paigaldus;
 • mugav kaugjuhtimine läbi arvuti või telefonirakenduse;
 • puudub tuleoht ja vajadus küttematerjalide ladustamiseks;
 • keskkonnasäästlik: suitsu-, tahma ja tuhavaba;
 • lisab hoonele väärtust;
 • majasiseseks küttesüsteemiks võib olla nii põrandaküte kui radiaatorid;
 • soojuspumbaga on võimalik toota ka igapäevast tarbevett;
 • sobib igasuguse suurusega eramule, kortermajale, paarismajale, nii büroohoonele kui ka tööstushoonele.
 • Õhk-õhk soojuspumba puhul võetakse energiat välisõhust. Soojuspumba tehnoloogia abil puhutakse see seadme kaudu siseruumidesse, saavutades märkimisväärse efektiivsuse võrreldes elektriküttega. Eriti efektiivne on see lisaküttena, kui ei soovita põhikütet kasutada, kuid samuti on õhk-õhk soojuspumpa võimalik kasutada põhiküttena tingimusel, et väga külmaks ajaks on ka lisaküte olemas.

  Õhk-vesi soojuspumba puhul võetakse samuti energiat välisõhust, kuid soojuspumba tehnoloogiaga antakse energia edasi kütteveele, mis omakorda soojendab põrandat või radiaatoreid. Mõeldud peamiselt hoone põhikütteks. Võimalik toota igapäevast kuuma tarbevett mitu korda efektiivsemalt kui elektriboileriga.

  Maaküte võtab energiat maapõuest. Kevadel ja suvel sulatab päike maa sisse imenduva sadeveega pinnase üles. Selle energia "korjab üles" maakollektor ehk ühe meetri sügavusele rajatav horisontaaltorustik. Energia tuuakse spetsiaalse vedelikuga soojuspumpa ja kantakse edasi kütteveele, mis omakorda soojendab põrandat või radiaatoreid. Maasoojuspump on kõige efektiivsem kütteliik ehk üle 4 korda säästlikum elektriküttest. Samuti on maasoojuspumbaga võimalik toota igapäevast kuuma tarbevett mitu korda efektiivsemalt kui elektriboileriga.

  Tänapäevane Panasonicu soojuspump töötab isegi -35 kraadise pakasega. Üldjuhul on tehaste poolt ettenähtud miinimumtemperatuur olenevalt seadmest ja mudelist -15 kuni -25 kraadi.

  Maasoojuspumbaga on võimalik säästa keskmiselt üle 4 korra võrreldes elektri või õliküttega. Õhksoojuspumba ja õhk-vesi soojuspumbaga keskmiselt 2-3 korda võrreldes elektri või õliküttega.

  Õhk-õhk soojuspumba ja õhk-vesi soojuspumba eluiga küündib 15 aastani, kui seadet on korralikult hooldatud ja sihipäraselt kasutatud. Maasoojuspumba eluiga küündib lausa 25 aastani, kuna seade ise koos kompressoriga asub siseruumis.

  Kuni 2020 aasta lõpuni pakub Kredex väikeelamute rekonstrueerimistoetust, kuhu alla kuulub ka soojuspumba paigaldus. Tutvu meetmega Kredexi kodulehel.

  Jah, Eesti Energia pakub järelmaksu sinu valitud soojuspumbale ja paigaldusele. Järelmaksu saab taotleda perioodiks kuni 120 kuud. Täpsemalt saab soojuspumpade järelmaksu kohta lugeda siit.

  Õhksoojuspumbal tuleb filtreid puhastada mõne kuu tagant (olenevalt keskkonnast) ja kindlasti enne küttehooaja algust. Õhk-vesi soojuspumba ja maasoojuspumba automaatika on tänapäeval juba nii tark, et kui midagi on valesti, annab seade sellest ise teada. Siiski soovitame korra aastas kutsuda tehniku, kes vaatab üle automaatika parameetrid, mudafiltri, ringluspumbad, soojusvahetid jt seadme osad.

  COP (coefficient of perfomance) on soojustegur, mis näitab, kui mitu korda annab soojuspump soojusenergiat võrreldes elektriküttega. Näiteks COP 4,5 tähendab, et soojuspump toodab 4 ja poolkorda rohkem soojusenergiat võrreldes elektril töötava küttega.

  SCOP (seasonal coefficient of perfomance) on soojustegur, mis näitab soojuspumba efektiivsust kogu kütteperioodi vältel ehk toodetud soojusenergia suhet kulutatud energiasse. SCOP annab hea ülevaate soojuspumba võimekusest pikema perioodi vältel.

  EER (energy efficiency ratio) on soojuspumba energiatõhususe näitaja jahutamise režiimis kindlal välisõhutemperatuuril.

  Soovi korral saame pakkuda lisateenusena seadmete demonteerimist ja utiliseerimist.

  Seotud teemad

  Elektrileping ja paketid

  Vali omale sobiv elektripakett

  Elektripakettide valik

  Gaasiseadmete müük ja paigaldus

  Kvaliteetsed seadmed ja professionaalne paigaldus

  Gaasiseadmete paigaldusest

  Soojuspumba valimine ja paigaldamine

  5 küsimust ja lihtsat vastust

  Loen lähemalt

  Teatan soojuspumba rikkest

  Tellija andmed

  Oled meie klient? Login sisse

  Eesnimi on kohustuslik
  Perekonnanimi on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik

  Kohustuslik väli

  Küsin pakkumist

  Tellija andmed

  Oled meie klient? Login sisse

  Sinu valitud soojuspump

  Märgi, milliseks tarbeks soojuspumpa soovid
  Eesnimi on kohustuslik
  Perekonnanimi on kohustuslik
  Isikukood on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik


  Kohustuslik väli