Iseteenindus

Maaküte ehk maasoojuspump

Efektiivseim lahendus põhikütteks

Kodusoojus otse maapõuest

Maaküte võtab energiat maapõuest, toob selle spetsiaalse vedelikuga soojuspumpa, mis omakorda soojendab põrandat või radiaatoreid.

Maaküte on kõige efektiivsem kütteliik ehk üle 4 korda säästlikum elektriküttest ja töötab tõhusalt ka väga külmade ilmadega. Samuti on maasoojuspumbaga võimalik toota igapäevast kuuma tarbevett mitu korda efektiivsemalt kui elektriboileriga.

Maaküte

Head kliendid!

Hetkel ei ole võimalik maasoojuslahendusi ajutiselt tellida. Vabandame ebamugavuste pärast!

Maakollektori ja maasoojuspumba paigaldus

Kõik maasoojuspumbad müüakse koos paigaldusega, mida teostavad pikaaegsete kogemustega professionaalsed tehnikud. Paigalduse hind sõltub objekti iseärasustest ja see lisandub seadme hinnale. Maakütte süsteem koosneb maasoojust koguvast maakollektorist ja maasoojuspumbast.

Maakollektori paigaldus

Kollektori paigaldamiseks on vaja köetava hoone ümber vaba maapinda, sest torustik kaevatakse umbes meetri sügavusele horisontaalselt maapinna sisse.

Siseosa paigaldus

Soojuspump ühendatakse hoone küttejaotuse (põranda-radiaatorküte), tarbevee, toitekaabli ja maakollektoritega, mis täidetakse külmumiskindla vedelikulahusega.

Kiire kasutuselevõtt

Paigaldust teostatakse kahes osas: maakollektori paigaldus ja soojuspumba paigaldus. Sõltuvalt paigaldatava süsteemi suurusest ja keerukusest võib paigaldus kokku aega võtta 2-5 päeva.

Miks valida Eesti Energia?

Väga lai tootevalik

Pakume üle 100 erineva mudeli soojuspumpasid, mille hulgast leiame just sulle sobivaima.

Usaldusväärne partner

Oleme energiaturul tegutsenud 80 aastat ning oleme sinuga ka aastate möödudes. Meie pikaajalise kogemusega müügiinsenerid on soojuspumpade osas nõustanud ligi 10 000 inimest.

Kindel kvaliteet

Meie valikus on teadlikult valitud põhjamaisesse kliimasse sobivad tuntud ja kvaliteetsed kaubamärgid ning paigalduse eest hoolitsevad aastate pikkuse kogemusega spetsialistid.

Muretu

Tagame ladusa valiku ja paigaldusprotsessi ning pakume ka korralisi hooldusi.

Terviklahendus

Meilt saad lisaks 100% taastuvenergial põhineva börsihinnaga elektripaketi 50% soodsama marginaaliga ja ilma kuutasuta. Nii astud suure sammu oma keskkonnajalajälje vähendamise suunas.

Korduma kippuvad küsimused

Maaküte ehk maasoojuspump võtab energiat maapõuest. Kevadel ja suvel sulatab päike maa sisse imenduva sadeveega pinnase üles. Selle energia "korjab üles" maakollektor ehk ühe meetri sügavusele rajatav horisontaaltorustik. Energia tuuakse spetsiaalse vedelikuga soojuspumpa ja kantakse edasi kütteveele, mis omakorda soojendab põrandat või radiaatoreid.
Maasoojuspump on kõige efektiivsem kütteliik, olles üle nelja korra säästlikum kui elektriküte. Samuti on maasoojuspumbaga võimalik toota igapäevast kuuma tarbevett mitu korda efektiivsemalt kui elektriboileriga.
Maasoojuspumba paigaldamine jaguneb mitmesse etappi. Tavaliselt paigaldatakse esmalt maapinda maakollektor, mis võtab aega 1-3 tööpäeva. Seejärel paigaldatakse maasoojuspump ning ühendatakse maakollektoriga. Viimases etapis täidetakse maakollektor külmakandjaga ning küttesüsteem küttevee ehk soojuskandjaga. Kõige lõpuks teostatakse elektrilised ühendused, seadistatakse soojuspump ning kontrollitakse süsteemi tööd. Maasoojuspumba ja maakollektori paigaldamine ja seadistamine võtab kokku tavaliselt aega 3-5 tööpäeva.
Maasoojuspumba paigaldamine vajab vaba maapinda. Üldise reegli kohaselt 1 m2 eramu köetavat pinda vajab vähemalt 4 m2 vaba maapinda. Ehk kui hoone köetav pindala on 100m2, siis vaba kaevatavat pinda peab olema ca 400m2, et maasoojuspumpa saaks paigaldada
Vaba maapinna olemasolul eelistada kindlasti maakütet. Kuigi maasoojuspumba paigaldamine võtab rohkem aega ja esmane investeering on suurem, siis pikas perspektiivis tasub ta end ära, kuna energiasääst on suurem ja eluiga pikem.

Seotud teemad

Õhksoojuspump

Lihtne ja soodne valik lisakütteks

Loen lähemalt

Õhk-vesi soojuspump

Ökonoomne kodusoojus ja tarbevesi

Loen lähemalt

Konditsioneer

Jahutus ja küte ühe seadmega

Loen lähemalt

Alterra ON/OFF

Alpha Innotec
Saadaval võimsused:
4,7 - 29,6 kW
Garantii:
5 aastat

Tooteleht (PDF)

Vaatan tootevideot »

Kvaliteetne Saksa päritolu ON/OFF tüüpi maasoojuspump eestikeelse juhtautomaatikaga. ON/OFF tüüpi seade on inverter tüüpi seadmega võrreldes märksa soodsam ning sobilik valik ka väiksema krundiga elamutele, kuna maakontuuri võib vajadusel paigaldada veidi vähem kui inverter pumpade puhul. Mudeleid iseloomustab ülimalt kõrge soojustegur (SCOP on kõigil mudelitel vahemikus 5-6) ja energiaklass A+++, mis tähendab väga madalaid küttekulusid. Alpha Innotec seadmetele pakutakse ainulaadset tehnilist tuge - soovi korral jääb seade peale paigaldust hooldetehnikute valvsate silmade alla monitoorimiseks tagades seega südamerahu. Saadaval nii integreeritud 180-liitrise kui ka välise (200-500-liitrise) tarbeveeboileriga mudelid. Integreeritud kaugjuhtimisseadmega. Valikus ka jahutusmooduliga seadmed.

 • Sobib kütmiseks alates: 60 m2...1000 m2 + ...
 • Energiaklass kütmisel: A+++
 • SCOP kuni (keskmine kliima): 5,78
 • Külmaine: R410A
 • Kaugjuhtimismoodul: integreeritud
 • Seadme hind

  alates 5 400 €

  Järelmaksu kuumakse

  alates 100 €

  Periood

  kuni 72 kuud


  Vaatan täpsemaid järelmaksutingimusi »

  Alterra V-LINE inverter

  Alpha Innotec
  Saadaval võimsused:
  6; 9; 13; 17 kW
  Garantii:
  5 aastat

  Tooteleht (PDF)

  Vaatan tootevideot »

  Saksa päritolu kvaliteetne inverter maasoojuspump eestikeelse juhtautomaatikaga. Inverter seadmed on tänu uuemale tehnoloogiale pikemate ja sujuvamate töötsüklitega, mis tagab ülimalt kõrge soojusteguri (SCOP on kõigil mudelitel vahemikus 5-6), energiaklassi A+++ ja seeläbi väga madalad küttekulud. Alpha Innotec seadmetele pakutakse ainulaadset tehnilist tuge - soovi korral jääb seade peale paigaldust hooldetehnikute valvsate silmade alla monitoorimiseks tagades seega südamerahu. Saadaval nii integreeritud 180-liitrise kui ka välise (200-500-liitrise) tarbeveeboileriga mudelid. Integreeritud kaugjuhtimisseadmega. Valikus ka jahutusmooduliga seadmed.

 • Sobib kütmiseks: 80-400 m2
 • Energiaklass kütmisel: A+++
 • SCOP kuni (keskmine kliima): 5,48
 • Külmaine: R407C
 • Kaugjuhtimismoodul: integreeritud
 • Seadme hind

  alates 6 480 €

  Järelmaksu kuumakse

  alates 120 €

  Periood

  kuni 72 kuud


  Vaatan täpsemaid järelmaksutingimusi »

  GS ON/OFF

  CTC
  Saadaval võimsused:
  6; 8; 10 kW
  Garantii:
  5 aastat

  Tooteleht (PDF)

  Vaatan tootevideot »

  Skandinaavlastele omase pühendumuse ja korrektsusega valmistatud Rootsi päritolu ON/OFF tüüpi maasoojuspump. CTC soojuspumbad on loodud toimima häirimatult isegi Põhja-Rootsi polaartingimustes, mis teeb neist parima valiku Eesti kliimasse ja keeleruumi, sest seadmete värviline puutetundlik juhtimissüsteem on eestikeelne. ON/OFF tüüpi seade on inverter tüüpi seadmega võrreldes märksa soodsam ning sobilik valik ka väiksema krundiga elamutele, kuna maakontuuri võib vajadusel paigaldada veidi vähem kui inverter pumpade puhul. Mudelitel on kõrge hooajaline kasutegur ja energiaklass A+++. Saadaval ilma boilerita mudelid kui ka mudeleid mis toodavad kuni 300l alati "värsket" kuuma tarbevett (tarbevee spiraaliga). Integreeritud kaugjuhtimisseadmega.

 • Sobib kütmiseks: 80-250 m2
 • Energiaklass kütmisel: A+++
 • SCOP kuni (keskmine kliima): 5
 • Külmaine: R407C
 • Kaugjuhtimismoodul: integreeritud
 • Seadme hind

  alates 3 840 €

  Järelmaksu kuumakse

  alates 71 €

  Periood

  kuni 72 kuud


  Vaatan täpsemaid järelmaksutingimusi »

  GSi inverter

  CTC
  Saadaval võimsused:
  7,7; 11,8 ja 16 kW
  Garantii:
  5 aastat

  Tooteleht (PDF)

  Vaatan tootevideot »

  Skandinaavlastele omase pühendumuse ja korrektsusega valmistatud Rootsi päritolu kõrgtehnoloogiline inverter maasoojuspump. CTC soojuspumbad on loodud toimima häirimatult isegi Põhja-Rootsi polaartingimustes, mis teeb nendest parima valiku Eesti kliimasse ja keeleruumi, sest seadmete värviline puutetundlik juhtimissüsteem on eestikeelne. Kompaktse sisemooduliga seade toodab kiirkuumenemise põhimõttel alati "värsket" kuuma tarbevett kuni 304 liitrit. Seadmel on maasoojuspumpade turu üks kõrgemaid soojustegureid (SCOP 5,6) ja energiaklass A+++. Integreeritud kaugjuhtimisseadmega.

 • Sobib kütmiseks kuni: 100-400 m2
 • Energiaklass kütmisel: A+++
 • SCOP kuni (keskmine kliima): 5,6
 • Külmaine: R407C
 • Kaugjuhtimismoodul: integreeritud
 • Seadme hind

  alates 6 720 €

  Järelmaksu kuumakse

  alates 125 €

  Periood

  kuni 72 kuud


  Vaatan täpsemaid järelmaksutingimusi »

  Alterra ON/OFF tootevideo

  Alterra V-LINE inverter tootevideo

  GS ON/OFF tootevideo

  GSi inverter tootevideo

  Küsin pakkumist

  Oled meie klient? Login sisse

  Eesnimi on kohustuslik
  Perekonnanimi on kohustuslik
  Isikukood on kohustuslik
  E-post on kohustuslik
  Telefon on kohustuslik
  Aadress on kohustuslik  Kohustuslik väli